2015-10-03 | 30 turas | LFF stadionas | Teisėjas: Robertas Valikonis | Žiūrovai: 300

„Trakų“ futbolininkai ketvirtą kartą šiame „SMScredit.lt A lygos“ sezone įveikė Marijampolės „Sūduvą“. 30-ajame ture „riteriai“ namuose 2:0 (2:0) palaužė Aleksandro Veselinovičiaus auklėtinių pasipriešinimą.

„Trakai“ atsilikimą nuo Vilniaus „Žalgirio“ sumažino iki dviejų taškų, savo ruožtu, marijampoliečius jau po šio turo užnugaryje gali palikti Klaipėdos „Atlantas“. „Riterių“ atakų lyderis Davidas Aršakianas pelnė 20-ąjį įvartį šiame sezone.

Dvikovos pradžioje pastebimas buvo Aleksandras Byčenokas. Baltarusis sykį smūgiavo tiesiai į vartininką, o kartą – šalia vartų.

„Sūduva“ kėlinio viduryje sugebėjo išlyginti žaidimą ir ne kartą buvo arti to, jog pavojingai pagrasintų šeimininkams. Visgi visas atakų užuomazgas „Trakų“ gynėjai laiku nuslopindavo.

29-ą minutę „riteriams“ pavyko išsiveržti į priekį. Po Jurijaus Mamajevo pakelto kampinio varžovo globos išvengęs Nerijus Valskis tiksliai galva smūgiavo į savo buvusios komandos vartus.

Netrukus gerą progą išlyginti rezultatą turėjo Karolis Chvedukas. Saugo iš arti spirtas kamuolys kliudė oponentų gynėją, o vėliau atsidūrė Mariaus Rapalio rankose.

Prieš pat pertrauką, 42-ą minutę, „Sūduva“ dar kartą kapituliavo. Po puikaus perdavimo D. Aršakianas atsidūrė vienas prieš Džiugą Bartkų ir, jį suklaidinęs, pasiuntė kamuolį į vartus.

Antrame kėlinyje „Trakai“ kontroliavo žaidimą ir užtikrintai išsaugojo rezultatą. Nuo Vaidoto Šilėno efektingo smūgio „Sūduvą“ išgelbėjo virpstas, o D. Aršakiano spirtą kamuolį puikiai už galinės linijos nukreipė Dž. Bartkus. Edvardas Gaurilovas taip pat turėjo gerą progą padėti tašką, tačiau iš dėkingos padėties smūgiavo virš vartų.

Kėlinio viduryje Marijampolės klubas turėjo idealią progą sugrąžinti intrigą. K. Chvedukas pabėgo vienas prieš vartininką, bet kiek paskubėjęs smūgiavo šalia vartų.

Akistatos pabaigoje šeimininkai neprarado budrumo ir šventė pelnytą pergalę.

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Treneris Valdas Urbonas („Trakai“): „Džiaugiuosi pergale. „Sūduva“ – komanda, kuri irgi pretenduoja į medalius, demonstruoja žaidimą. Lygiavertis partneris. Rungtynės gavosi „linksmos“, abi komandos stengėsi žaisti. Džiugu, kad pavyko įmušti įvarčius. Antras įvartis – kombinacija – papuoštų daug rungtynių. Mano nuomone, pirmame kėlinyje judėjimas ir žaidimo kokybė buvo tikrai gera. Antrame kėlinyje norėjosi daugiau, bet galvojome užtikrinti savo vartų saugumą. Manau, kad pergalė nekėlė abejonių.“

Treneris Aleksandras Veselinovičius („Sūduva“): „Kai laukėme antro kėlinio, tikėjomės, jog rungtynės klostysis kitaip, nes „Trakai“ ilsėjosi dešimt dienų ir buvo šviežesni. Pas mus per dvylika dienų – ketvirtos rungtynės, sunkus tvarkaraštis. Antras kėlinys gavosi atvirkščiai: išleidome dar vieną puolėją ir bandėme iki žaisti atakuojantį futbolą iki galo. „Sūduva“ antrą kėlinį sužaidė gerai ir aš esu juo patenkintas. Pritrūko šiek tiek sėkmės, nes sukūrėme tris labai gerus momentus, jų nerealizavome. Klausimas, kaip tada klostytųsi rungtynės. Mūsų futbolininkai teigiamai reagavo po pirmo kėlinio, deja, pirmame kėlinyje žaidėme dvejodami ir praleidome įvartį po kampinio, kurio rimta komanda praleisti negali. Mums reikia gerai pailsėti, nes buvo sunkus tvarkaraštis.“