Tiesiogiai 14 turas / Geg 19 17:00 , Telšiai
Tiesiogiai 14 turas / Geg 19 18:25 , Vilnius
Tiesiogiai 15 turas / Geg 24 19:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 15 turas / Geg 25 16:00 , Kaunas
Tiesiogiai 15 turas / Geg 25 19:00 , Panevėžys
2015-08-28 | 25 turas | Klaipėdos m. centrinis stadionas | Teisėjas: Donatas Rumšas | Žiūrovai: 620

Klaipėdos „Atlanto“ vienuolikos nepralaimėtų rungtynių serija tęsiasi ir toliau. Be Andrejaus Paniukovo bei Ovidijaus Verbicko rungtyniavę atlantiečiai namuose nesunkiai 4:1 (3:0) nugalėjo taip pat ne pačia pajėgiausia sudėtimi žaidusį Kauno „Stumbrą“.

Konstantino Sarsanijos treniruojama ekipa iškovojo keturioliktą pergalę ir nuo antroje vietoje žengiančių „Trakų“ vis dar atsilieka aštuoniais taškais. Savo ruožtu Laikinosios sostinės komanda, surinkusi 25 taškus, užima šeštą turnyro lentelės poziciją.

Nors kauniečiams kartas nuo karto pavykdavo pereiti į varžovų aikštės pusę ir palaikyti kamuolį, tačiau pirmo kėlinio metu akivaizdžiai dominavo atlantiečiai, naudojęsi svečių klaidomis ir pelnę net tris įvarčius.

Pirmasis progą susikūrė į Lietuvos rinktinę pakviestas Andrius Bartkus. Saugas suklaidino varžovą ir pavojingai smūgiavo pažeme į tolimą į vartų kampą. A. Bartkaus spirtas kamuolys skriejo visai šalia virpsto.

„Stumbro“ gynėjams sunkiai sekėsi stabdyti aktyviai kairiame krašte rungtyniavusį Maksimą Maksimovą – būtent šis futbolininkas sukūrė pirmą dvikovos įvartį. Rusas 17-ą minutę aplenkė varžovą, įsiveržė į baudos aikštelę ir joje surado Skirmantą Rakauską, kuriam beliko nukreipti kamuolį į apytuščius vartus.

Kauniečiai ir toliau nesėkmingai gynėsi ir tuo pasinaudoję klaipėdiečiai pelnė dar du įvarčius.

36-ą minutę po S. Rakausko perdavimo tiksliai vienu lietimu smūgiavo A. Bartkus, o po keturių minučių pirmo įvarčio autorius pasiekė dublį, stipriai spirdamas iš 18 metrų į artimąjį vartų kampą.

Pirmosios rungtynių pusės pabaigoje „Stumbras“ turėjo gerą progą sušvelninti rezultatą. Mohamedas Emi Djabrailovas perdavė kamuolį į baudos aikštelę Artūrui Rimkevičiui, kuris meistriškai atsitvėrė Aleksejų Jepifanovą, bet smūgiavo tiesiai į tinkamą poziciją užsiėmusį Mindaugą Malinauską.

Kauniečiai po pertraukos buvo nusiteikę gana ryžtingai: Mindaugo Grigaravičiaus smūgiuotas kamuolys vartų sargui bėdų nesukėlė, tačiau po A. Rimkevičiaus bandymo M. Malinauskui teko rodyti visą savo meistriškumą. „Stumbro“ atakų lyderis stipriai mušė pažeme, o vartininkas smūgį efektingai atrėmė.

Dvikovai artėjant į pabaigą, komandos daug aštrių momentų nesukūrė, tačiau po kartą vartininkams vis tik teko traukti kamuolį iš ginamų vartų tinklo.

81-ą minutę Dovydas Norvilas užtikrintai realizavo 11 metrų baudinį, kurį uždirbo Markas Beneta. Pastarasis futbolininkas suklaidino varžovą, o po atlikto perdavimo kamuolys atsimušė į Rimvydo Sadausko ranką.

90-ą minutę „Stumbrui“ garbės įvartį pelnė po keitimo aikštėje pasirodęs Deividas Stradalovas. A. Rimkevičiaus eilinį smūgį atrėmė vartininkas, tačiau kamuolys atšoko tiesiai D. Stradalovui po kojomis, tad futbolininkas jį pasiuntė į tuščius vartus.

Abiejose komandose pirmą kartą starto sudėtyse „SMScredit.lt A lygoje“ pasirodė du futbolininkai. „Atlanto“ ekipoje tai buvo Artūras Skuratovičius, o „Stumbro“ – gynėjas Martynas Zaleckis.

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Treneris Konstantinas Sarsanija („Atlantas“): „Mūsų užduotis buvo, kad vaikinai nusiteiktų po pergalės prieš „Žalgirį“. Jie tinkamai nusiteikė, šaunuoliai. Esu jiems dėkingas. Buvo ne taip lengva, bet, manau, pirmą įvartį nulėmė individualus Maksimo Maksimovo meistriškumas. Įmušėme įvartį, tapo lengviau, po to galėjome įmušti dar. Vaikinams per pertrauką sakiau, kad praeitose rungtynėse prieš „Stumbrą“ pirmavome 2:0, bet nesugebėjome laimėti rungtynių. Gera pergalė, vaikinai gerai nusiteikę išeis atostogauti. Po to ruošimės tolimesnėms rungtynėms.“

Skirmantas Rakauskas („Atlantas“): „Smagu, kad laimėjome ir atsirevanšavome. Praeitą kartą praradome du taškus, dabar pergalė labai daug ką reiškia. Po pergalės prieš „Žalgirį“ ruošėmės „Stumbrui“ atsakingai. Malonu, kad pasisekė pelnyti dublį. Svarbu, kad padėjau komandai. Įgaunu po truputį pasitikėjimo. Malonu, kad treneris pasitiki ir po truputį judu į priekį.“

Treneris Darius Gvildys („Stumbras“): „Nėra ką daug kalbėti, nes pirmame kėlinyje visiškai praradome aikštės vidurį. Du „atraminiai“ niekur nespėdavo. Gynyboje matėsi, kad nesirenkame žmonių. Keli momentai – nubaudė ir viskas. Antrasis kėlinys – formalumas. Lyg ir išėjome su noru, stengėmės, bet rungtynės jau buvo sužaistos. Trūko Snapkausko ir Mačiulio intelekto viduryje, kamuolio prilaikymo. Jauna gynyba visą laiką braška, nieko nepadarysi.“

Deividas Stradalovas („Stumbras“): „Rungtynės buvo sunkios. Pralaimėjome, bet turime pripažinti, kad „Atlantas“ šiandien buvo kur kas geresnis, daugiau kontroliavo kamuolį ir šiai dienai nieko negalėjome pasiūlyti. Apgalvosime, ką darėme blogai, ką gerai, treneriai viską pasakys. Pirmame kėlinyje gavome tris įvarčius, bet galėjome gauti ir dar keletą. „Atlantas“ kūrė progą ir progos, pirmas kėlinys buvo labai sunkus.“