26 turas / Lap 20 , Vilnius
36 turas / Lap 23 , Gargždai
36 turas / Lap 23 , Marijampolė
36 turas / Lap 23 , Panevėžys
36 turas / Lap 23 , Kaunas
36 turas / Lap 23 , Vilnius
2015-09-16 | 27 turas | LFF stadionas | Teisėjas: Robertas Valikonis | Žiūrovai: 1300

Vilniaus „Žalgiriui“ pavyko ilgai lauktas revanšas. Antroje „SMScredit.lt A lygos“ lyderių akistatoje, kuri įvyko 27-ame ture, žalgiriečiai po antrame kėlinyje pelnytų įvarčių 2:0 (0:0) nugalėjo „Trakus“.

Pirmą sykį šiame sezone „riterius“ palaužę vilniečiai nuo antroje vietoje žengiančių varžovų atitrūko aštuonių taškų persvara.

Rungtynių pradžioje „Trakai“ atrodė pranašesni ir per pirmas penkias minutes sukūrė dvi progas. Pirmą sykį šalia vartų galva smūgiavo Nerijus Valskis, o netrukus Artiomo Gurenkos bandymą atrėmė Armantas Vitkauskas.

Vartininkas ištaisė savo paties klaidą, kai neapdairiai palikęs poziciją suteikė galimybę Davidui Aršakianui pavojingai perduoti kamuolį laisvam komandos draugui.

Po šių epizodų žaidimo tempas sulėtėjo ir išpuoliai prie abiejų vienuolikių vartų tapo gana reti.

Pirmame kėlinyje Valdui Dambrauskui teko pakeisti du traumas patyrusius futbolininkus. Elivelto pakeitė Eliandro, o A. Vitkauską – Saulius Klevinskas.

Prieš pat pertrauką „Trakų“ vartams pagrasino Semiras Kerla. Po pakelto kampinio bosnis pabėgo nuo varžovo ir galva smūgiavo šiek tiek virš skersinio.

„Žalgiris“ šių rungtynių likimą nulėmė antro kėlinio pirmoje pusėje. 50-ą minutę po puikaus Eliandro perdavimo iš dešiniojo krašto laisvas baudos aikštelėje buvęs Mantas Kuklys nepriekaištingai mušė vienu lietimu. Marius Rapalis šį kartą neturėjo galimybių išgelbėti komandos.

Arti tikslo buvo ir Eliandro: brazilas po pakelto kampinio smūgiavo galva, o klastinga trajektorija skriejęs kamuolys pralėkė arti virpsto.

58-ą minutę vilniečiai rezultatą padvigubino. Standartinės padėties metu S. Kerla perdavė kamuolį link Jurijaus Kendyšo, kuris kovodamas su varžovais, sugebėjo tiksliai spirti iš arti.

„Žalgiris“ pradėjo mėgautis žaidimu, tačiau kiek atsipalaidavo savo aikštės pusėje – „Trakai“ keletą sykių pavojingai atakavo.

Gerą progą sušvelninti rezultatą turėjo praėjusiame sezone Vilniaus klube žaidęs Vaidotas Šilėnas. Futbolininkas smūgiavo iš dėkingos progos ir jau beveik matė, kaip kamuolys suspurdės vartų tinkle, bet S. Kerla paskutinę akimirką smūgį blokavo.

Per paskutines penkiolika minučių N. Valskis du kartus privertė paplušėti S. Klevinską, savo ruožtu, Deividas Česnauskis iš dėkingos padėties smūgiavo virš vartų.

Atsipalaidavimas „Žalgiriui“ žalos nepridarė: vilniečiai išsaugojo savo vartus „sausus“, o „Trakai“ daugiau neįstengė ko nors sukurti. 

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Treneris Valdas Urbonas („Trakai“): „Reikia pasveikinti „Žalgirį“ su pergale. Noriu vyrams padėkoti, kad stengėsi. Įdėjome maksimumą pastangų, bet šiandien to neužteko. Rungtynių pradžioje bandėme būti aktyvesniais, ieškoti laimės prie „Žalgirio“ vartų, buvo pora situacijų, kada galėjome pasiekti įvartį. Paskui nesugebėjome aikštės viduryje kontroliuoti kamuolio ir tas palaipsniui peraugo į tai, kad atidavėme iniciatyvą. Buvo pavojingos „Žalgirio“ standartinės padėtys. Antrame kėlinyje persistatėme taktinę schemą, siekiant uždengti „Žalgirio“ vidurio saugus. Lyg tai viskas susitvarkė, bet paeiliui praleidome „lengvus“ įvarčius.“

Linas Klimavičius („Trakai“): „Planavome po rungtynių turėti taškų, bet susiklostė taip, kad praleidome du įvarčius ir buvo gana sunku „atžaisti“. Nepasakyčiau, kad strigome, bet po praleisto antro įvarčio komandai buvo smūgis. Žaidimas nebuvo prastas, turėjome momentų pirmame kėlinyje. Antrą kėlinį pradėjome apsimiegoję. Įvarčiai sukrito per kelias minutes, taip kad patys esame kalti. Mes metėmės į priekį, jie turėjo galimybių mus pagauti kontratakose, jiems pulti buvo žymiai lengviau. Su Edvardu (Gaurilovu – alyga.lt past.) žaidžiame gynybos grandyje visą sezoną – jis šiek tiek daugiau kitoje pozicijoje praleido laiko, nepasakyčiau, kad čia stiprus faktorius. Norint kažko tikėtis, po savaitės būtina „Žalgirį“ įveikti.

Treneris Valdas Dambrauskas („Žalgiris“): „Norisi pasveikinti savo komandą su pergale, kuri buvo iškovota sunkioje kovoje. Tikrai nebuvo lengva, ypač pirmame kėlinyje. Pasirinkome taktiką, kad nedavėme „Trakų“ komandai žaisti, manau, tai pilnai pasiteisino, tačiau žaidime su kamuoliu truputį trūko atsipalaidavimo. Buvo gana didelė įtampa, nes šių rungtynių kaina gana didelė. Per pertrauką nusiraminome ir šiai dienai įrodėme, jog esame geresni.“

Mantas Kuklys („Žalgiris“): „Emocijos geras, galime vadinti tai derbiu. Sunkios rungtynės. „Trakai“ iš pradžių turėjo keletą momentų, galėjo mus nubausti, rungtynės galėjo pasisukti kitaip. Iš pradžių mums gal šiek tiek šypsojosi sėkmė, bet antrame kėlinyje atradome savo žaidimą. Pelnėme antrą įvartį ir paskui kontroliavome rungtynes. Jie neblogai kontratakavo, gal šiek tiek sėkmės buvo mūsų pusėje, bet galvoju, kad šiandien buvome stipresni.“

10'
Eliandro Dos Santos
(Elivelto Ribeiro Dantas)
19'
Georgas Freidgeimas
25'
Saulius Klevinskas
(Armantas Vitkauskas)
Eugen Zasavitchi
34'
Pirmojo kėlinio pabaiga
50'
Mantas Kuklys
(Eliandro Dos Santos)
Linas Klimavičius
57'
58'
Jurij Kendyš
(Semir Kerla)
Rokas Stanulevičius
(Eugen Zasavitchi)
60'
Donatas Šėgžda
(Artiom Gurenko)
72'
82'
Egidijus Vaitkūnas
(Darvydas Šernas)
90' +2
Jurij Kendyš
Rungtynių pabaiga