Tiesiogiai 11 turas / Bal 27 15:00 , Telšiai
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 13:00 , Kaunas
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 15:00 , Gargždai
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 17:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 19:00 , Alytus
Tiesiogiai 12 turas / Geg 01 15:00
Tiesiogiai 12 turas / Geg 01 17:00 , Vilnius
2015-10-31 | 33 turas | „Utenio“ stadionas | Teisėjas: Jurij Paškovskij | Žiūrovai: 150

Nerezultatyviausia „SMScredit.lt A lygos“ čempionato komanda įrodė, kad gali mušti įvarčius. Dėl šeštosios vietos kovojantis Utenos „Utenis“ savo žiūrovų akivaizdoje pademonstravo atakuojantį futbolą ir rezultatu 3:1 (2:0) įveikė turnyro lentelės kaimyną Kauno „Stumbrą“, tuo pačiu sumažindamas atsilikimą iki dviejų taškų.

Pralaimėję kauniečiai nebeteko galimybės pasivyti penktoje vietoje įsikūrusią kitą laikinosios sostinės komandą - „Spyrį“. Likus žaisti po trejas rungtynes, ekipas skiria 10 taškų.

Stadione susirinkusiems žiūrovams kone pusę kėlinio teko nuobodžiauti, kova daugiausiai vyko aikštės viduryje. Kiek aktyviau rungtyniavo svečiai, kurie stengėsi išnaudoti flangus, tačiau juos uteniškiai prižiūrėjo labai atidžiai ir jokio darbo vartininkui Pavelui Leusui nesuteikė.

Kėliniui įpusėjus, „Stumbro“ gynyba ėmė braškėti. Aikštės šeimininkų atakos smaigalyje įsismarkavo Darius Kazubovičius. Iš pradžių futbolininkas šiek tiek nepasiekė kamuolio po Jurijaus Vereščiako aukšto perdavimo iš krašto. Vėliau jis dukart iššoko prieš vartus, bet nesugebėjo įveikti puikiai sužaidusio Giedriaus Kvedaro.

Trečiasis D.Kazubovičiaus kartas nemelavo. Puolėjas vėl iššoko prieš vartus, sulaukęs Manto Fridriko perdavimo, baudos aikštelėje suklaidino gynėją ir tiksliu smūgiu išvedė savo komandą į priekį 31-ą minutę.

Po aštuonių minučių „Utenis“ padvigubino persvarą. T.Dombrauskis pabandė prieš vartus išvesti aktyvųjį D.Kazubovičių, kurį iškart pasitiko G.Kvedaras, tačiau perdavimą krisdamas nutraukė vartininkui į pagalbą suskubęs Martynas Zaleckis. Vis tik kamuolio išmušti kauniečiams nepavyko. Baudos aikštelėje apmaudžiai paslydus R.Sadauskui, už jos stovėjusiam Ilja Tračynskiui beliko pasinaudoti šia svečių dovana.

Iki tol retai grasinę varžovų vartams, kėlinio pabaigoje kauniečiai pasiekė įvartį, tačiau dideliam jį įmušusiam Artūro Rimkevičiaus nepasitenkinimui, jis nebuvo įskaitytas dėl nuošalės.

Vis tik savo įvarčio puolėjui laukti teko neilgai. Po pertraukos sužaidus vos 5 minutes, aktyviai antrą mačo pusę pradėjusiam „Stumbrui“ pavyko sušvelninti rezultatą, kai rezultatyviausias komandos žaidėjas nepaliko jokių vilčių P.Leusui po Klaudijaus Upsto perdavimo iš krašto.

Atstatyti turėtą uteniškių persvarą kėlinio viduryje galėjo ne kas kitas, o D.Kazubovičius. „Stumbro“ komandai atsikirtus kampinio metu, puolėjas vėl atsidūrė prieš vartus, vietoje perdavimo komandos draugui nusprendė mušti pats, bet į vartus nepataikė. Kamuolys lietė tolimą vartų virpstą ir paliko aikštę.

