11 turas / Bal 28 , Gargždai
11 turas / Bal 28 , Marijampolė
2015-10-18 | 31 turas | Marijampolės futbolo arenos stadionas | Teisėjas: Donatas Šimėnas | Žiūrovai: 800

Marijampolės „Sūduva“ lieka savo likimo kovoje dėl medalių šeimininke „SMScredit.lt A lygoje“. Šiame sezone iki tol nesugebėjusi įveikti „Utenio“ ekipos, Suvalkijos komanda paskutiniojo rato dvikovoje nepaliko varžovams iš Utenos jokių vilčių ir neleido atitrūkti vakar laimėjusiam Klaipėdos „Atlantui“ – 3:0 (2:0). Du įvarčius nugalėtojams pelnė čempionato snaiperių sąrašo viršuje esantis Tomas Radzinevičius. Jo sąskaitoje – jau 23 taiklūs smūgiai.

Nuo pirmųjų minučių „Sūduva“ užgulė svečių vartus ir jau 8-ąją minutę išsiveržė į priekį. Žaibiškos atakos metu Karolis Chvedukas kairėje pusėje surado Ernestą Veliulį, kuris vienu lietimu pasiuntė kamuolį link vartų T.Radzinevičiui. Rezultatyviausio lygos futbolininko smūgis galva buvo tikslus.

Netrukus Admiras Kecapas galėjo padvigubinti persvarą. Legionieriui atšoko kamuolys, nesėkmingai jį išmušus „Utenio“ gynėjams po perdavimo iš krašto, bet smūgiu pažeme jis pataikė į virpstą.

Kėliniui įsibėgėjus, aikštės šeimininkų atakos šiek tiek aprimo, Utenos komandai pavyko perkelti žaidimą toliau nuo savo baudos aikštelės, bet puolime pavojaus Džiugo Bartkaus ginamiems vartams sukelti svečiams nesisekė.

39-ą minutę į „Utenio“ vartus krito antrasis įvartis. E.Veliulis nepagailėjo perdavimo į ataką prisijungusiam Vaidui Slavickui. Suklaidinusio varžovą gynėjo tolimas smūgis po nedidelio rikošeto atsidūrė vartų tinkle. Pavelo Leuso šuolis komandos neišgelbėjo.

Kėliniui baigiantis kelis pavojingus išpuolius sukūrė ir svečiai. Iš pradžių prieš vartus iššokęs Robertas Freidgeimas stipriu smūgiu patikrino D.Bartkaus meistriškumą. Vėliau į baudos aikštelę įsiveržęs Edgaras Mastianica gražiai suklaidino jį pasivijusį varžovą ir pabandė įsukti kamuolį į tolimą vartų kampą, bet sūduviškių vartininkas sužaidė patikimai.

Antrasis kėlinys prasidėjo antrojo scenarijumi ir greitu „Sūduvos“ įvarčiu 52-ąją minutę. A.Kecapas įsiveržė į baudos aikštelę, atmetė kamuolį be priežiūros paliktam T.Radzinevičiui, kuriam beliko į savo sąskaitą įsirašyti dublį.

Nerasdami kelių link aikštės šeimininkų vartų, „Utenio“ futbolininkai bandė savo laimę tolimais smūgiais. Kartą D.Bartkui teko šuoliu palydėti kamuolį po Povilo Krasnovskio smūgio, į vartininką pataikė Jurijus Vereščiakas.

Ovacijomis iš aikštės išlydėtą T.Radzinevičių pakeitęs Karolis Laukžemis kone pirmuoju prisilietimu prie kamuolio galėjo pasižymėti. Puolėjas atsidūrė prieš vartus po A.Kecapo perdavimo, bet jo smūgį iš aštraus kampo P.Leusas atrėmė.

Po poros minučių už galvos griebėsi K.Chvedukas, įsigudrinęs nepataikyti į vartų stačiakampį iš palankiausios situacijos, kai po Valentino Baranovskio perdavimo visiškai laisvam saugui baudos aikštelėje kamuolį atmušė „Utenio“ gynėjai.

