2015-09-15 | 27 turas | Dariaus ir Girėno stadionas | Teisėjas: Vadimas Direktorenka | Žiūrovai: 450

Kauno „Spyriui“ nepavyko nutraukti nelaimėtų rungtynių serijos.„SMScredit.lt A lygos“ čempionate. Iki tol dusyk įveikusi Utenos „Utenį“, Laikinosios sostinės komanda savo žiūrovų akivaizdoje pirmoji praleido įvartį trečiojo rato dvikovoje, bet sugebėjo išlyginti rezultatą - 1:1 (1:1). „Spyris“ nelaimi jau septintame mače paeiliui, tuo tarpu pergalių badą praėjusiame ture užbaigęs „Utenis“ iš aikštės išeina nenugalėtas trečiose rungtynėse iš eilės.

Pirmosios aikštės šeimininkų atakos metu į žaidimą teko įsijungti Pavelui Leusui. „Utenio“ vartininkas tik antruoju bandymu sugavo pavojingą Dmitrijaus Rekišo smūgį po tolimo Pauliaus Daukšos perdavimo. Po šio momento Utenos komanda atsitraukė link savo vartų, atiduodama teritorinę persvarą „Spyriui“ ir kantriai laukė progų greitiems išpuoliams.

Pralaužti sutankintą ir labai mobilią varžovų gynybos liniją kauniečiams sekėsi sunkiai. Aštrų momentą kėlinio viduryje Laikinosios sostinės komanda sukūrė tik standartinės situacijos metu, kai po D.Rekišo perdavimo kamuolio sulaukęs I.Dedura buvo labai arti įvarčio, tačiau jo smūgį į kampinį nukreipė gerą reakciją pademonstravęs P.Leusas.

24-ą minutę iki tol darbo praktiškai neturėjęs Deividas Mikelionis buvo priverstas išimti kamuolį iš tinklo, kai įvarčiu pasibaigė greitas „Utenio“ išpuolis dešiniu kraštu. Povilas Krasnovskis prasimetė kamuolį pro varžovą ir tiksliu perdavimu baudos aikštelėje surado be priežiūros paliktą Liną Savastą. Šio smūgis kliudė Darių Šinkūną ir, pakeitęs kryptį, atsidūrė vartuose.

Jau kitos atakos metu labai pavojingai iš toli smūgiavo Ilja Tračynskis.  Pasinaudojęs varžovų sutrikimu, legionierius aikštės viduryje perėmė kamuolį ir labai stipriu šūviu pasiuntė kamuolį virš skersinio.

Iki tol klaidų praktiškai nedariusi „Utenio“ gynyba buvo nubausta prieš pat pertrauką. Po perdavimo iš krašto kamuolio nepasiekė Aurimas Tručinskas, leisdamas jį gauti Lukui Sendžikui. „Spyrio“ saugas surado į baudos aikštelę įkirtusį Roką Krušnauską, kurio smūgis pažeme buvo tikslus.

Po pertraukos geros progos neišnaudojo Tomas Bučma. Saugas įkirto į baudos aikštelę ir sulaukė gero Karolio Gvildžio perdavimo, R.Krušnauskui praleidus kamuolį,  bet mušė virš vartų.

„Utenis“ atsakė labai pavojingu tolimu Roberto Freidgeimo smūgiu iš kairiojo krašto. D.Mikelioniui teko apsidrausti ir pademonstruoti šuolio sugebėjimus, palydint virš vartų skriejantį kamuolį.

Kėlinio viduryje svečių komandos žaidėjai sutartinai kėlė rankas į viršų apeliuodami, kad po A.Tručinsko perdavimo link vartų kamuolys baudos aikštelėje atsimušė į I.Deduros ranką, bet arbitro iš Latvijos švilpukas tylėjo.

Netrukus ranka sužaidė visai šalia savo baudos aikštelės pargriuvęs L.Savastas. Uteniškių laimei, Paulius Daukša baudos smūgiu į vartus nepataikė.

Likus žaisti apie 20 minučių, „Spyris“ darsyk perėmė iniciatyvą į savo rankas, bet nieko sukurti prie patikimai gynyboje žaidusių svečių vartų. Pavojingiausia momentą aikštės šeimininkai sukūrė standartinės situacijos metu, kai D.Rekišo pusiau perdavimas, pusiau smūgis praskriejo visai šalia virpsto, o Tomas Bučma kamuolio nepasiekė.

Pačioje rungtynių pabaigoje į puolimą nuskubėjo ir „Utenis“, bet Edgaras Mastianica apmaudžiai nepataikė į kamuolį po Jurijaus Vereščiako aštraus perdavimo. Netrukus L.Savastas galva mušė pro šalį, po to Luko Artimavičiaus tolimą bandymą gynėjai spėjo blokuoti.

Martynas Pocius/alyga.lt

Vyr. treneris Mindaugas Čepas („Utenis“): „Rungtynės iš tų, kur galima sakyti „gyvos rungtynės“. Nei viena komanda nenorėjo daugiau mažiau laiko leisti prie savo vartų. Įtemptos, tokios, kokių ir tikėjomės. Sunkiai įėjome į rungtynes. Pirmas 15-ą minučių „Spyris“ kontroliavo rungtynių eigą, aikštės vidurį, bet viena iš pavojingesnių mūsų atakų pasibaigė įvarčiu. Tęsiasi tendencija - pirmi įmušame, bet nesiseka to pergalingo rezultato išlaikyti iki galo. Šiandien komandai priekaištų didelių nėra. Koncentracijos stoka nulėmė tai, kad prasileidome įvartį. Visumoje, dėsningas rezultatas. Norėjome šiandien nugalėt, atvažiavome trijų taškų, bet lygiai taip pat ir „Spyris“ norėjo nugalėti. Nei viena komanda nenorėjo nusileisti.“

Mantas Fridrikas („Utenis“): „Kovingos rungtynės. Buvo iš tikrųjų įdomu. Daug inirtingos kovos. Antras kėlinis ėjo iki įvarčio: kas būtų įmušęs, tas būtų pasiėmęs tris taškus. Visą laiką malonu grįžti į šį stadioną, nes jame pradėjau profesionalo karjerą. Tik galėtų būti žymiai daugiau žmonių, bet viskas ateityje susitvarkys į gerąją pusę.“

Vyr. treneris Laimis Bičkauskas („Spyris“): „Lygiaverčių varžovų dvikova. Tokios kovinės rungtynės. Mes susikūrėme keliomis situacijomis daugiau negu „Utenis“, tačiau lygiosios 1:1. Taip jau įvyksta, kad gynyboje padarome kažkokią klaidą, po to tenka įrodyti valines savybes. Labai džiaugiuos už žaidėjus, kurie sugeba tai padaryti ir lyginti rezultatą.“

Lukas Sendžikas („Spyris“): „Kaip ir pirmi du mačai, rungtynės buvo įtemptos. Aikštė buvo sunki - daug fizinės kovos, daug ir broko. Čia galėjo rungtynės būti iki įvarčio. Įvarčius pelnė abi komandos, tai ir yra tas rezultatas, kuris atspindi tą visą kovą aikštėje. Visada stengiamės išlaikyti savo vartus sausus. Tai, kad pavyksta persverti ar bent išlyginti žaidimo eigą, yra yra didelis pliusas, kuo mes galime pasigirti.“