2015-10-30 | 33 turas | Klaipėdos m. centrinis stadionas | Teisėjas: Sergėjus Slyva | Žiūrovai: 450

Tikslus Lino Pilibaičio smūgis pirmajame kėlinyje tapo auksiniu. Vilniaus „Žalgiris“ svečiuose įveikė Klaipėdos „Atlantą“ minimaliu rezultatu 1:0 (1:0) ir anksčiau laiko užsitikrino eilinį „SMScredit.lt A lygos“ čempionato nugalėtojų titulą. Čempione sostinės komanda tapo trečią kartą iš eilės.

Dėl bronzos medalių kovojančiam „Atlantui“ nepavyko pakartoti II-jo rato sėkmės, kai uostamiesčio ekipai pavyko įveikti žalgiriečius. Pajūrio komandos nesėkmę rytoj bandys išnaudoti rungtynėmis mažiau sužaidusi Marijampolės „Sūduva“, kurios laukia mačas su čempionato autsaideriais „Šiauliais“. Iškovoję pergalę suvalkiečiai įgytų trijų taškų persvarą, likus žaisti po trejas rungtynes.

Be tikro puolėjo dvikovą pradėjęs „Atlantas“ labai aktyviai spaudė varžovus aikštės viduryje, neleisdamas priartėti prie savo vartų, ir laukė jų klaidų. Perėmę kamuolį, uostamiesčio futbolininkai surengė greitą išpuolį 6-ą minutę. Jo metu teko vartus palikti Armantui Vitkauskui ir atremti prieš vartus išvesto Ovidijaus Verbicko smūgį.

Netrukus pakėlus kampinį, klaipėdiečiai buvo labai arti įvarčio, kai smūgiu galva į virpstą mušė Andrius Bartkus. Nuo vartų konstrukcijos atšokęs kamuolys grįžo į aikštę. Nukreipti jo į tinklą Markui Benetai neleido šalia buvęs L.Pilibaitis.

Būtent rezultatyviausias „Žalgirio“ futbolininkas išvedė svečius į priekį 27-ą minutę. Iki tol tik kartą privertę padirbėti Mindaugą Malinauską, atremiant pavojingą Manto Kuklio baudos smūgį, sostinės futbolininkai išnaudojo kitą standartinę situaciją, kurios metu, pakėlus kamuolį link vartų L.Pilibaičio smūgis galva buvo tikslus. Tai buvo 16-is saugo įvartis čempionate.

Po įvarčio svečiai kiek atsitraukė prie savo vartų, šiek tiek atiduodami iniciatyvą „Atlantui“. Pavojingai į vartus mušė Skirmantas Rakauskas, standartinės situacijos metu sukdamasis aplink save netiksliai smūgiavo A.Bartkus, greitos atakos metu šūviu iš toli savo laimę pabandė M.Beneta.

Pernelyg didelėmis pajėgomis į puolimą nuskubėjusius aikštės šeimininkus dar kartą nubausti galėjo L.Pilibaitis. Suklydus varžovų gynybos linijai, nuošalės išvengęs saugas iššoko prieš vartus, tačiau puikiai sužaidė Kazimieras Gnedojus, paskutiniu momentu sugebėjęs išmušti kamuolį.

Antrojo kėlinio pradžioje suklydo A.Vitkauskas. Vartininkas nepastebėjo, kad link aukštai pakelto kamuolio atbėgo Ovidijus Verbickas. Jo laimei, klaipėdiečiui smūgis nepavyko. Kamuolys aikštę paliko nuo saugo peties.

Sužaidus 15 minučių po pertraukos, M.Malinauskui teko vėl gelbėti komandą po dar vieno pavojingo L.Pilibaičio smūgio galva. „Atlanto“ vartininkas šuoliu kamuolį nukreipė virš skersinio.

Likus žaisti mažiau nei pusę kėlinio, aikštės šeimininkų trenerių štabas į kovą metė puolimo linijos žaidėjus Maksimą Maksimovą, Luką Baranauską ir Robertą Vėževičių, tačiau ypatingų žygdarbių jie nenuveikė, vartų šturmo „Atlantui“ surengti nepavyko.

Teisėjo švilpukui paskelbus rungtynių pabaigą, į aikštę įsiveržė ištikimiausi žalgiriečių gerbėjai, kartu su visa komandą ėmę švęsti iškovotą dar vieną titulą.

