Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 19:00 , Alytus
Tiesiogiai 12 turas / Geg 01 15:00 , Šiauliai
Tiesiogiai 12 turas / Geg 01 17:00 , Vilnius
Tiesiogiai 12 turas / Geg 02 18:00 , Telšiai
Tiesiogiai 12 turas / Geg 02 19:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 15:00 , Alytus
Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 17:00 , Marijampolė
2015-04-09 | 7 turas | LFF stadionas | Teisėjas: Saulius Atmanavičius | Žiūrovai: 600

„Trakų“ puolimo uraganas „SMScredit.lt A lygoje“ nerimsta. Antrąją vietą čempionate užimantys senosios sostinės riteriai be gailesčio susidorojo su tragiškai sezoną pradėjusiais „Šiauliais“, kamuolį į vartus pasiųsdami keturis kartus ir iškovodami penktąją pergalę iš eilės – 4:0 (1:0). Tai buvo jau 16-asis trakiškių įvartis per paskutines ketverias rungtynes. Dusyk nugalėtojų gretose pasižymėjo Lukas Kochanauskas.

Pirmajame kėlinyje abiejų komandų vartininkai daug darbo neturėjo. Pirmasis, sužaidus daugiau nei 10 minučių, gerą reakciją pademonstravo Povilas Valinčius. „Šiaulių“ vartininkas šuoliu atrėmė pavojingą Jurijaus Mamajevo baudos smūgį į apatinį vartų kampą. Jo kolega kitoje aikštės pusėje Marius Rapalis sužaidė sėkmingai kėlinio viduryje, sugebėdamas atmušti stiprų Sergijaus Ševčiuko smūgį.

Justinas Januševskis išgąsdino savo komandos trenerius, kai, bandydamas išgelbėti už galinės linijos išriedantį kamuolį, atsitrenkė į reklaminius stendus. Medikams suteikus pagalbą, po kelių minučių pagrindinis „Trakų“ gynėjas galėjo tęsti rungtynes.

Geros progos įvarčiui neišnaudojo smūgiu galva į vartus nepataikęs Ronaldas Solominas. Po Edvardo Gaurilovo aukšto perdavimo iš kairės prie Davido Aršakiano prišoko iškart du gynėjai, palikdami Trakų komandos krašto saugą be priežiūros.

Kėlinio pabaigoje „Trakai“ išsiveržė į priekį. Pargriuvęs šalia šoninės linijos J.Mamajevas  sugebėjo išsaugoti kamuolį ir jį atiduoti Artiomui Gurenkai, kuris puikiu slalomu pro kelis varžovus įsiveržė į baudos aikštelę ir puikiu smūgiu pro P.Valinčių atidarė savo įvarčių sąskaitą čempionate.

Po pertraukos iniciatyva priklausė aikštės šeimininkams, kurie, naudodamiesi tuo, kad svečių gynybos linija žaidė atsitraukusi nuo savo vartų, nuolat bandė įmesti kamuolį į laisvus plotus varžovams už nugaros ir surengti greitas atakas.

Tamazis Čargeišvilis griebėsi už galvos pasiuntęs kamuolį aukštai virš skersinio. Visiškai laisvas baudos aikštelėje atsidūręs legionierius iš Gruzijos nesugebėjo pataikyti į vartų plotą po gero Edvino Jasaičio perdavimo dviejų varžovų apsuptyje ir nepasinaudojo galimybe išlyginti rezultatą.

58-ą minutę savo progą išnaudojo ir įmušė ne kartą nuošalėje pabuvojęs L.Kochanauskas. Laiku įkirtęs į baudos aikštelę ir sulaukęs idealaus J.Mamajevo perdavimo, puolėjas techniškai pasiuntė kamuolį į tolimą P.Valinčiaus ginamų vartų kampą.

Po 10-ies minučių „Trakams“ pavyko surengti dar vieną žaibišką išpuolį. L.Kochanauskas iš krašto atliko idealų perdavimą link vartų, o aikštėje po keitimo pasirodžiusiam Aleksandrui Byčionokui beliko pataikyti į vartus. Tai buvo pirmasis legionieriaus iš Baltarusijos.

