27 turas / Rug 11 , Šiauliai
30 turas / Rug 16 , Kaunas
30 turas / Rug 17 , Telšiai
30 turas / Rug 17 , Šiauliai
30 turas / Rug 18 , Marijampolė
30 turas / Rug 18 , Vilnius
Tiesiogiai 20 turas / Rug 27 19:00 , Vilnius
Tiesiogiai 31 turas / Spa 01 15:00 , Jonava
Tiesiogiai 31 turas / Spa 01 17:00 , Kaunas
Tiesiogiai 31 turas / Spa 02 17:55 , Panevėžys
Tiesiogiai 32 turas / Spa 08 13:00 , Telšiai
Tiesiogiai 32 turas / Spa 09 13:00 , Kaunas
Tiesiogiai 32 turas / Spa 09 15:00 , Jonava
Tiesiogiai 32 turas / Spa 09 17:55 , Vilnius
2015-08-20 | 24 turas | S.Dariaus ir S.Girėno stadionas | Teisėjas: Jurij Paškovskij | Žiūrovai: 200

Kauno „Stumbras“ nutraukė penkių nelaimėtų rungtynių seriją, „šešių taškų“ vertės dvikovoje įveikdamas turnyro lentelės kaimyną Utenos „Utenį“ rezultatu 3:1 (2:0), Eilinį savo įvartį „SMScredit.lt A lygoje“ pelnė dėl snaiperio titulo tebekovojantis Artūras Rimkevičius. Aukštaitijos klubas pergalės skonio neragavo jau du mėnesius.

Nors kamuolį daugiau kontroliavo svečiai, pirmoje mačo pusėje persvarą susikrovė vietos komanda, išnaudojusi susikurtas progas. Pavelas Leusas daug darbo iki pertraukos neturėjo, bet buvo priverstas dukart išimti kamuolį iš tinklo

21-ą minutę „Utenio“ vartininkas padarė viską, ką galėjo, neįtikėtinai nukreipdamas Rimvydo Sadausko smūgiuotą galva kampinio metu į skersinį. Tačiau pirmasis prie į aikštę grįžusio kamuolio atsidūrė Tomas Snapkauskas ir išvedė „Stumbrą“ į priekį.

38-ą minutę svečiai privalėjo išlyginti rezultatą. Standartinės situacijos metu prieš vartus atsidūręs Mykolas Krasnovskis nesugebėjo įveikti puikiai sužaidusio Giedriaus Kvedaro. Vartininkas kamuolį atmušė prieš save, bet pakartoti smūgio varžovams neleido gynėjai.

Netrukus pagavęs aukštą kamuolį, G.Kvedaras pradėjo žaibišką „Stumbro“ išpuolį. Kamuolio ties vidurio linija sulaukęs Klaudijus Upstas pranėrė dešiniu flangu ir tiksliu perdavimu surado iš gynėjo priežiūros išsivadavusį Artūrą Rimkevičių, kuris šanso nepraleido, įmušdamas 16-ą savo įvartį sezone.

Po pertraukos „Utenio“ vyr. treneris Mindaugas Čepas, tikėdamasis pakeisti rungtynių eigą sau naudinga linkme, į aikštę metė du naujus futbolininkus. Tačiau kur kas sėkmingesnis buvo jo oponento Dario Gvildžio sprendimas 55-ą minutę į aikštę išleisti Klaidą Janonį.

Jau netrukus tik ką aikštėje pasirodęs saugas šūviu iš maždaug 25 metrų nepaliko P.Leusui jokių vilčių, fantastiškai atidarydamas savo įvarčių sąskaitą stipriausioje šalies lygoje.

Dar po minutės „Utenio“ vartininkas akrobatiniu šuoliu buvo priverstas nukreipti kamuolį už galinės linijos, kai jo standartinės situacijos metu pavojingu perdavimu į vartus vos neįsuko Mindaugas Grigaravičius.

Susikrovę solidžią persvarą kauniečiai atsipalaidavo, leisdami svečiams surengti keletą labai pavojingų momentų. Iš pradžių visiškai laisvas į vartus smūgiu vienu lietimu nepataikė Linas Savastas po idealaus Ilja Tračynskio perdavimo. Kitos atakos metu jau pats baltarusis nepataikė į vartus, sulaukęs kamuolio iš Juliaus Aleksandravičiaus.

