2018-05-20 | 19 turas | LFF stadionas | Teisėjas: Donatas Rumšas | Žiūrovai: 150

Su strategu Olegu Vasilenka atsisveikinę „Trakai“ toli gražu nepademonstravo savo geriausio žaidimo, tačiau iškovojo itin svarbią pergalę. „Riteriai“ nukeltame 19-ojo Lietuvos futbolo A lygos turo susitikime namuose 1:0 (0:0) įveikė autsaiderę „Jonavą“.

Pirmosiomis minutėmis veiksmas vyko tik svečių aikštės pusėje, tačiau pozicinių atakų metu „Trakai“ nieko įsimintino nesukūrė. Išsiskyrė tik Vaidotas Šilėnas, po perdavimo iš dešiniojo krašto smūgiavęs tiesiai į vartininką.

Vis dėlto „Jonava“ vėliau ne tik išlygino žaidimą, bet ir sugebėjo perimti iniciatyvą. Ernesto Veliulio smūgį atrėmė Tomas Švedkauskas, o kiek vėliau dviejų šansų neišnaudojo Laurynas Stonkus. Antrojo epizodo metu puolėjas galva smūgiavo visiškai laisvas, tačiau kamuolys praskriejo greta virpsto.

Iš karto po pertraukos L. Stonkus surado baudos aikštelėje kapitoną Tadą Eliošių, kuris vienu lietimu taip pat mušė pro šalį.

Neišnaudoję kelių puikių progų, 49-ąją minutę jonaviečiai buvo nubausti. Po kiek daugiau nei mėnesio savo 37-ąjį gimtadienį švęsiantis Deividas Česnauskis atliko aštrų perdavimą į baudos aikštelę, tačiau kamuolio niekas nelietė ir šis atsidūrė vartuose.

Tokiu būdu 36-erių futbolininkas pelnė antrą įvartį šiame sezone ir nutraukė keturių „sausų“ „Trakų“ mačų seriją.

D. Česnauskio taiklus smūgis tapo pergalingu, tačiau prie iškovotų trijų taškų itin svariai prisidėjo ir vartininkas T. Švedkauskas, per šešerias rungtynes praleidęs vos vieną įvartį.

Vartininkas apsigynė nuo L. Stonkaus atakos, su virpsto pagalba susitvarkė su itin pavojingu E. Veliulio baudos smūgiu bei dvikovos pabaigoje nukreipė kamuolį virš skersinio po oponento smūgio galva.

„Trakai“ atsilaikė ir nutraukė ketverių nelaimėtų rungtynių seriją. „Jonava“ galbūt šiame mače pralaimėjimo nebuvo verta, tačiau dėl neišnaudotų progų Dariaus Gvildžio kariauna gali kaltinti tik save.