2015-10-18 | 31 turas | LFF stadionas | Teisėjas: Mindaugas Jackus | Žiūrovai: 150

„Trakų“ futbolininkai užtikrintai žygiuoja pergalingu keliu ir jau beveik užsitikrino sau sidabro medalius. 31-ajame „SMScredit.lt A lygos“ ture Valdo Urbono treniruojama ekipa namuose 3:1 (2:0) nugalėjo Kauno „Stumbrą“.

Tai buvo 24-oji „riterių“ pergalė, kuri leido deficitą nuo Vilniaus „Žalgirio“ vėl sumažinti iki penkių taškų. Kauno klubas pralaimėjo 14-ą sykį ir turnyro lentelėje vis dar žengia šeštoje pozicijoje.

Šeimininkai rungtynes pradėjo aktyviai ir pateisino favoritų etiketę. „Trakai“ atakavo tiek viduriu, tiek kraštais, o labiausiai pastebimas kurį laiką buvo Aleksandras Byčenokas. Būtent šio saugo smūgį buvo priverstas atremti Giedrius Kvedaras.

Visgi 27-ą minutę „Trakai“ išsiveržė į priekį: Deividas Česnauskis prasiveržė arčiau vartų ir tiksliu smūgiu pažeme į artimąjį vartų kampą nuginklavo oponentų vartininką. Tai buvo antrasis Lietuvos rinktinės gynėjo įvartis šiame sezone.

Po septynių minučių rezultatą padvigubino Nerijus Valskis. Komandoje sėkmingai pritapęs naujokas pasinaudojo komandos draugo perdavimu ir galingu smūgiu privertė dar kartą G. Kvedarą traukti kamuolį iš savo vartų tinklo.

Vis dėlto kauniečiai sugebėjo sugrąžinti intrigą į šias rungtynes. 46-ą minutę po perdavimo iš dešiniojo krašto Deividas Stradalovas įrodė, jog žino, kada reikia atsidurti tinkamoje vietoje ir, sulaukęs savo šanso, tiksliai spyrė iš arti.

Nors svečiams pavyko sušvelninti rezultatą, tačiau „Trakai“ toliau kontroliavo žaidimą ir neleido varžovams perimti iniciatyvos.

Įvarčio laukti itin ilgai neteko – 71-ą minutę pasižymėjo dar vienas Lietuvos rinktinės atstovas Linas Klimavičius. Gynėjas saulukė A. Byčenkoko perdavimo standartinės padėties metu ir, pabėgęs nuo varžovo, padvigubino rezultatą.

Netrukus progą įforminti dublį turėjo N. Valskis, bet futbolininko spirtą kamuolį atrėmė tinkamai vartus palikęs G. Kvedaras.

„Stumbro“ ekipa dar atsakė tolimu ir pavojingu Rimvydo Sadausko smūgiu, kurį atmušė Marius Rapalis.

„Trakai“ iškovojo pelnytą pergalę, įveikdami „Stumbrą“ ketvirtą kartą šiame „SMScredit.lt A lygos“ sezone.

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Treneris Valdas Urbonas („Trakai“): „Parodėme, kad mums rankos nedreba. Pertrauka vienaip ar kitaip įtakoja, visi į tai atkreipė dėmesį. Žaidėjams trūko rungtynių intensyvumo, bet nežiūrint į tai, džiugu, kad susitvarkėme su užduotimi – laimėti šitas rungtynes. Manau, kad pelnytai nugalėjome. Galiu pagirti „Stumbrą“: nežiūrint į sudėties netektis, neblogai judėjo ir stengėsi duoti mums kovą. Jurijus Mamajevas patyrė menką traumą, kadangi ir prieš rungtynes nekaip jautėsi. Apšilimo metu kažką pajuto, bet tikiuosi, kad viskas bus gerai.“

Nerijus Valskis („Trakai“): „Po rinktinių pertraukos visada būna susikaupimas ir fiziškai išsimuši iš vėžių. Laimėjome 3:1, bet rungtynės buvo sunkios. Faktas, kad antrame kėlinyje praleistas įvartis išmušė iš vėžių, nes įmuštų dar vieną ir atsirastų panika. Gerai, kad nepraleidome ir įmušėme trečią. Galėjome laisviau žaisti, nors ir buvo klaidų lygioje vietoje. Komandoje spėjau apsiprasti, aišku būna kartais nesusipratimų, bet per tiek rungtynių buvo tiek įvarčių, tiek pergalių. Tik vieną pralaimėjimą patyrėme per ta laiką, kai atvykau į komandą.“

Treneris Darius Gvildys („Stumbras“): „Prieš sezoną sakiau, kad bus visokių rungtynių. Bus rungtynių, kur bus sunku nuspėti komandą ir bus rungtynių, kur žais kaip iš natų ir yra momentai, kur džiaugiesi kaip jie žaidžia. Žaidėjus visą laiką skatinu žaisti drąsiai, imtis iniciatyvos, nebijoti Šembero ar Česnauskio – ne pavardės žaidžia. Aikštėje yra visi lygūs. Su kiekvienomis rungtynėmis jie pradeda jausti malonumą, drąsą. Klaidas analizuosime ir po truputį kaupsime patirtį. Kai ką taupėme taurei: Mačiulis ir Grigaravičius buvo ant keitimo. Mintimis buvome susikaupę taurės rungtynėms.“