Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 13:00 , Kaunas
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 15:00 , Gargždai
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 17:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 11 turas / Bal 28 19:00 , Alytus
Tiesiogiai 12 turas / Geg 01 15:00 , Šiauliai
Tiesiogiai 12 turas / Geg 01 17:00 , Vilnius
Tiesiogiai 12 turas / Geg 02 18:00 , Telšiai
2015-07-30 | 21 turas | Pakruojo m. stadionas | Teisėjas: Mindaugas Jackus | Žiūrovai: 200

Trylika rungtynių iš eilės pergalės skonio neragavusi Pakruojo „Kruoja“ pagaliau nudžiugino savo žiūrovus. Šiaurės Lietuvos komanda T.Salamanavičiaus įvarčio jau per pridėtą laiką dėka palaužė dešimtiese rungtyniavusių Utenos „Utenio“ pasipriešinimą – 2:1 (0:0). Svečiai pirmieji išsiveržė į priekį, bet persvara džiaugėsi neilgai.

Nuolat lijęs lietus neleido komandoms pademonstruoti visų savo sugebėjimų. Teritorinę ir kamuolio kontrolės persvarą nuo mačo pradžioje turėjusi „Kruoja“ pirmoji sukūrė progą sužaidus daugiau nei 10 minučių, kai Donatas Navikas smūgiu iš baudos aikštelės prieigų pasiuntė kamuolį visai šalia vartų.

Be tikro puolėjo rungtyniavęs „Utenis“ visų pirma rūpinosi savo vartų saugumu. Atlaikiusi pirmąsias varžovų atakos bangas, Utenos komanda kėlinio viduryje surengė aštrų išpuolį. Po perdavimo iš krašto Povilas Krasnovskis nepataikė į kamuolį, tuo tarpu Gabrieliaus Zagursko smūgis po rikošeto kiek pakeitė kryptį ir praskriejo visiškai šalia virpsto. Martynui Matuzui teko šuoliu palydėti kamuolį.

Po kelių minučių „Kruojos“ vartininkas išgelbėjo komandą standartinės situacijos metu, sugebėdamas atremti Juliaus Aleksandravičiaus smūgį galva. Prieš save M.Matuzo atmuštą kamuolį šeimininkų gynėjai išmušė ne be vargo, užgesindami didžiulį gaisrą prie savo vartų.

Artėjant pertraukai, aktyviai žaidęs Aivaras Bagočius puikiu reidu pro kelis gynėjus įsiveržė į baudos aikštelę, bet smūgiuoti jam neleido laiku vartus palikęs ir drąsiai po kojomis kritęs Povilas Leusas. Kitos atakos metu Ričardo Beniušio galva numestą kamuolį krisdamas į vartus pabandė nukreipti Vadimas Barba, bet mušė netiksliai.

40-ą minutę „Utenis“ privalėjo išsiveržti į priekį. P.Krasnovskis sugebėjo iškrapštyti kamuolį iš varžovų gynėjų netoli baudos aikštelės, puikiu perdavimu kulnu prieš vartus išvedė Edgarą Mastianicą, tačiau šis apmaudžiai pataikė į virpstą.

Po pertraukos „Kruoja“ taip pat ėmė žaisti be tikro puolėjo, Tomui Birškiui pakeitus R.Beniušį, tačiau vaizdas aikštėje išliko toks pat, persvara priklausė šeimininkams. Linui Savastui nesėkmingai išmušus kamuolį, D.Navikas darsyk pabandė savo laimę tolimu smūgiu, bet pataikė tiesiai į Pavelą Leusą. Vėliau „Utenio“ vartininkas pirštų galais lietė kamuolį, sutrukdydamas V.Barbai „uždaryti“ labai pavojingą Valdo Pocevičiaus perdavimą iš krašto.

Nepaisant varžovų spaudimo, pirmasis rezultatyvią ataką surengė „Utenis“, 66-ą minutę gražią svečių ataką tiksliai užbaigus E.Mastianicai, kurį idealiu perdavimu vienu lietimu prieš vartus išvedė Valentinas Jeriomenka. Tai buvo pirmasis daugiausiai rezultatyvių perdavimų komandoje atlikusio uteniškio įvartis čempionate.

Persvara svečiai džiaugėsi vos 3 minutes. Gynėjams niekaip nepavykus išmušti kamuolio toliau nuo vartų, kilusiu gaisru pasinaudojo Tomas Birškys, išlyginęs rezultatą labai stipriu šūviu nuo skersinio.

