11 turas / Bal 28 , Gargždai
11 turas / Bal 28 , Marijampolė
2015-08-06 | 22 turas | „Utenio“ stadionas | Teisėjas: Sergėjus Slyva | Žiūrovai: 450

Be mačą praleidusio vieno rezultatyviausių „SMScredit.lt A lygos“ futbolininkų Tomo Radzinevičiaus rungtyniavusios Marijampolės „Sūduvos“ puolimas neįkando labai organizuoto Utenos „Utenio“ gynybos riešuto. Lygiosios 0:0 tapo gera dovana gimtadienį šventusiam komandos treneriui Mindaugui Čepui, rungtynes dėl diskvalifikacijos stebėjusiam tribūnoje tarp žiūrovų.

Dėl uteniškių vartų sargo kiek netvarkingos aprangos keliomis minutėmis vėliau prasidėjusių rungtynių pradžioje „Sūduva“ iškart įsikūrė varžovų aikštės pusėje, bet pozicinės atakos strigo ypatingai sutankintoje uteniškių gynyboje. Tik 18-ą minutę Pavelui Leusui teko pirmą kartą aktyviai įsijungti į žaidimą ir šuoliu už galinės linijos nukreipti Karolio Laukžemio šūvį iš toli.

Pakėlus kampinį, „Utenio“ vartininkas pademonstravo neįtikėtiną reakciją ir kažkokiu būdu sugebėjo liesti kamuolį po labai galingo Nikolos Prebiračevičiaus smūgio galva. Vartininko liestas kamuolys atsitrenkė į skersinį ir grįžo į aikštę. Pakartoti smūgio svečiams gynėjai nebeleido.

Po atsigaivinimo pertraukėlės „Sūduva“ surengė keletą aštrių atakų, tačiau kėliniui artėjant prie pabaigos Utenos komandai ne tik pavyko atitraukti žaidimą nuo savo vartų, tačiau ir keletą kartų pagrasinti svečiams.

38-ą minutę stadione susirinkę žiūrovai griebėsi už galvų, kai puikios greitos atakos metu stipriu smūgiu į vartus nepataikė Erikas Vainoras, sulaukęs idealaus prieš vartus iššokusio Edgaro Mastianicos perdavimo iš krašto. Vėliau jau pats E.Mastianica darsyk sugebėjo pabėgti kairiuoju flangu, sulaukė perdavimo iš gilumos, bet smūgiu iš pakankamai aštraus kampo kamuolį pasiuntė šalia tolimo virpsto.

Iškart po pertraukos „Sūduva“ tikėjosi skirto baudinio, kai kamuolį išmušti bandęs Lukas Artimavičius baudos aikštelėje pataikė sau į ranką, bet šalia buvusio ir gerai epizodą mačiusio arbitro švilpukas tylėjo.

Sužaidus 15-a minučių antrajame kėlinyje, „Utenis“ galėjo išsiveržti į priekį, kai po puikaus Povilo Krasnovskio perdavimo iš aikštės gilumos prieš vartus iššoko Linas Savastas, bet puikiai sužaidęs Džiugas Bartkus kojomis atrėmė labai pavojingą smūgį pažeme.

Svečiai atsakė ne mažiau pavojinga ataka ir šį kartą jau P.Leusui teko gelbėjo uteniškius bei atremti prieš vartus iššokusio Karolio Chveduko smūgį. Lietuvos rinktinės saugas tikėjosi ir pražangos, rodydamas, kad šalia buvęs Julius Aleksandravičius jam trukdė pažeisdamas taisykles. Arbitras pražangos neįžvelgė.

Kėlinio viduryje už galvos griebtis teko ir Mykolui Krasnovskiui. E.Mastianica tarsi ant lėkštutės padėjo kamuolį baudos aikštelėje be priežiūros paliktam saugui, tačiau šio nestipraus smūgio pažeme kelyje atsidūrė N.Prebiračevičius, nuo kurio kojų kamuolys išriedėjo už galinės linijos.

Mačui artėjant prie pabaigos, „Sūduva“ vėl pabandė užgulti „Utenio“ vartus, tačiau pasiaukojančiai rungtyniavę šeimininkų gynėjai ne kartą krito varžovams po kojomis, blokuodami smūgius, klaidų nedarė ir patyręs P.Leusas, susirinkęs pavojingus perdavimus iš kraštų.

