35 turas / Lap 05 , Vilnius
36 turas / Lap 12 , Kaunas
36 turas / Lap 12 , Marijampolė
36 turas / Lap 12 , Šiauliai
36 turas / Lap 12 , Panevėžys
36 turas / Lap 12 , Vilnius
2015-08-20 | 24 turas | Klaipėdos dirbtinės dangos st. | Teisėjas: Mindaugas Jackus | Žiūrovai: 250

Rezultatyviausias 2013 metų Lietuvos čempionato futbolininkas Nerijus Valskis pelnė du debiutinius įvarčius, gindamas „Trakų“ garbę bei tokiu būdu užtikrindamas savo naujai komandai pergalę. „Riteriai“ „SMScredit.lt A lygos“ 24-o turo mače išvykoje 4:1 (1:0) nugalėjo „Klaipėdos granitą“.

Valdo Urbono kariauna laimėjo trečią tarpusavio mačą šiame sezone ir, iškovojusi septynioliktą pergalę, priartėjo prie pirmoje vietoje žengiančio Vilniaus „Žalgirio“ iki penkių taškų. Savo ruožtu klaipėdiečiai pralaimėjo keturioliktą kartą ir vis dar užima priešpaskutinę – devintą – poziciją.

Komandos nuo pat dvikovos pradžios žaidė pakankamai atvirą futbolą, mesdamos gana dideles pajėgas į priekį. „Trakai“ ne kartą pasinaudodavo šeimininkų gynėjų klaidomis ir turėdavo galimybių pavojingai užpulti.

„Riteriams“ įvarčių sąskaitą pavyko atsidaryti 10-ą minutę. Jurijus Mamajevas baudos aikštelėje perėmė kamuolį iš varžovo ir perdavė jį link N. Valskio. „Trakų“ naujokas savo proga pasinaudojo bei iš arti tiksliai smūgiavo vienu lietimu.

Po praleisto įvarčio klaipėdiečiai kuriam laikui perėmė iniciatyvą ir sukūrė pavojingą ataką, kurią galėjo realizuoti. Deividas Lukošius surado baudos aikštelėje Marių Papšį, o šis nedelsdamas mušė dešine koja. Visgi saugo smūgiuotas kamuolys skriejo tiesiai į vartininką Marių Rapalį.

Antroje kėlinio pusėje prie „Klaipėdos granito“ vartų siautėjo Davidas Aršakianas. Puolėjas kartą pabėgo nuo gynėjo, tačiau akistatoje su vartininku smūgiavo pro šalį. Rusas dar du sykius grasino šeimininkų vartams, bet kiti bandymai taip pat buvo nesėkmingi.

Iš karto po pertraukos N. Valskis bandė pasinaudoti kilusiu gaisru granitiečių baudos aikštelėje. „Trakų“ naujokas smūgiavo iš arti, bet uostamiesčio klubo gynėjas kamuolį atmušė beveik nuo vartų linijos.

49-ą minutę Gedimino Jarmalavičiaus treniruojama ekipa išlygino rezultatą. M. Papšys surado Titą Vitukyną, kuris gavęs perdavimą įsiveržė į baudos aikštelę ir kaire koja smūgiavo tiksliai. Kamuolys atšoko nuo virpsto ir suspurdėjo vartų tinkle.

Visgi „Trakai“ greitai vėl išsiveržė į priekį. 55-ą minutę N. Valskis sulaukė D. Aršakiano perdavimo ir, suklaidinęs baudos aikštelėje varžovą, sėkmingai nukreipė kamuolį į vartų tinklą.

Dvikovai artėjant į pabaigą, šeimininkai atakavo ne taip aštriai ir atrodė kiek pavargę. „Riteriai“ tuo pasinaudojo ir dar du sykius privertė Tadą Norbutą kapituliuoti.

83-ą minutę Aleksandras Byčenokas realizavo 11 metrų baudinį, kurį uždirbo Vaidotas Šilėnas, išprovokavęs Roko Boruso pražangą.

Per pridėtą laiką iš Marijampolės „Sūduvos“ į „Trakus“ atvykęs futbolininkas sugebėjo pasižymėti. V. Šilėno iš 20 metrų smūgiuotas kamuolys atsimušė į virpstą ir įskriejo į vartus.

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Treneris Gediminas Jarmalavičius („Klaipėdos granitas“): „Varžovas buvo stipresnis, neišnaudojome progų – jie išnaudojo, buvo greitesni. Dėl to pralaimėjome rungtynes. Nieko mums netrūko – pralaimėjome. Rungtynės nebuvo blogos, pirmame ir antrame kėlinyje turėjome progų. Įmušėme, išlyginome, buvo dar progelių. „Trakai“ – gerai subalansuota, galinga komanda. Šiandien jie buvo stipresni, todėl ir pralaimėjome.“

Treneris Valdas Urbonas („Trakai“): „Sunkios rungtynės. Žiūrint į rezultatą, atrodytų, kad galbūt viskas lengvai gavosi. Pranašumą įgijome tik per paskutinį pusvalandį. „Klaipėdos granitas“ pasikeitė, tas buvo akivaizdu ir po pertraukos – turi gerų, kūrybingų žaidėjų. Manau, kad jie pavargo – mums tai buvo į naudą. Po rungtynių maratono pirmas pusvalandis buvo sunkokas. Džiaugiuosi, kad pavyko išvengti traumų ir iškovoti pergalę.“

Nerijus Valskis („Trakai“): „Rungtynes vertinu gerai, svarbiausia – trys taškai. Komanda „prisivalgiusi“ rungtynių, jau nebėra, matyt, tos ugnelės. Sunkus žaidimas gaunasi. Atrodo, rezultatas „lengvas“, bet rungtynės tikrai nebuvo tokios lengvos. Komanda sužaidė daug rungtynių ir nespėjo tiek fiziškai, tiek psichologiškai atsigauti. Atidavėme iniciatyvą. Krašte buvo žaisti parankiau, nes iš aikštės gilumos gaudavau daug perdavimų.“

10'
Nerijus Valskis
(Jurij Mamajev)
Pirmojo kėlinio pabaiga
Titas Vitukynas
(Marius Papšys)
49'
55'
Nerijus Valskis
(David Aršakian)
Liutauras Rimkus
(Dragomir Duminika)
68'
69'
Ronald Solomin
(Nerijus Valskis)
Alen Stepanjan
(Pavle Sušič)
74'
78'
Povilas Malinauskas
(David Aršakian)
83'
[11m.] Aliaksandr Byčenok
Rokas Urbelis
(Deividas Lukošius)
83'
84'
Rokas Stanulevičius
(Jurij Mamajev)
90' +2
Vaidotas Šilėnas
Rungtynių pabaiga