11 turas / Bal 28 , Gargždai
11 turas / Bal 28 , Marijampolė
2015-08-08 | 22 turas | Šiaulių sav. stadionas | Teisėjas: Jurij Paškovskij | Žiūrovai: 300

Klaipėdos „Atlanto“ futbolininkai „SMScredit.lt A lygos“ 22-ojo turo rungtynėse nutraukė trijų nelaimėtų rungtynių seriją. Konstantino Sarsanijos treniruojama ekipa svečiuose užtikrintai 2:0 (2:0) nugalėjo turnyro autsaiderius „Šiaulius“.

Atlantiečiai pirmenybėse iškovojo dešimtą pergalę ir, surinkę 36 taškus, pakilo į trečią vietą, aplenkdami Kauno „Spyrį“. Savo ruožtu šiauliečiai patyrė penkioliktą pralaimėjimą.

Svečiai nuo pat rungtynių pradžios turėjo akivaizdžią kamuolio kontrolės persvarą, bet kurį laiką progų sukurti neįstengė. Visgi 16-ąją minutę bene pirma aštresnė „Atlanto“ ataka baigėsi įvarčiu.

Julius Kasparavičius perdavė kamuolį iš dešinio krašto į baudos aikštelę, o ten nuo varžovo atitrūkęs Robertas Vėževičius tiksliai smūgiavo galva. Tai – trečias saugo įvartis per pastarąsias dvejas rungtynes.

Po kelių minučių Povilo Valinčiaus budrumą patikrino Aleksejus Jepifanovas. Ruso smūgiuotas kamuolys skriejo į vartų plotą, tačiau vartininkas sužaidė patikimai.

Kėliniui įpusėjus, „Šiaulius“ ištiko nesėkmė. Traumą patyrė du įvarčius pergalingoje akistatoje su „Trakais“ pelnęs saugas Rokas Gedminas. Futbolininkas buvo išneštas ant neštuvų.

Lyg to būtų maža, „Atlantas“ 28-ąją minutę padvigubino rezultatą. R. Vėževičius perdavė kamuolį link varžovų vartų, o į baudos aikštelę įsiveržęs ir nuo varžovo atitrūkęs Ovidijus Verbickas taikliai smūgiavo vienu lietimu.

Kėlinio pabaigoje tas pats duetas galėjo sukurti dar vieną rezultatyvią ataką. Komandos draugo perdavimo sulaukęs O. Verbickas paliko varžovą užnugaryje, bet galva smūgiavo virš vartų.

Kurį laiką po pertraukos svečiai ir toliau akivaizdžiai dominavo. Sykį „Šiaulius“ nuo įvarčio išgelbėjo vartų konstrukcija.

R. Vėževičius įsiveržė į baudos aikštelę, suklaidino varžovus, bet dubliu džiaugtis negalėjo. Kamuolys po silpno, tačiau klastingo smūgio atsimušė į virpstą.

61-ąją minutę į aikštę žengė 17 įvarčių čempionate pelnęs Andrejus Paniukovas, tačiau šį sykį rusas įsiminė gana nykiu žaidimu. Be to, „Atlanto“ ekipoje įvyko debiutas: pirmą kartą „SMScredit.lt A lygoje“ pasirodė Rokas Petrikas, kuriam šiuo metu yra vos 17 metų.

Dvikovai artėjant į pabaigą, klaipėdiečiai atsipalaidavo ir leido po keitimo aikštėje pasirodžiusiems šiauliečiams pagyvinti žaidimą.

Aktyvus buvo Dovydas Medžiaušis, kuris sykį privertė Mindaugą Malinauską atremti pavojingą smūgį, o taip pat sukūrė dėkingą progą komandos draugui, kuris galėjo sušvelninti rezultatą. Visgi Eligijus Jankauskas gera galimybe nepasinaudojo ir smūgiavo virš vartų.

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Treneris Deivis Kančelskis („Šiauliai“): „Tai buvo labai sunkios rungtynės. Dauguma žaidėjų neatsistatė po rungtynių su „Trakais“, turėjome tik dvi dienas. Šiandien atrodėme gana sunkiai: tiek gynyboje, tiek pralaimėjome aikštės centrą, tiek puolime beveik nieko nesukūrėme. Rezultatas pagal žaidimą. Šiandien „Atlantas“ atrodė šviežiau ir turėjo keletą naujų žmonių – dėl to toks rezultatas. Medžiaušio keitimas pasiteisino – susikūrė progą ir buvo aktyvus, bet kitiems jauniems žaidėjams pritrūko visko. Turbūt jie pamatė, kuo skiriasi vyrų futbolas nuo jaunių.“

Edvardas Tamulevičius („Šiauliai“): „Pirmame kėlinyje buvo labai karšta ir atsiliepė tai, kad prieš kelias dienas žaidėme. Buvo labai sunku, visur vėlavome. „Atlantas“ pirmame kėlinyje buvo šviežesni – turėjo dvi progas, įmušė. Antrame kėlinyje žaidimas išsilygino: ir mes turėjome momentų, ir jie. Būtume pirmame kėlinyje atsilaikę ir neaišku, kaip būtų baigęsi.“

Treneris Konstantinas Sarsanija („Atlantas“): „Mes ilgai nelaimėjome. Esu dėkingas vaikinams, jog pagaliau nutraukėme šią seriją. Gerai, kad įmušėme greitą įvartį ir pilnai kontroliavome žaidimą. Manau, kad „Šiaulių“ komanda pavargo po pergalės prieš „Trakus“, dėl to jiems buvo sunku. Kiekviena pergalė yra pergalė. Esu patenkintas, kaip vaikinai šiandien žaidė, o trys taškai mums pravers.“

Robertas Vėževičius („Atlantas“): „Manau, geros mums rungtynės. Turėjome trijų nelaimėtų rungtynių seriją, šiandien pergalė buvo svarbi. Sužaidėme gerą pirmą kėlinį, įmušėme gražius įvarčius. Antrame kėlinyje beliko išsaugoti rezultatą, ko nepadarėme su „Stumbru“. Gerai atidirbome gynyboje. Treneris, manau, patenkintas mūsų darbu. Sunku žaisti tokiomis oro sąlygomis: prakaitas pila, nėra kuo kvėpuoti. Gerai, kad daro atsigaivinimo pertraukėles.“