2015-04-03 | 6 turas | LFF stadionas | Teisėjas: Sergėjus Slyva | Žiūrovai: 700

Vilniaus „Žalgiris“ iškovojo penktąją pergalę „SMScredit.lt A lygoje“ iš tiek pat galimų. Užtikrintai be pagrindinių centro gynėjų rungtyniavę ir neleidę rezultatyviausiai čempionato komandai sukurti nei vienos progos prie savo vartų, sostinės futbolininkai savo žiūrovų akivaizdoje įveikė Klaipėdos „Atlantą“ – 2:0 (1:0). Stipriausia Lietuvos komanda išlieka vienintele taškų nepraradusia komanda lygoje.

Atsargiai pradėjęs rungtynes „Atlantas“ pasirinko gynybinę taktiką, leisdamas čempionui kontroliuoti kamuolį. Svečiai aktyviai pasitikdavo „Žalgirio“ futbolininkus aikštės viduryje, nesuteikdami erdvės atakoms, stengėsi priversti aikštės šeimininkus suklysti ir sulaukti progos greitoms atakoms.

Pirma grubi „Atlanto“ klaida 13-ą minutę virto iki tol progų nesukūrusio „Žalgirio“ įvarčiu. Vilniečių atakos metu į kamuolį nepataikė Lukas Artimavičius. Pasinaudojęs sumaištimi baudos aikštelėje, Serge Nyuiadzis tiksliu perdavimu surado visiškai be priežiūros paliktą Liną Pilibaitį, kuriam beliko kyštelėti koją ir nukreipti kamuolį į tuščią vartų kampą.

Po įvarčio vaizdas aikštėje nesikeitė. Situaciją aikštėje ir toliau kontroliavo vilniečiai, tačiau abiejų komandų vartininkai darbo praktiškai neturėjo.

Kėlinio viduryje uostamiesčio futbolininkai surengė porą gražių atakų, tačiau be Semiro Kerlos ir Georgo Freidgeimo dvikovą pradėjusi „Žalgirio“ gynybos linija žaidė labai užtikrintai. Nei vienas svečių išpuolis nesibaigė smūgiu į vartus: kartą kamuolio nesugebėjo susistabdyti į baudos aikštelę įkirtęs Dovydas Norvilas, vėliau, gražiai išmaudžiusio porą varžovų Maksimo Maksimovo perdavimas nepasiekė R.Vėževičiaus.

29-ą minutę sostinės komandos treneriams teko į aikštę mesti G.Freidgeimą, nes traumą patyrė ir rungtynių tęsti nebegalėjo Egidijus Vaitkūnas.

Prieš pertrauką po kampinio gan pavojingai galva šalia vartų smūgiavo Jurijus Kendyšas. Klaipėdiečiai atsakė pavojingu galėjusiu būti išpuoliu, bet po perdavimo iš aikštės gilumos už kamuolio nesugebėjo „užsikabinti“ ir prieš vartus iššokti rezultatyviausias lygos futbolininkas Andrejus Paniukovas.

Antrajame kėlinyje „Žalgiris“ rungtyniavo kur kas aktyviau ir ėmė kurti progas. Dusyk iš eilės efektingai sužaidė Elivelto, tačiau Edvinui Gertmonui pirmą kartą rungtynėse į žaidimą įsijungti teko tik 61-ą minutę ir šuoliu sugauti pavojingą S.Nyuiadzio smūgį pažeme. Prancūzui pavyko pranerti po klaipėdiečių gynybines užtvaras ir susikurti progą.

Po trijų minučių L.Pilibaitis privalėjo įmušti antrąjį savo ir komandos įvartį, bet kažkokiu būdu laisvas įsigudrino nepataikyti į vartus, kai kamuolį jam tarsi ant lėkštutės padėjo puikiu reidu link galinės linijos prasiveržęs Elivelto.

72-ą minutę progą įmušti susikūrė Jakubas Wilkas. Legionierius iš Lenkijos įsiveržė į baudos aikštelę, kovoje įveikė Justą Raziūną, suklaidino į pagalbą atskubėjusį Edgarą Žarskį, tačiau smūgiu pažeme pataikė tiesiai į „Atlanto“ vartininką.