Netrukus panašus pavojus kilo prie aikštės šeimininkų vartų. Tačiau labai toli juos palikęs P.Leusas puikiai įvertino situaciją ir drąsiai krito po kojomis M.Grigaravičiui, nutraukdamas pavojingą ataką ir neleisdamas išlyginti rezultato.

77-ą minutę „Utenis“ susigrąžino dviejų įvarčių persvarą. Užsitęsus standartinei situacijai, prie savo vartų grįžusiam A.Rimkevičiui nepavyko išmušti kamuolio, tuo pasinaudojo Mantas Fridrikas, į savo sąskaitą įsirašydamas pirmąjį savo tikslų smūgį sezone.

Nebeturinčius ko prarasti ir į puolimą nuskubėjusius svečius privalėjo nubausti privalėjo Edgaras Mastianica. Iš pradžių saugas suklaidino varžovą baudos aikštelėje, bet mušė nestipriai, netrukus po to visiškai laisvas po perdavimo iš krašto įsigudrino pataikyti tiesiai į vartininką.

Neskyręs baudinio pirmajame kėlinyje, kai J.Vereščiaką baudos aikštelėje ranka kiek stumtelėjo Rimvydas Sadauskas, nemalonių sirgalių žodžių arbitras susilaukė ir pačioje dvikovos pabaigoje, neskyręs baudinio po Tomo Snapkausko ir prieš vartininką atsidūrusio Lino Savasto kontakto.

Vilties per arbitro pridėtą laiką „Stumbrui“ galėjo įkvėpti Nerijus Mačiulis, bet baudos smūgiu pavojingoje vietoje nesugebėjo perkelti kamuolio per galingą aikštės šeimininkų gyvatvorę.

Martynas Pocius/alyga.lt

Vyr. treneris Darius Gvildys („Stumbras“): „Komentuoti nėra ką, belieka tik pasveikinti „Utenį“. Tą, ką žaidėme, bet žaidimu neina pavadinti. Tokios klaidos gynyboje - sunku surasti žodžių. Taip gintis... Galima pavadinti atvirų durų diena. Galima daug ieškoti pasiteisinimų. Gal anksti kėlėmės, neatsibudome, gal po „Žalgirio“ neatsigavome. Gal žaidėjai patys pakomentuotų, ką mes žaidėme, kodėl mes žaidėme. Bus geresnių rungtynių. Šitas nurašykime į blogiausias. Tikėsimės, kad daugiau tokių nebus. Labai tikiuosi, kad padarysime išvadas, taip nežaisime ir išeisime į taurės pusfinalį.“

Vyr. treneris Mindaugas Čepas („Utenis“): „Pergalė saldi. Labai troškom tos pergalės. Matėsi, kad vaikinai, ypač po tų „Trakų“ rungtynių, atsakingai ruošėsi. Kiekvieną kartą, kai žaidžiame su „Stumbru“, gaunasi tokios gyvos rungtynės, begalė momentų. Neišskirtinės ir šitos, kai abi komandos neužsisėdėjo prie savo vartų, kiekviena norėjo laimėti. Mes realizavome savo momentus, jie - ne. Atakuojančių žaidėjų įdarbis yra. Per treniruotes akcentuojame, kad atkreiptų dėmesį į realizaciją, į tuos momentus, kuriuos komanda sudaro. Šiandien tai pavyko. Džiugu už komandą. Su nekantrumu laukiame trečiadienio.“

Darius Kazubovičius („Utenis“): „Visada rungtynės yra sunkios, visada reikia kovoti ir įrodinėti, kad esame geresni. Pergalės ateina sunkiai. Kiekviena kartą ja tikime ir norime tikėti. Stengdamiesi įrodome, kad galime laimėti. Esu tikrai patenkintas, įmušiau vieną įvartį, bet galėjau daugiau įmušti, yra kur tobulėti. Pamatėme, kad galime nugalėti varžovą, stengsimės nugalėti ir taurėje.“