2015-09-22 | 18 turas | Klaipėdos m. centrinis stadionas | Teisėjas: Sergėjus Slyva | Žiūrovai: 250

Maximiliano Ugge įmušė bene svarbiausią savo įvartį šiame sezone. Legionieriaus taiklus smūgis antrajame kėlinyje nulėmė ypatingai reikalingą Marijampolės „Sūduvai“ pergalę kovoje dėl medalių. Prieš savaitę įveikusi trečioje vietoje buvusį Klaipėdos „Atlantą“, Suvalkijos komanda darsyk įveikė uostamiesčio futbolininkus nukeltoje „SMScredit.lt A lygoje“ II rato dvikovoje – 1:0 (0:0).

Puikią seriją čempionate žaidžianti „Sūduva“ iškovojo jau septintąją pergalę per aštuonerias rungtynes ir turnyro lentelėje aplenkė savo varžovus, patyrusį jau trečiąją nesėkmę iš eilės.

Pusė pirmojo kėlinio priklausė aikštės šeimininkams, kurių gretose labai aktyviai žaidė Maksimas Maksimovas. Būtent rusas galėjo pasiųsti kamuolį į vartus jau 6-ą mačo minutę, tačiau laiku jį pasitikęs Džiugas Bartkus nutraukė labai pavojingą klaipėdiečių ataką.

Robertas Vėževičius turėjo galimybę išvesti uostamiesčio komandą į priekį dar po šešių minučių, kai po Rolando Baravyko aukšto perdavimo galva į kamuolį nepataikė. Šis nukrito visiškai laisvam klaipėdiečiui, bet patyręs saugas mušė virš vartų.

Kėliniui įpusėjus, „Sūduva“ ne tik išlygino žaidimą, bet pamažu ir perėmė iniciatyvą, tačiau grėsmės prie aikštės šeimininkų vartų praktiškai nesukėlė. Mindaugui Malinauskui vos kartą teko gelbėti komandą, už vartų nukreipiant labai pavojingą Karolio Chveduko šūvį iš toli. Vėliau „Atlanto“ vartininkas sugavo ir tolimą Vaido Slavicko smūgį pažeme.

Iškart po pertraukos darsyk D.Bartkaus budrumą patikrino M.Maksimovas. Svečių vartininkas ir šįkart sužaidė užtikrintai, šuoliu nukreipdamas kamuolį už galinės linijos.

Daugiausiai nemalonumų „Sūduvos“ gynybai kėlęs legionierius iš Rusijos blykstelėjo ir 57-ą minutę, kai, įsiveržęs į baudos aikštelę, puikiai pranėrė pro du varžovus, tačiau smūgį iš aštraus kampo nutraukė jį pasitikęs D.Bartkus.

Kėlinio viduryje pasisekė R.Vėževičiui. Jau turėjęs vieną geltoną kortelę saugas pavėlavo prie Marko Živkovičiaus ir jį nugriovė. Marijampolės komandos trenerių štabas ėmė reikalauti antrosios geltonos kortelės, bet rungtynių arbitras užfiksavo tik pražangą.

Į praėjusio turo rinktinę patekęs Darius Isoda pademonstravo, kad tai nebuvo atsitiktinumas. Jaunasis gynėjas paskutiniu momentu krito po kojomis į baudos aikštelę įsiveržusiam Ovidijui Verbickui, blokuodamas jo smūgį.

70-ą minutę „Sūduva“ išsiveržė į priekį. Po M.Živkovičiaus pakelto kampinio koja kamuolį į vartus nukreipė iš Andriaus Bartkaus priežiūros išsivadavęs M.Ugge. Tai buvo ketvirtasis gynėjo taiklus smūgis šiame sezone, tačiau neabejotinai pats svarbiausias.

