2015-03-09 | 2 turas | LFF stadionas | Teisėjas: Edmundas Gaigalas | Žiūrovai: 500

2015 metų „SMScredit.lt A lygoje“ – pirmosios lygiosios. Jų autoriais tapo „Trakų“ ir Pakruojo „Kruojos“ klubai, kurių akistata Vilniuje baigėsi taikiai 1:1 (1:0).

Pirmajame kėlinyje šeimininkai akivaizdžiai pirmavo pagal kamuolio kontrolę, o Aido Dambrausko auklėtiniams teko žaisti „antru numeriu“ ir laukti savo šansų kontratakose. Pakruojo komandos legionieriai nors ir rodė nemažas pastangas, tačiau susižaidimo stoka neleisdavo aštriau pagrasinti Mariaus Rapalio ginamiems vartams.

Savo ruožtu „Trakų“ vienuolikė ne kartą pavojingai grasino varžovams, kuriuos nuo praleisto įvarčio gelbėjo čempionate debiutavęs vartų sargas Felipe Gomesas. Vis dėlto 36 minutę brazilas buvo priverstas kapituliuoti ir jam teko traukti kamuolį iš savo vartų tinklo.

Jurijus Mamajevas atliko perdavimą į plotą Lukui Kochanauskui, kuris įsiveržė į baudos aikštelę ir tiksliu smūgiu kaire koja išvedė „Trakų“ ekipą į priekį.

Po pertraukos svečiai išlygino žaidimą ir jau 47 minutę atstatė pusiausvyrą. Po pakelto kampinio kamuolys palankiai atšoko Ričardui Beniušiui, kuris smūgiuodamas iš arti nesuklydo.

Kiek vėliau „Kruojos“ lyderis turėjo dvi geras progas persverti rungtynių rezultatą. Pirmajame epizode R.Beniušio įsiveržimą į baudos aikštelę nutraukė M.Rapalis, o antrojoje situacijoje vartininkas tik stebėjo kaip veterano galva smūgiuotas kamuolys skriejo visai šalia vartų skersinio.

70 minutę pavojinga ataka atsakė ir senosios sostinės riteriai. Po keitimo aikštėje pasirodęs Ronaldas Solominas atliko perdavimą L.Kochanauskui, tačiau stipriai puolėjo smūgiuotą kamuolį atrėmė patikimai sužaidęs F.Gomesas.

Pačioje dvikovos pabaigoje po pakelto kampinio arti tikslo buvo galva smūgiavęs Edvardas Gaurilovas, bet ir vėl „Kruojos“ ekipą išgelbėjo patikimas vartų sargo žaidimas. Per pridėtą laiką nė vienai komandai nepavyko išplėšti pergalės.

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Ričardas Beniušis („Kruoja“): „Manau, žiūrint į visus niuansus, mes esame patenkinti tašku. Gal žiūrovai šiemet daugiau iš mūsų tikisi, bet susiklosčius tokiai situacijai mes esame patenkinti. Yra daugiau vienodo pajėgumo komandų, manau, tai suteikia žavesio. Sveikintinas dalykas, kad kiti tempiasi – tuo yra smagiau ir mums, ir žiūrovams. Pernai metų koziris buvo standartinės padėtys, treneris šitą akcentuodavo, su šitu treneriu kitaip – jis akcentuoja kitką. Stengiamės įvykdyti, bet tas dalykas išlikęs iš pernai. Laukiame pastiprinimo ir Tautvydo Eliošiaus – labai sunku susikalbėti su užsieniečiais, gal jie nesupranta manęs, gal aš jų. Nesame gal pilnai fiziškai pasiruošę, bet žingsnis po žingsnio dirbame ta linkme.“

Treneris Aidas Dambrauskas („Kruoja“): „Aš galvoju, kad rezultatas atspindi šių rungtynių eigą. Gal kiek silpniau sužaidėme pirmą kėlinį, bet antrame kėlinyje žaidimas išsilygino. Ir jie turėjo momentų, ir mes, bet kažkiek sušlubavo realizacija. Palengva eisime į priekį. Prieš savaitę prisijungė naujokai ir labai sunku apie juos net kažką pasakyti. Rungtynių pabaigoje išleidome gynybinio pobūdžio žaidėjus, nes neturime didelio pasirinkimo. Nėra žaidėjų, kurie šiai dienai vietoje Ričardo Beniušio įneštų gyvumo ir duotų jam pailsėti. Tautvydas Eliošius treniruojasi su komanda, bet dar bijome, kad nepasikartotų trauma. Geriau išlaukti negu, kad išėjęs sulūžtų.“

Treneris Valdas Urbonas („Trakai“): „Turėjome savaitę pasiruošimo – reikėjo žaidėjus atstatyti psichologiškai, kadangi patyrėme tokį šaltą dušą Klaipėdoje, tas darė įtaką. Žiūrint į žaidimą, pirmame kėlinyje kūrėme ir žaidėme savo žaidimą, buvo gerų momentų, išėjimų ir kamuolio kontrolė. Antras kėlinys – vyrus perspėjau, kad būtų atidūs pirmas antro kėlinio penkiolika minučių prie standartinių situacijų. Buvo aišku, kad „Kruoja“ bandys lyginti rezultatą, eis į priekį. Buvo panašu, kad galėjome nuo tos standartinės situacijos apsiginti, gaila. Įvartis kažkiek išderino mano jauną komandą, „Kruoja“ primetė daugiau judėjimo ir noro. Nors ir pakeičiau taktinę schemą, bet iki rungtynių pabaigos nebuvo momentų, kuriuose galėjome išpešti kažkokios naudos. Vaizdas nebuvo toks ryškus kaip pirmame kėlinyje.“

Jurijus Mamajevas („Trakai“): „Kruoja“ įmušė greitą įvartį ir tai juos išlaisvino – jie pradėjo žaisti savo futbolą. Mes šiek tiek pasimetėme, po pusės kėlinio susiėmėme, bet paleidome keletą momentų, kurių realizuoti nepavyko. Manau, kad kiekvienose rungtynėse mums seksis vis geriau, kol kas kažko vis trūksta. Rungtynių pradžia buvo gera, neblogai sužaidėme pirmą kėlinį, buvo pakankamai neblogų progų, jų nerealizavome. „Kruoja“ žaidė savo futbolą ir įmušė po standarto, kai mes nesužaidėme iki galo. Esant rezultatui 1:1, varžovai pagavo savo žaidimą ir pradėjo bėgti į priekį. Pirmame kėlinyje juos pranokome, bet mums nepakako realizacijos.“