11 turas / Bal 28 , Gargždai
11 turas / Bal 28 , Marijampolė
2015-08-09 | 22 turas | Dariaus ir Girėno stadionas | Teisėjas: Darius Petraška | Žiūrovai: 186

Dėl diskvalifikacijos netekęs rezultatyviausio komandos žaidėjo Artūro Rimkevičiaus Kauno „Stumbras“ nesugebėjo pasipriešinti antrąją vietą „SMScredit.lt A lygos“ čempionate užimantiems „Trakams“. Dar pirmajame kėlinyje dusyk į savo vartus kamuolį pasiuntę kauniečiai buvo sutriuškinti savo žiūrovų akivaizdoje – 0:5 (0:3).

Rungtynes abi komandos pradėjo demonstruodamos labai gyvą, atakuojantį futbolą. Kamuolys aikštės viduryje praktiškai neužsibūdavo,

Toks žaidimas labiau tiko „Trakams“, kurie jau 9-ą minutę privalėjo išsiveržti į priekį. Po aštraus Donato Šėgždos reido link galinės linijos ir perdavimu link vartų Giedrius Kvedaras šuoliu kamuolį atmušė visiškai laisvam Ronaldui Solominui, kuris labai stipriu smūgiu įsigudrino nepataikyti į tuščius vartus.

Netrukus „Stumbrą“ dusyk ištiko nelaimė. 16-ą minutę Jurijus Mamajevas surado į baudos aikštelę atskubėjusį Deividą Česnauskį. Lietuvos rinktinės saugo labai stiprus perdavimas atsitrenkė į netoliese buvusio Tomo Snapkausko kojas ir atsidūrė vartų tinkle.

Kėlinio viduryje panašiai nepasisekė ir Audriui Račkui. Greitos atakos metu gynėjas į savo vartus nukreipė R.Solomino aukštą perdavimą iš krašto. Po to į jį įsirėžė D.Šėgžda, todėl kauniečiai tikėjosi skirtos pražangos, bet arbitras parodė į aikštės vidurį.

Atsigavęs po dvigubo nokdauno, „Stumbras“ galėjo sušvelninti rezultatą. Kampinio metu Nerijus Mačiulis perdavė kamuolį Martynui Dapkui. Šio smūgio Marius Rapalis nebūtų atrėmęs, bet komandą išgelbėjo ant vartų linijos buvęs R.Solominas.

Po kelių minučių jau N.Mačiuliui pritrūko sėkmės. Saugas sulaukė puikaus Mindaugo Grigaravičiaus perdavimo greitos atakos metu, tačiau smūgis gavosi nevykęs, pataikyta į nuošalėje buvusį komandos draugą.

Už paliktas erdves prie savo vartų kauniečiai buvo nubausti 40-ą minutę. Davidas Aršakianas puikiai vienu lietimu prieš vartus išvedė D.Šėgždą, kuris smūgiu pažeme nepaliko G.Kvedarui jokių šansų.

Atlikęs du keitimus pertraukos metu „Stumbras“ perėmė iniciatyvą. Aktyviai po pertraukos žaidė Mindaugas Grigaravičius, aštriais reidais kėlęs rūpesčių riterių gynybai, tačiau realaus darbo M.Rapaliui nebuvo, labai patikimai žaidė svečių gynėjai. Kompaktiškai prie savo vartų išsidėstę svečiai neleido varžovams smūgiuoti iš toli. Vieninteliam Erikui Skripkinui pavyko pagrasinti šiek tiek netiksliu bandymu iš toli.

Visas aikštės šeimininkų dar rusenusias viltis išgelbėti rungtynes sužlugdė du puikūs trakiškių smūgiai rungtynėms artėjant prie pabaigos. Pirmasis puikiu tolimu šūviu pasižymėjo Rokas Stanulevičius, įmušęs savo pirmą įvartį „Trakų“ gretose 78-ą minutę, po šešių minučių panašiu smūgiu savo pavardę į statistikos protokolą įrašė ir Vaidotas Šilėnas.