E.Gertmonui darsyk teko pademonstruoti puikią reakciją, likus žaisti mažiau nei 10 minučių. Klaipėdietis koja sugebėjo atremti stiprų Elivelto smūgį pažeme į artimą vartų kampą.

Vis tik geriausias „Atlanto“ žaidėjas rungtynėse nebeišgelbėjo komandos 89-ą minutę. Šeimininkai surengė žaibišką ataką, kurios metu L.Pilibaitis perdavimu vienu lietimu aikštės viduryje išvedė prieš vartus Mantą Kuklį. Saugas pirmuoju smūgiu pataikė į jį pasitikusį vartininką, antruoju, sėkmingai atšokus kamuoliui, galva nukreipė kamuolį į vartus.

Martynas Pocius/alyga.lt

Vyr. treneris Valdas Dambrauskas („Žalgiris“): „Smagu. Norisi paveikinti žaidėjus kurie šiandien atidavė daug jėgų ir išgirdo tai, ką reikia daryti, kaip neutralizuoti „Atlantą“,& „Atlanto“ pavojingiausią žaidėją, rezultatyviausią žaidėją lygoje ir, manau, tą planą išpildė 110 procentų, nes „Atlantas“ nepadarė nei vieno smūgio į vartų plotą. Nebuvo nei vienos minutės, kas futbole retai būna per rungtynes, kad jaustumėmės praradę rungtynių kontrolę. Kontroliavome rungtynes nuo pradžių iki pabaigos ir labai aiškiai šiandien parodėme, kad tikrai einame į priekį, kylame aukštyn ir kad mums įmušti yra labai sunku, kad mes - organizuota ir labai gera komanda. Jei ir toliau dirbsime ta kryptimi, manau, šios rungtynės bus didelė paspirtis ir pasiruošimui Europai.“

Mantas Kuklys („Žalgiris“): „Sunkios rungtynės. Oras, kaip matėte, irgi toks - lietutis lijo,  sirgalių gal mažokai buvo. Kaip ir tikėjome, „Atlantas“ davė gerą kovą. Mes kontroliavome žaidimą. Jie, kaip visada, žaidė ilgais perdavimais, bandė palaužti mus, bet mes tam buvome pasiruošę. Manu, kuo puikiausiai susitvarkėme gynyboje disciplina. Tai mums ir padėjo šiandien nugalėti.“

Vyr. treneris Konstantinas Sarsanija („Atlantas“): „Noriu pasakyti, kad „Žalgiris“ šiandien pelnytai laimėjo. Jie antrajame kėlinyje buvo geresni. Mus sulaužė pirmasis netikėtai įmuštas įvartis, bet, manau, pirmajame kėlinyje niekuo nenusileidome, žaidėme teisingai, bet, deja, iškrito grupė atakos žaidėjų. Antrajame kėlinyje, kažkur nuo 60-os minutės norėjome žaisti aukščiau, bet mūsų gynėjai nesusitvarkė su varžovais ir „Žalgiris“ išbėgdavo į pavojingas greitas atakas. Mūsų krašto žaidėjai nieko nesukūrė, A.Paniukovas buvo joks. Tai, kad pralaimėjome - kaip ir dėsninga, tačiau Vilniuje visada žaidžiame nesėkmingai. Bet liko dar 31 mačas, viskas gali pasikeisti. Turime užduotis čempionate, turime užduotis taurėje. Analizuosime šias rungtynes, pralaimėjimą. Judėsime pirmyn.“

Robertas Vėževičius („Atlantas“): „Šiandien niekas nepavyko, nepalaikėme kamuolio. Pirmą kėlinį - dar, dar kažkas tai. Prasileidome, galiu pasakyti, tokį kvailą įvartį ir subyrėjome. Antrajame kėlinyje dar bandėme paspausti, tačiau nesigavo. Ėjome lyginti ir gavome antrą įvartį. Buvo tokia užduotis, kad pasitinkame nuo vidurio, nepresinguojame. Bet „Žalgirio“ žaidėjai keičiasi, keičia pozicijas - sunku. Nesusigaudėme, susuko mums galvas ir to pasekoje praloštos rungtynės.“