Martynas Pocius/alyga.lt

Vyr. treneris Valdas Dambrauskas („Žalgiris“): „Kiekvienas iškovotas titulas įeina tiek į Lietuvos futbolo, tiek į klubo istoriją. 10-as titulas iš eilės Lietuvoje yra svarbus. Man lygiai taip pat - tai pirmas Lietuvos čempiono titulas. Pirmiausia norisi padėkoti tiems vyrams, kurie tą titulą nukalė. Iš šono galbūt atrodo, kad tai yra lengva. Iš tikrųjų už to titulo slypi labai daug prakaito, kraujo, nervų, labai daug darbo. Ir tie vyrai, kurie to titulo siekė, yra verti didžiausios pagarbos. To verta ir klubo valdžia, kuri sudaro tokias galimybęs siekti titulo ir mano trenerių štabas, kuris absoliučiai fantastiškai dirbo visus šiuos metus tam, kad pasiekti tai, ką mes pasiekėme. Šiandien buvo tikrai labai ir labai sunku. Tikrai čempioniška pergalė ir čempioniškas rezultatas 1:0. Vakar treniruotės metu jautėme, kad aikštė nėra mums palanki, kamuolys veliasi, labai sunku žaisti tą futbolą, kurį esame įpratę. Todėl stengėmės žaisti „Atlanto“ ginklu, daugiau tiesioginių perdavimų ir ieškoti savo momentų. Vieną iš tokių standartinių situacijų išnaudojome. „Atlantas“ kažkuo nenustebino, tačiau vaikinai iš tikrųjų verti didžiausios pagarbos, nes kovą jie visada duoda.“

Andro Švrjluga („Žalgiris“): „Žinoma, esu patenkintas. Noriu padėkoti vaikinams, treneriams, gerbėjams, kurie ateina mūsų palaikyti. Manau, to nusipelnėme. Visą sezoną žaidėme geriausią futbolą, todėl viskas priklauso nuo mūsų pačių. Jei turime problemų, jos yra dėl mūsų pačių. Šiandien buvo sunkus mačas, to tikėjomės, nes „Atlantas“ kovoja dėl trečiosios vietos. Įmušėme įvartį ir tai išlaikėme iki pabaigos.“

Mantas Kuklys („Žalgiris“): „Šis titulas džiugina tuo, kad iškovojome būtent Klaipėdoje. Prieš metus čia jo negalėjome paimti, pralaimėjome, o dabar laimėjome ir tikrai labai džiaugiamės. Pasiruošėme šioms rungtynėms, žinojome, kaip „Atlantas“ žais, treneris labai gerai išanalizavo, kaip pasakė, taip ir buvo. Pelnėme įvartį, o „Atlantas“ spiria į priekį, stengiasi laimėti antrąjį kamuolį ir taip bandyti atakuoti. Mes gerai atstovėjome gynyboje ir tuo antrus kamuolius susirinkome, todėl tikrai šiandien pelnytai nugalėjome. Aikštė nebuvo bloga, esame čia žaidę daug prastesnėmis sąlygomis. Mums visos likusios rungtynės yra svarbios. Turime viską užbaigti čempioniškai ir viską laimėti iki galo.“

Vyr. treneris Konstantinas Sarsanija („Atlantas“): „Vaikinams pasakiau, kad jiems pretenzijų neturiu. Jie stengėsi, žaidė kaip galėjo. Rungtynės buvo lygios. Galbūt, jei žiūrėti pagal žaidimą, teisingesnis rezultatas būtų lygiosios. „Žalgirį“ noriu pasvekinti su pergale čempionate, nes tai pati stipriausia komanda. Buvo geros rungtynės. Jei čempionate tokių būtų daugiau, jo lygis pakiltų. Sakiau ir jų treneriui, ir sporto direktoriui, kad čempionatą laimėti gerai, kai tai padaroma sunkioje, lygioje kovoje, nes tada yra pasitenkinimas. Tikimės, kad mums pavyks pakovoti dėl trečiosios vietos. Aišku, tai jau nebepriklauso nuo mūsų, priklausys, kaip „Žalgiris“ sužais su „Sūduva“, atims taškus ar ne. Norėtųsi, kad trečiosios vietos likimas spręstusi čia Klaipėdoje, paskutiniame ture. Mes stengėmės. „Žalgiris“ momentų praktiškai neturėjo, bet įmušė po standarto. Mes turėjome du, tris momentus po standartų, bet neįmušėme. Čia ir visas skirtumas. Kai neįmuši - nelaimi.“