2018-02-24 | 1 turas | „Sportima“ | Teisėjas: Gediminas Mažeika | Žiūrovai: 1000
Nors šiemet Klaipėdos „Atlantui“ buvo pranašaujamas sudėtingas sezonas A lygoje, klaipėdiečiai jau pirmose rungtynėse į savo sąskaitą įsirašė tris taškus, kai išvykoje 1:0 nugalėjo praėjusio sezono bronzos medalininkus „Trakus“.

Klaipėdos ekipa rungtynes pradėjo aktyviau, bet po to ėmė ryškėti trakiškių pranašumas. 13 minutę Svajūno Čyžo smūgį galvą virš skersinio nukreipė naujasis „Atlanto“ vartininkas iš Latvijos Pavelas Doroševas. Po kelių minučių atakos smaigalyje atsidūrė Dinijaras Biljaletdinovas, tačiau „Atlanto“ gynėjai apsigynė nuo ruso.

27 minutę galimybę turėjo kitas Trakų komandos legionierius ukrainietis Michailas Šyška, bet pasižymėti jam sutrukdė smūgį blokavęs „Atlanto“ kroatas Juro Pejičius.

Pirmas kėlinys baigėsi be įvarčių, o po pertraukos trakiškiai toliau žaidė pranašiau. Matydamas tai, „Atlanto“ treneris Algimantas Briaunys į aikštę vieną po kito metė du naujokus – kroatą Vice Kendešą bei turkų kilmės belgą Anilą Kocą.

Pastarasis 61 minutę pabandė smūgiuoti iš toli, bet kamuolį atrėmė „Trakų“ vartininkas Timofejus Šeremeta.

Vėliau du kartus sublizgėjo „Atlanto“ vartų sargas P. Doroševas. Latvis išgelbėjo savo komandą nuo pavojingų Roko Gedmino ir Modesto Vorobjovo smūgių.

Po to jau klaipėdiečiai atakavo pavojingai – 78 minutę po Domanto Šimkaus tolimo smūgio padirbėti turėjo T. Šeremeta.

D. Šimkus galiausiai prisitaikė 85 minutę. 22-ejų klaipėdiečių saugas tolimu įspūdingu šūviu išvedė savo komandą į priekį.

Per likusį rungtynių laiką „Trakų“ futbolininkų bandymai lyginti rezultatą jiems naudos neatnešė. „Atlantas“ atsilaikė ir iškovojo pirmąją pergalę sezone.

„Trakų“ treneris Olegas Vasilenka: „Šį kartą nesisekė išnaudoti savo susikurtų progų. O kai tai nepavyksta, būname priversti keisti žaidimą. Turime tobulėti ne tik realizacijos srityje, bet ir kituose žaidimo komponentuose. Teigiamo galiu įžvelgti nebent tai, kad pavyko ilgiau kontroliuoti kamuolį ir turėti iniciatyvą.“

„Atlanto“ treneris Algimantas Briaunys: „Tokios rungtynės kainuoja bemieges naktis, bet dėl to verta stengtis žaidžiant futbolą. Esu patenkintas komandos naujokais – nežinojome jų tikrojo potencialo, bet maloniai nustebino. Šiandien pergalė lėmė tvirtas komandos charakteris ir vidinė dvasia. Buvome gerai pasiruošę ir atidavėme visas jėgas.“