70-ą minutę tuo, kad nepataikė į vartus, negalėjo patikėti ir E.Mastianica. Gynėjų vartininko aikštelėje užmirštas uteniškis galėjo smūgiu galva pelnyti įvartį po R.Freidgeimo perdavimo iš krašto. D.Bartkus komandos išgelbėti nebūtų sugebėjęs.

Atsipalaidavusi „Sūduvos“ gynyba galėjo būti nubausta po šešių minučių, bet puikiai sužaidė aikštės šeimininkų vartininkas, šuoliu už galinės linijos nukreipdamas kamuolį po stipraus Dariaus Kazubovičiaus smūgio

Per likusį laiką Marijampolės komanda ėmė daugiau dėmesio skirti „sausų“ vartų išsaugojimui ir darbo D.Bartkui nebesuteikė.

Vyr. treneris Aleksandras Veselinovičius („Sūduva“): „Laukėme sunkių rungtynių, buvo pauzė čempionate ir niekada negali žinoti, kaip į ją reaguos komanda, bet mūsų žaidėjai per tas dvi savaites gerai dirbo. Ta pauzė buvo pačiu laiku, nes turėjome labai sunkų grafiką ir buvome labai pavargę. Be „Žalgirio“ ir „Trakų“ šiemet nebuvo įveikę ir „Utenio“. Ji labai nepatogi, motyvuota komanda, neatsitiktinai patekusi į taurės ketvirtfinalį. Esu pilnai patenkintas pirmu kėliniu: buvo geras žaidimo ritmas, nusiteikimas, kokybė abejuose kraštuose ir priekyje. Pasisekė įmušti pačioje rungtynių pradžioje ir kėlinio pabaigoje. Tai turėjo įtakos rungtynėms. Per pertrauką norėjome nesustoti, nes norime būti komanda, kuri įmuša daugiau. Antrojo kėlinio pradžioje įmušėme trečią, todėl, atsižvelgdami į tai, kad žaisime tris rungtynes per septynias dienas, turėjome kai kuriems žaidėjams duoti pailsėti.“

Tomas Radzinevičius („Sūduva“): „Mes negalime prarasti taškų. Jei norime paimti tą trečią vietą, turime kovoti iš paskutiniųjų. Žinojome, kad su Utena mums pirmos trys rungtynės nebuvo geros. Jie žaidžia tokį gynybinį tipą, kur labai sunku. Patenkintas, kad greitai įmušėme, po to antras krito. Tai atvėrė mums daug galimybių, nes jie turėjo eiti į priekį, bandyti išlyginti, o mums atsivėrė daug didesni tarpai. Išnaudojome, įmušdami trečiąjį įvartį ir rungtynės buvo nulemtos. Vienas rungtynes sužaisdavome gerai, po to kitas - blogai, labai banguotai. Dabar, išskyrus „Trakus“, žaidžiame tikrai neblogai. Jei norime laimėti, turime viską daryti maksimaliai.“

Vyr. treneris Mindaugas Čepas („Utenis“): „Šiandien laimėjo stipresnė komanda. Nepavyko neutralizuoti „Sūduvos“ kraštų. Strigome persigrupavime, kuomet žinome, kad jie išnaudoja daug vertikalių perdavimų, mūsų atraminiai saugai nespėdavo persigrupuoti, atsirasdavo per daug tarpų, skylių, suteikdavome per daug laisvės jų atakos žaidėjams. Labai greitas įvartis pakoregavo tai, kam mes ruošėmės. Akcentavome, kad pavojus baudos aikštelėje, T. Radzinevičius, kraštiniai saugai - reikia dvigubinti gynybą, bet individualios žaidėjų klaidos gynyboje nulėmė šių rungtynių baigtį. Būkime biedni, bet teisingi - šiandien „Sūduva“ laimėjo pelnytai.“