Laikrodžiui skaičiuojant paskutines minutes, M.Grigaravičius padarė viską, kad „Stumbras“ įmuštų garbės įvartį. Greitos atakos metu pabėgęs nuo varžovų saugas kaip ant lėkštutės padėjo kamuolį Klaidui Janoniui, tačiau šis stipriu smūgiu pasiuntė kamuolį aukštai virš vartų.

Paskutinę mačo minutę pasižymėti galėjo ir Rimvydas Sadauskas, kuriam kampinio metu varžovai suteikė labai daug laisvės, bet smūgis galva tikslo nepasiekė.

Martynas Pocius/alyga.lt

Vyr. treneris Darius Gvildys („Stumbras“): „Blogos mintys. Vis ieškai priežasčių, permąstai. Gal po „Atlanto“ vaikinai išsikvėpė - sunkios rungtynės emocionaliai, fiziškai, karštis beprotiškas. Gal nespėjome atsigaut, gal to šviežumo pritrūko, kur tos vaikiškos klaidos, pirmi du įvarčiai. Teisėjavimas įdomus - tas antras įvartis, ir baudinio neparodė, kur, atrodo, kaip tokio nerodyt. Atrodo, lygi neblogai žaidėme, bet tos trys klaidos - trys įvarčiai. Jaunimui meistriškumo trūksta. Tie momentai tokie išlenda - kažkur nenubėgo, davėme laisvai paduoti į baudos aikštelę. Futbole nėra smulkmenų, o tos smulkmenos tampa įvarčiais, kai žaidi prieš labiau subrendusią komandą. Šiauliuose „Trakai“ žaidė labai neblogai, turėjo eilę momentų, bet fortūna šypsojosi „Šiauliams“, kurie kelis kartus pabėgo, įmušė tris įvarčius, apsigynė. Papuolėme po ranka. Šiandien gavosi, kad šešis kartus mušė „Trakai“, įmušė penkis įvarčius. Nubaudė.“

Vyr. treneris Valdas Urbonas („Trakai“): „Svarbi pergalė. Didelio nerimo nebuvo, nes demonstruojame stabilų žaidimą. Po „Šiaulių“ šoko nebuvo kažkokios terapijos. Reikėjo laiko, kol radome kelių ir prie „Stumbro“ vartų. Ta pergalė gavosi tokia, žinant mūsų rungtynių maratoną, labai reikalinga. Džiugu, kad įmušėme įvarčių ir neprasileidome. Čempionatas ilgas, norisi duoti šansą jauniems žaidėjams, padaryti rotaciją, duoti pailsėti žaidėjams, kurie veža pagrindinį krūvį šio sezono metu, ir padaryti rezultatą. Tas šiandien pavyko. Jauni išėję bendro vaizdo nepagadino. Džiugu, kad turėsime platesnį spektrą žaidėjų.“

Deividas Česnauskis („Trakai“): „Rezultatas rodo už save. Rungtynės gavosi neblogos, sukrito geri įvarčiai. Pirmi - gal tokie sėkmingi, su rikošetais, bet įvartis yra įvartis. Svarbi pergalė, svarbūs trys taškai. Su „Šiauliais“ turėjome gerų momentų, nerealizavome kokių penkių beveik šimtaprocenčių progų, kur turėjome mušti įvartį. Bet čia futbolas, kamuolys kartais neina į vartus. Nuovargis jaučiasi, dabar lošiame kas trečią - ketvirtą dieną. Tokiame karštyje sportininkams labai sunku, reikia labai gero atsistatymo, todėl reikia prižiūrėti save ir gerai atsistatyti. Jaunimas ir per treniruotes matosi, tobulėja, eina gera linkme. Manau, po kelių metų iš jų matysime gerus futbolininkus, bet tai priklauso nuo jų pačių, nuo jų pačių darbo.“