2023-03-11 | 2 turas | „Sportima“ | Teisėjas: Dovydas Švėgžda | Žiūrovai: 600

Pirmajame „Optibet A lygos“ ture netikėtai suklupęs Vilniaus „Žalgiris“ iškovojo pirmuosius tris taškus.

Vilniečiai „Sportimos“ manieže 2-ajame ture minimaliu rezultatu 1:0 (0:0) įveikė Gargždų „Bangos“ futbolininkus, kurie nuo 57-osios rungtynių minutės žaidė mažumoje, kuomet antrąją geltoną kortelę užsidirbo Pijus Srėbalius.

Per pirmąsias 15 minučių aikštėje netrūko kietos kovos aikštės viduryje, o komandos apsikeitė tolimais smūgiais, tačiau nei Kornelijui Smilingiui, nei Tomislavui Dukai gelbėti komandos neprireikė.

17-ąją susitikimo minutę pirmasis gaisras kilo prie vilniečių vartų. Kaip ir rungtynėse su Telšių „Džiugu“, žalgiriečiai nesėkmingai gynėsi standartinės situacijos metu, o progą smūgiu galva turėjo Justinas Januševskis, tiesa, T. Duka kamuolį atrėmė ir nukreipė už galinės linijos.

37-ąją minutę po Billalo Sebaihi pakelto kampinio neužtikrintai sužaidė gargždiškių vartininkas, bet Arni Vilhjalmsono galva smūgiuotas kamuolys skriejo virš skersinio.

„Žalgirio“ futbolininkai kėlinio pabaigoje užkūrė tikrą pirtį „Bangos“ baudos aikštelėje – Adama Fofana išvedė A. Vilhjalmssoną vieną prieš varžovų vartininką, tiesa, islando smūgiuotas kamuolys pataikė į virpstą. Dar po keleto minučių nuo B. Sebaihi smūgio į tolimąjį viršutinį vartų kampą „Bangos“ komandą gelbėjo K. Smilingis.

57-ąją minutę rungtynių arbitras Dovydas Švėgžda iš kišenės išsitraukė ir P. Srėbaliui parodė antrąją geltoną kortelę, kuri automatiškai virto raudona. „Bangos“ futbolininkai aikštėje liko dešimtiese.

Antroje antrojo kėlinio pusėje vilniečiai visiškai perėmė iniciatyvą. Keletą kartų pavojingai smūgiavo Romualdas Jansonas. Vis tik esmine šiose rungtynėse tapo 85-oji minutė. Standartinės situacijos metu be priežiūros paliktas Kipras Kažukolovas nukreipė kamuolį į „Bangos“ ekipos vartų tinklą.

Per likusį rungtynių laiką nei fizinių, nei psichologinių jėgų sukurti lemiamą šturmą gargždiškiams neužteko. „Žalgiris“ iškovojo pirmąją pergalę, o svečiams iš Gargždų taškų dar reikės palaukti.