Po šio įvarčio svečiai atsitraukė prie savo vartų. Kontratakų taktiką pasirinkusius suvalkiečius, kiek išmušė iš vėžių traumą patyręs ir keitimo paprašęs rezultatyviausias čempionato žaidėjas Tomas Radzinevičius.

Tačiau per likusį laiką vienintelis M.Maksimovas galėjo išlyginti rezultatą. Kartą rusas smūgiu vienu lietimu mušė šalia vartų standartinės situacijos metu. O jau per arbitro pridėtą laiką legionierius apmaudžiai nepataikė į vartus, kai kamuolį jam galva numetė A.Bartkus.

Martynas Pocius/alyga.lt

Vyr. treneris Aleksandras Veselinovičius („Sūduva“): „Noriu pasveikinti visus savo futbolininkus, kurie šiandien parodė vieningą dvasią, norą, taktinę discipliną. Įgyvendinome savo planą, žaisdami su labai rimtu varžovu. Abiejų komandų žaidimas buvo įdomus, gausus taktinių užduočių. Jei Lietuvos čempionate bus daugiau tokių rungtynių, tai visiems į naudą. Žaidėme ne tik su rimta komanda, bet ir su rimtu klubu, kurie per keletą metų pagrįstai užima vietą Lietuvos futbole. Kai analizuoji jų veiksmus, jų selekciją, supranti, kad tuo užsiima labai rimti ir profesionalūs žmonės. Sveikinu ir „Sūduvos“ sirgalius, kuriems teko ilga kelionė. Gaila, bet turime greitai užmiršti šias rungtynes, nes jau už kelių dienų mūsų laukia pačios svarbiausios kitos rungtynės. Mums dabar visos kitos rungtynės yra svarbiausios. Einame žingsnis po žingsnio.“

Džiugas Bartkus („Sūduva“): „Noriu pasveikinti visus komandos draugus su tikrai labai svarbiais trimis taškais. Kovojome, iškovojome. Šią pergalę skiriame dviem žmonėms - Kornelijui Timofejevui, kuris, žinau, serga už mus ir linkiu greičiau atsigauti, ir Armino Vaskelos šeimai su šeimos pagausėjimu. Rungtynės kaip visada su „Atlantu“ buvo kietos. Kova virė kiekviename aikštės centimetre. Laikėmės savo plano, ką treneris norėjo, vykdėme. Žinojome, kad bus sunkiau nei Marijampolėje. Labai džiaugiamės ir žiūrime į priekį.“

Vyr. treneris Konstantinas Sarsanija („Atlantas“): „Dėl žaidimo vaikinams pretenzijų teikti negaliu, jie žaidė gerai. Manau, pralaimėjome nepelnytai. Tuo pačiu noriu pasakyti, kad „Sūduva“ - gera komanda, jie laimėjo ir noriu juos pasveikinti, bet pagal žaidimą pralaimėjimo nenusipelnėme. Prie mūsų vartų nebuvo nei vienos progos įvarčiui, bet praleidome įvartį. Galėjome įmušti triskart, bet neįmušėme. Esu patenkintas vaikinų atsidavimu, bet šiandien nepasisekė.“

Aurimas Jurgelevičius („Atlantas“): „Stengėmės, kovojome, turėjome progų tiek pirmame, tiek antrame kėlinyje. Įvartį gavome - „Sūduva“ turėjo tik vieną progą ir įmušė. Manau, galėjome laimėti. Jie kontroliavo kamuolį, bet progų nesukūrė, o mes turėjome tris momentus. Būtume įmušė, gal kitaip rungtynės būtų. Komanda daro išvadas, stengiasi žaisti kuo geriau, gerinti žaidimą. Manau, einame į priekį ir pradėsime iškovoti pergales. Turėjome aštuonių taškų persvarą, o dabar per tris rungtynes turime minus vieną. Būtume laimėję, būtų lengviau kovoti dėl trečiosios ar aukštesnės vietos. Kova dar nebaigta. Stengsimės iki galo.“