2015-09-19 | 28 turas | LFF stadionas | Teisėjas: Jurij Paškovskij | Žiūrovai: 300

„Trakai“ padėjo svarbų žingsnį link „SMScredit.lt A lygos“ sidabro medalių. 28-ojo turo mače Valdo Urbono treniruojami futbolininkai netikėtai lengvai rezultatu 5:1 (4:1) sutriuškino Klaipėdos „Atlantą“.

Turnyro lentelės kaimynams sužaidus po 27-erias rungtynes, juos skiria vienuolikos taškų praraja. Po šio turo trečią vietą užimantį „Atlantą“ ir laipteliu žemiau esančią Marijampolės „Sūduvą“ skirs vos du taškai.

V. Urbonas šiame mače į aikštę išleido debiutantą Sergejų Ševčiuką, prieš tai rungtyniavusį Gargždų „Bangoje“ ir „Šiauliuose“. Ukrainietis skolingas strategui neliko, pelnydamas gražų įvartį.

„Trakai“ svečius apipylė šaltu dušu jau 3-ią minutę. Nors po pakelto kampinio Mindaugas Malinauskas atrėmė Nerijaus Valskio smūgį galva, tačiau šalia buvęs Vaidotas Šilėnas iš arti pasiuntė kamuolį į vartus.

Netrukus prie „Atlanto“ vartų kilo pavojus, bet šį sykį atlantiečiai galėjo dėkoti M. Malinauskui už puikų žaidimą. Vartininkas tinkamai paliko savo poziciją ir atmušė Davido Aršakiano spirtą kamuolį.

Nepasinaudoję šia galimybe, trakiškiai netrukus buvo nubausti. Po pakelto kampinio 13-ą minutę prie kamuolio baudos aikštelėje pirmasis suskubo Maksimas Maksimovas, spėjęs nukreipti jį už vartų linijos.

Visgi 14-ą ir 17-ą minutėmis „Trakai“ pelnė du įvarčius, kurie priartino šeimininkus prie svarbios pergalės. Puikiai baudos aikštelėje oponentus suklaidinęs N. Valskis išvedė savo komandą į priekį, o D. Aršakianas, jau aštuonioliktą kartą tiksliai smūgiavęs šiame sezone, pasinaudojo tiksliu perdavimu ir padvigubino rezultatą.

Maža to, 35-ą minutę „riteriai“ pasiuntė varžovus į dar gilesnį nokdauną. Jevgenijaus Zasavickio perdavimu pasinaudojęs ir centro gynėjų klaidos sulaukęs Jurijus Mamajevas perkėlė kamuolį per vartininką, pasiųsdamas jį į vartų tinklą.

Pirmame kėlinyje „Trakų“ vartams pavojingiau pagrasino Lukas Baranauskas, iš arti spyręs stipriai, bet tiesiai į Marių Rapalį, kumščiais atmušusį kamuolį toliau nuo vartų.

Antrame kėlinyje žaidimas tapo kiek vangesnis. „Atlantas“ bergždžiai stengėsi sušvelninti rezultatą, savo ruožtu, šeimininkai pasižymėjo dar kartą.

66-ą minutę po keitimo aikštėje pasirodęs S. Ševčiukas įsiveržė į baudos aikštelę ir, reido metu suklaidinęs keletą varžovų, įprasmino savo debiutą puikiu smūgiu į artimąjį vartų kampą.

Atlantiečiai pagrasino varžovų vartams tik Skirmanto Rakausko bandymu, su kuriuo be vargo susitvarkė M. Rapalis ir ataka dvikovos pabaigoje, kai J. Zasavickis paskutinę akimirką išmušė kamuolį varžovui iš po kojų. Tą kartą „Trakų“ vartų sargas atrėmė varžovo smūgį, o Moldovos rinktinės atstovas patikimai jį pasaugojo.

V. Urbono kariauna šį sykį buvo visa galva pranašesnė, iškovodama dvidešimtą pergalę šiame sezone.

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Treneris Valdas Urbonas („Trakai“): „Trečiadienį vakare žaidėme sunkias, intensyvias rungtynes su „Žalgiriu“, jos pareikalavo daug jėgų – rezultatas nebuvo teigiamas. Nerimo buvo, bet vyrai susitvarkė su tomis užduotimis, kurias kėlėme. Vainikavo graži pergalė, ir įvarčių įmušėme, ir kontroliavome žaidimą nuo pradžių iki galo. Po pertraukos svarbiausia buvo rungtynes baigti iki galo, žinant, kad trečiadienį vėl laukia rungtynės su „Žalgiriu“, matyt, tai buvo pagrindinis dalykas.“

Edvardas Gaurilovas („Trakai“): „Rungtynės ganėtinai lengvos, patys nesitikėjome. Matant rezultatą ir žaidimą, šiandien tikrai buvome geresni. Viskas susiklostė greitai. Kai įmuši pirmas, visada būna lengviau, bet jie greitai išlygino ir gavosi įdomios rungtynės, o po to vėl sukrito staigūs įvarčiai ir praktiškai po pirmo kėlinio rungtynės buvo išspręstos. Po pralaimėjimo „Žalgiriui“ rūbinėje tvyrojo ne kokia nuotaika, norisi dar pakovoti dėl aukso. Jaučiamės fiziškai išsekę.“

Treneris Konstantinas Sarsanija („Atlantas“): „Trakus“ galiu pasveikinti su pergale, jie mus dideliu rezultatu įveikė, viskas dėsninga. Net negaliu pasakyti, jog iš mūsų pusės buvo žaidimas. Dešimt minučių po pirmo praleisto įvarčio – neblogos, išlyginome rezultatą ir po to praleidome, viskas baigėsi. Nebuvo charakterio, esu nusivylęs kai kuriais futbolininkais. Darysime išvadas. Subyrėjome, buvo du šansai, dabar kovosime dėl trečios vietos. Komandos maksimali riba – trečia vieta, dėl jos pasistengsime pakovoti. Tokie žaidėjai – „pusfabrikačiai“ – daugiau nebežais, aiškinsimės.“