Sulaukę ne pačių maloniausių žodžių iš komandos trenerio, „Stumbro“ futbolininkai sutankino gynybos liniją, leisdami uteniškiams smūgiuoti tik iš toli, bet tiek Edgaro Mastianicos, tiek Tomo Dombrauskio bandymai buvo labai netaiklūs, G.Kvedaras darbo neturėjo.

Pačioje rungtynių pabaigoje „Stumbras“ buvo labai arti ketvirtojo įvarčio. Perėmęs kamuolį iš paslydusio Jurijaus Fliako, Nerijus Mačiulis vos nenubaudė vartus palikusio P.Leuso, bet per vartininką permestas kamuolys atsimušė į žemę ir, dideliam žiūrovų apmaudui, peršoko vartus.

Jau per arbitro pridėtą laiką garbės įvartį „Uteniui“ pelnė E.Mastianica, tiksliu smūgiu užbaigdamas svečių ataką po T.Dombrauskio perdavimo.

Martynas Pocius/alyga.lt

Vyr. treneris Mindaugas Čepas („Utenis“): „Rezultatas kalba pats už save. Pilnai prisiimu atsakymybę už šitą pralaimėjimą. Nesugebėjai tinkamai nuteikti komandos. Daug klaidų, ypač ginantis. Nesugbėjome uždengti jų puolėjo, daug laisvės viduryje, daugo broko atiduodant perdavimą iš mūsų vidurio zonos. Kada klysti paprastose situacijose, kai gali išeiti į greitą kontrataką ir atiduodi vieną kartą, antrą, trečią netikslius perdavimus, atakos stringa. Ne taip nusiteikusi turi išeiti komanda į A lygos rungtynes. Futbolas susideda iš klaidų. Kuri komanda jų mažiau padaro, ta dažniausiai ir laimi. Mes šiandien kontroliavome kamuolį, o jie kontroliavo rungtynių rezultatą.“

Vyr. treneris Darius Gvildys („Stumbras“): „Po dviejų paskutinių rungtynių buvo baimės jausmas, ar vaikinai spės atsigauti psichologiškai, ar spės atsistatys. Išėjome labai užsivedę. Galiu pasakyti, „Utenis“ žaidė gera futbolą, tikrai nebuvo taip lengva, kaip rezultatas rodė. Pirmajame kėlinyje prie 1:0 turėjome šiek tiek sėkmės. Stengėmės pasirinkti taktiką, kuri neparanki „Uteniui“, nes jie mėgsta žaisti nuo gynybos, todėl atidavėme iniciatyvą, kad turėtume erdvę. K.Upsto perdavimas į erdvę pasiteisino. Tas įvartis davė tonusą antram kėliniui. Dabar vaikinai gaus poilsio, nes nuovargis kaupiasi ir jie to užsitarnavo.“

Klaidas Janonis („Stumbras“): „Labai svarbi pergalė, mums reikalinga. Komanda užsivedė, nuo pat pradžių žaidėme labai  gerai ir pasiekėme tai, ko reikėjo. Šitos rungtynės - kaip dėl šešių taškų, būtinai turėjome laimėti. Treneris prašė, kad žaisčiau labai aktyviai tiek gynyboje, tiek puolime. Įvartis - vienas gražiausių karjeroje ir vienas svarbiausių. Su kiekvienomis rungtynėmis tobulėju, prisitaikau prie greičių. Manau, viskas gerai.“

Tomas Snapkauskas
21'
Artūras Rimkevičius
(Klaudijus Upstas)
39'
Pirmojo kėlinio pabaiga
Mohamed Emi Djabrailov
(Erikas Skripkinas)
46'
46'
Darius Kazubovičius
(Mykolas Krasnovskis)
46'
Ilja Tračynski
(Povilas Krasnovskis)
Klaidas Janonis
(Klaudijus Upstas)
55'
Klaidas Janonis
(Nerijus Mačiulis)
57'
71'
Erikas Vainoras
(Linas Savastas)
Martynas Zaleckis
(Martynas Dapkus)
79'
90' +2
Edgaras Mastianica
(Tomas Dombrauskis)
Rungtynių pabaiga