75-ą minutę iš aikštės buvo pašalintas Jurijus Fliakas. Geltoną kortelę dar pirmajame kėlinyje užsidirbęs „Utenio“ gynėjas po pražangos neleido Donatui Strockiui pradėti atakos, todėl prieš save išvydo dar vieną geltoną  kortelę ir buvo priverstas anksčiau laiko baigti rungtynes. Nepatenkintas teisėjo sprendimu, į aikštę išbėgo komandos vyr. treneris Mindaugas Čepas. Nuraminęs aistras, arbitras strategą pašalino iš techninės zonos.

Visiškai atsitraukusios į gynybą Utenos komandos viltis namo parsivežti bent tašką nubraukė Tomas Salamanavičius. Po keitimo aikštėje pasirodęs saugas labai gražiai vienu lietimu susistabdė kamuolį, o antruoju pasiuntė jį į tolimą vartų kampą smūgiu nuo virpsto.

Martynas Pocius/alyga.lt

Vyr. treneris Nikolajus Trubačiovas („Kruoja“): „Kai rungtynės laimėtos, komentuoti ir lengva, ir sunku, nes emocijos apima. Noriu pasakyti, kad ne viskas gavosi, nesu patenkintas žaidimo turiniu. Rezultatu esame patenkinti, nes peržengėme psichologinį barjerą, iki kurio ilgai, ilgai ėjome ir pagaliau perlipome. Pergalė svarbi ne tiek turnyrinės lentelės prasme, kiek psichologiškai. Po jos vaikinai atsipalaiduos, jų nebeslėgs ta serija, juolab, kad seniai nemušėme. Mūsų laukia rimtos rungtynės, neturime teisės prarasti taškų. Tuo pačiu visos komandos prieš mus jau žais kitaip ypač po to, kai Vilniuje pasakiau, kad su visais žaidime atakuojantį futbolą. Nusiteikimas prieš mus bus visai kitoks. Mes esame pasiruošę kovai. Svarbiausia, kad vaikinai demonstruoja futbolą, žaidžią futbolą, kombinacinį žaidimą. Svarbu, kad tai ateityje išliktų ir neštų mums rezultatą.“

Tomas Salamanavičius („Kruoja“): „Visų pirma, trys taškai - labai seniai buvome laimėję rungtynes. Labai saldi pergalė, ypač paskutinę minutę. Niekada nebuvo tekę išspręsti rungtynes paskutinę minutę, tai šiandien pavyko. Džiaugiuosi už komandą, džiaugiuosi už save. Ta raudona kortelė įnešė šokių tokių vėjų, bet, mano nuomone, ten tikrai buvo raudona kortelė, tai nežinau, kodėl jie ten pyko. Tikėkimės, dabar ateisime į pergalių kelią.“

Vyr. treneris Mindaugas Čepas („Utenis“): „Atėjus naujam treneriui „Kruojoje“, kardinaliai pasikeitė žaidimo braižas į gerąją pusę. Ko tikėjomės, tą ir patyrėme. Laikėmės iš anksto numatyto plano, jį vykdėme, pelnėme įvartį. Specialiai atidavėme varžovui teritorinę persvarą, laukėme savo šanso, žaidėme antru numeriu. Tai gavosi. Daug emocijų, daug abejotinų sprendimų. Toks yra futbolas. Reikia ramiai peržiūrėti visas rungtynes ir tada priėminėti kažkokius sprendimus. Važiavome pergalei, bent jau taškui. Nenuleidžiame galvų, einame į priekį, žinome kur einame ir ką norime pasiekti. Ta linkme ir dirbsime. Niekam neleisiu valytis kojų į savo komandos vaikinus. Vienu ar kitu momentu emocijos užsiplieskė, bet toje situacijoje tas žmogus, kuris galvojo, kad valdo situaciją, jos nevaldė.“

Edgaras Mastianica („Utenis“): „Turėjome laimėti. Pirmajame kėlinyje neišnaudojome savo progų, turėjome dvi geras progas. Aišku, teisėjavimas šiandien tai kažkokia tragedija, pirmą kartą šiais metais. Nežinau, ką darė teisėjas aikštėje, ką išvis čia sugalvojo. Nesisekė man įmušti. Pirmame rate turėjau daug gerų progų, gal pritrūko sėkmės. Su kiekvienomis rungtynėmis dabar bus lengviau. Bus dar tų įvarčių.“