Nuskubėję į priekį svečiai atvėrė erdves prie savo vartų ir galėjo būti nubausti, kai Mantas Fridrikas perėmė kamuolį ir puikiu perdavimu prieš vartus išvedė Darių Kazubovičių, tačiau po keitimo aikštėje pasirodęs puolėjas į vartus nepataikė.

Kitos atakos metu keturi uteniškiai iššoko prieš du gynėjus. Ilja Tračynskis nusprendė smūgiuoti iš toli. Jo smūgį D.Bartkus atrėmė prieš save, tačiau pakartoti smūgio sugrįžę marijampoliškiai nebeleido.

Nors arbitras pridėjo net 5 minutes, bet jos „Sūduvai“ nepadėjo surengti paskutinio šturmo, o pora standartinių situacijų jokios grėsmės šeimininkų vartams nesukėlė.

Martynas Pocius/alyga.lt

Vyr. treneris Mindaugas Čepas („Utenis“): „Savotiškas jausmas būti ne techninėje zonoje, bet mano kolega puikiai su savo funkcijomis susitvarkė. Abiem komandom rungtynės dėl oro sąlygų buvo ganėtinai sunkios, todėl joms reikėtų statyti paminklą. Abi jos laikėsi savo plano, „Sūduva“ daugiau kontroliavo kamuolį, mes - gynėmės ir laukėme savo šansų. Jų turėjome, ypač antrajame kėlinyje, bet galėjo įmušti ir varžovas. Nei viena komanda nenorėjo nusileisti. Smagu, kad vaikinai laikėsi to plano, kurį buvome numatę, ir žaidė pasiaukojančiai. Mums kiekvienas taškas yra aukso vertės, o pergalė - įvykis. Man svarbiausia šiandien buvo susitvarkyti aikštės viduryje, nes „Sūduvoje“ yra stiprūs vidurio saugai, stiprūs legionieriai. Tuo mums tas taškas yra dar saldesnis.“

Linas Savastas („Utenis“): „Džiugu, kad nepraleidžiame, bet ir patys neįmušame, o tai liūdina. Sunkiau buvo kvėpuoti, ta saulė kaitina, jautėsi, kad judėjimas - ne toks. Jėgos atsirado tik per darbą, rimtai šioms rungtynėms ruošėmės. Mes tikėjomės, kad jie daugiau kontroliuos kamuolį, bandėmi juos gaudyti kontratakomis. Planas mūsų žaidimo pavyko, tik išpildymo trūko. Sėkmės pritrūksta baigiamojoje fazėje, nesukrapštome to įvarčio. Turėjau gerą progą. Planavau mušti į tolimą kampą, bet smūgis nesigavo. Tokiose situacijoje reikia mūšti įvartį. Taškas tenkina, bet norėjosi laimėti.“

Vyr. treneris Aleksandras Veselinovičius („Sūduva“): „Šios rungtynės tik dar kartą patvirtino tai, kas vyksta Lietuvos čempionate, kai bet kurių rungtynių baigtis nežinoma. Mes žaidėme prieš labai organizuotą komandą. Esu nepatenkintas rezultatu, nepatenkintas antro kėlinio žaidimo kokybe. Pirmajame veikėme teisingai, bet po pertraukos praradome žaidimo organizaciją, netekome kompaktiškumo, ritmo ir ėmėme žaisti taip, kaip buvo naudinga varžovui. Pirmajame kėlinyje sugebėjome surengti pavojingų momentų, antrajame tų progų turėjome daug mažiau. Dabar toks grafikas, kad visi futbolininkai sulauks savo šanso. T.Radzinevičiaus trūko, nes tai pirmaujantis čempionato snaiperis.“

Vaidas Slavickas („Sūduva“): „Planavome pasiimti tris taškus, pasiekti pergalę. Bet abiem komandom gerą žaidima parodyti sutrukdė oras. Labai sunkios sąlygos, karšta, sulėtėjo tempas. Taip gavosi, kad lygiosios. Šiandien labiau akcentavome žaidimą per kraštus, nes vidurys, daug žmonių, užkimštas. Pačiam buvo sunku, keturi mėnesiai be žaidybinės praktikos, fiziškai pavargau. Daug žaidėjų pavargo, nes oras - kažkas tragiško.“