2015-03-08 | 2 turas | LFF stadionas | Teisėjas: Robertas Valikonis | Žiūrovai: 500

Klaipėdos „Atlanto“ puolimo lyderis Andrejus Paniukovas į savo sąskaitą įsirašė dar du įvarčius bei padėjo uostamiesčio klubui iškovoti antrąją pergalę iš eilės. Konstantino Sarsanijos auklėtiniai po atkaklios kovos 2:1 (1:1) įveikė „SMScredit.lt A lygos“ debiutantę Utenos „Utenio“ ekipą.

Kovingoje akistatoje pirmasis pavojingas epizodas kilo 17 minutę. Greitos atakos metu Linas Savastas atliko perdavimą Mindaugui Grigaravičiui, tačiau saugo iš arti smūgiuotą kamuolį puikiai atrėmė Edvinas Gertmonas.

„Utenio“ futbolininkai turėjo iniciatyvą ir rengdavo aštresnes atakas, o viena jų 37 minutę pasibaigė pirmuoju įvarčiu. Gražaus išpuolio metu Edgaras Mastianica atmetė kamuolį Valentinui Jeriomenkai, kuris galingu smūgiu iš toli nuginklavo „Atlanto“ vartininką. Tai buvo pirmasis Mindaugo Čepo auklėtinių įvartis šiame sezone.

Vis dėlto nominalūs aikštės šeimininkai ilgai persvara džiaugtis negalėjo. Eilinį puikų reidą dešiniuoju kraštu surengė Robertas Vėževičius ir, tiksliai perdavęs kamuolį link A.Paniukovo, galėjo tik stebėti kaip 38 minutę rusas precizišku smūgiu vienu lietimu išlygino rezultatą.

Po pertraukos „Utenio“ žaidėjai nerodė tokio kokybiško žaidimo, tad pirmuoju smuiku pradėjo griežti svečiai iš Klaipėdos. Nors atlantiečiai kurį laiką keldavo gaisrą prie varžovų vartų tik standartinių padėčių metu, tačiau po to pradėjo rengti aštrius išpuolius, kuriuos uteniškiai būdavo priversti stabdyti pražangomis.

66 minutę varžovus išprovokavo Dovydas Norvilas, o iki „Utenio“ vartų buvo likę maždaug 20 metrų. Atlikti baudos smūgio stojo A.Paniukovas ir, nestipriai smūgiavęs į tolimąjį vartų kampą, persvėrė rezultatą. Reikia pripažinti, jog Igno Plūko pastatyta gyvatvorė nebuvo itin patikima.

Po praleisto įvarčio nominalūs aikštės šeimininkai pradėjo rungtyniauti dar blankiau. Klaipėdiečių gynėjai be vargo nutraukdavo visus varžovų išpuolius ir staigiai kontratakuodavo. Nors itin aštrių epizodų svečiai prie „Utenio“ vartų nesukūrė, tačiau demonstruodami patikimą gynybą savo aikštės pusėje, atmušė visas M.Čepo kariaunos atakas.

Treneris Konstantinas Sarsanija („Atlantas“): „Mums buvo sunkios rungtynės, tokių ir laukėme. Matėme, kaip „Utenis“ žaidė su „Žalgiriu“ – jiems taip pat nebuvo lengva, mums irgi buvo labai sunku. „Utenis“ patiko, o taip pat noriu padėkoti savo vaikinams – šaunuoliai, kad laimėjo ir parodė charakterį. Kaip ir su „Trakais“, šiandien vėl mums teko vytis. Vilniuje mums kažkodėl sunku, gal nutraukėme šios aikštės prakeiksmą – per dvejus metus čia niekaip nepavyko laimėti.“

Robertas Vėževičius („Atlantas“): „Antrame kėlinyje geriau gaunasi žaisti dėl to, kad esame geriau fiziškai pasiruošę, gal sėkmės faktorius suveikė. Po pirmojo kėlinio gauname nuo trenerio velnių ir paskui pradedame žaisti. Mums nelabai klijavosi žaidimas, „Utenis“ turėjo kamuolio kontrolę, bet antrame kėlinyje manau su tuo susitvarkėme. Tikėjomės tokio „Utenio“ žaidimo, nes matėme pirmas rungtynes su „Žalgiriu“, jie tikrai demonstravo aukšto lygio futbolą. Žinojome, kad šiandien laukia nelengvas mūšis.“

Treneris Mindaugas Čepas („Utenis“): „Manau, kad mūsų pergalės ateityje. Kas liečia rungtynes, norėčiau pasveikinti varžovą su pergale, jie pelnytai laimėjo ir pelnė daugiau įvarčių negu mes. Komanda gerai sukomplektuota, jauni ir motyvuoti vaikinai, geras trenerių štabas. Mes savo ruožtu iki pirmame kėlinyje praleisto įvarčio kontroliavome rungtynių eigą, stengėmės palikti varžovą be kamuolio. Dešimtąją antrojo kėlinio minutę pas mus viduryje prasidėjo problemos ir nespėjau į tai sureaguoti. Kas liečia rezultatą, prisiimu visą atsakomybę sau, kadangi nespėjau anksčiau sureaguoti į įvykius aikštėje. Vaikinams noriu dar kartą padėkoti už rungtynes, atsidavimą ir pildymą to, ko iš jų aikštėje prašome. Dabar svarbiausia tikėti, kad pergalės ateis, belieka užmiršti šitas rungtynes ir ruoštis ateinančioms, kurios bus su „Kruoja“.

Valentinas Jeriomenko („Utenis“): „Pralaimėti labai skaudu, ypač kai vienu įvarčiu pirmavome. Truputį praradome koncentraciją, kai pradėjome pirmauti ir iš karto praleidome įvartį – tai gal ir buvo tas lūžis. Mes žinojome, kad mokame taip žaisti ir galime dar geriau – ne tik pirmą kėlinį taip žaisti, gal ir visas rungtynes. Manau, kad po truputį eisime į priekį. Treneris visada sako, kad reikia mušti nuo 16 metrų – pramušiau. Tai nebuvo vienas iš įsimintiniausių įvarčių mano karjeroje. Jeigu būtume iškovoję nors tašką, tada taip, bet pralošėme. Reikia bandyti dar mušti.“