M.Rapaliui gelbėti savo komandą antroje dvikovos pusėje teko tik vieną kartą, kai pavojingai į artimą kampą šovė į puolimą atskubėjęs gynėjas Sergijus Semeniukas. Sykį savo vartininkui padėjo ir S.Ševčiuko smūgį už galinės linijos nukreipė kampinio metu prie virpsto stovėjęs Deividas Česnauskis.

Per arbitro pridėtą laiką galutinį tašką rungtynėse padėjo ir antrąjį savo įvartį pelnė L.Kochanauskas. Ramūnas Radavičius tiesiog padovanojo kamuolį A.Gurenkai, kuris tiksliu perdavimu vieną prieš vartus išvedė A.Byčionoką. Baltarusis sužaidė labai nesavanaudiškai ir padarė viską, kad komandos draugui liktų formalumas įmušti.

Martynas Pocius/alyga.lt

Vyr. treneris Valdas Urbonas („Trakai“): „Pergalę pasiekėme, tas tikslas buvo svarbiausias, trys taškai. Pirmajame kėlinyje nesigavo žaidimas taip, kaip planavome. „Šiauliai“ įnirtingai priešinosi ir stengėsi kontratakuoti, esant bet kokiai galimybei. Negalėjome atsipalaiduoti, strigome žaidime į priekį. Įtakos turėjo stiprokas vėjas, neužsikabindavome už kamuolių, už tų situacijų, kurios buvo. Pavyko pelnyti gražų įvartį. Tai nuėmė spaudimą nuo žaidėjų. Antrajį kėlinį pabaigėme atidavę iniciatyvą, žaisdami nuo savo vartų. Suradome tuos momentus, kai pelnėme įvarčius. Manau, pelnytai nugalėjome.“

Lukas Kochanauskas („Trakai“): „Pirmas kėlinys buvo sunkus. Gale pelnėme įvartį, kiek palengvinome situaciją. Jie antrajame kėlinyje labaiau atakavo, mums atsivėrė didesni plotai. To pasekoje įmušėme likusius tris įvarčius. „Šiauliai“ - smagi komanda, neblogai žaidžia. Nežinau, kas pas juos. Varžovų gynėjai žaidė gan aukštai, nepavykdavo išvengti nuošalių, tai šiek tiek išmušė iš vėžių. Bet kartais pavyko to išvengti ir surengėme neblogų atakų. Visada yra kur tobulėti. Po tokių rungtynių reikia neužriesti nosių, žiūrėti klaidas, kad kitose dar geriau žaistum ir mažiau klaidų darytum. Malonu, kad sužaidėme ant „nulio“. Tai labai smagu.“

Vyr. treneris Tomas Ražanauskas („Šiauliai“): „Pirmą pusvalandį, manau, visai neblogai atrodėme tiek gynyboje, tiek priekyje sukurdavome. Buvo tokių progų, pusprogių, prie mūsų vartų jokio pavojaus visai nebuvo. Bet vėl prasileidome įvartį pirmojo kėlinio pabaigoje. Kėlinį dar pabaigėme, bet antrajame sustojome, nors per pertrauką akcentavome, kad nėra ko palūžti - vienas įvartis čia nieko nekeičia, dar yra 45 minutės žaisti, kovoti. Nežinau, ar su psichologija kažkas žaidėjams, kad jie nesusitvardo, gal perdega ar bijo kažkokios atsakomybės, pralošinėjant 1:0. Visada kartoju, kad niekada negali pasiduoti. Kol teisėjas nesušvilpė švilpuko, visada yra šansas išlyginti, ar sušvelninti, įvartį įmušti. Pas mus - kuo toliau, tuo blogiau, kaip sustojusi komanda. Po tokių rungtynių reikia keltis ir eiti į kovą. Nuleisti galvos nėra kur. Laukia „Utenis“, mūsų tiesioginiai konkurentai lentelėje, tai reikia užmiršti tas rugntynes ir kiek galima greičiau atsistatyti. Atsimenant rungtynių pradžią, nepasakysi, kad komanda negali žaisti. Ji gali žaisti, tik reikia iš savęs daugiau reikalauti, kad vieni kitais tikėtų ir būtų vieninga komanda. Negali niekada pasiduoti.“