2015-03-17 | 4 turas | LFF stadionas | Teisėjas: Donatas Rumšas | Žiūrovai: 500

Antrą pergalę iš eilės „SMScredit.lt A lygoje“ iškovojo „Trakų“ futbolininkai. Senosios sostinės riteriai savų žiūrovų akivaizdoje 3:1 (1:1) palaužė antrąjį pralaimėjimą šiame sezone patyrusį Kauno „Stumbrą“.

Rungtynių pradžioje iniciatyva akivaizdžiai priklausė šeimininkams. Pirmoji pavojinga proga kilo po perdavimo iš kairiojo krašto, kai varžovą užnugaryje palikęs Lukas Kochanauskas galva smūgiavo tiesiai į Giedrių Kvedarą.

„Trakų“ futbolininkai akivaizdžiai dominavo ir naudojosi kauniečių padriku žaidimu. Nors kurį laiką Valdo Urbono auklėtiniams nepavyko atlikti pavojingesnių smūgių, privertusių varžovų vartininką rodyti visą savo meistriškumą, tačiau 34 minutę ledai buvo pralaužti.

Po puikaus Jurijaus Mamajevo perdavimo į baudos aikštelę Davidas Aršakianas atsitvėrė varžovą ir tiksliu smūgiu iš arti išvedė savo komandą į priekį.

Praleidę įvartį „Stumbro“ žaidėjai nepasimetė ir prisiminė, jog savo gretose turi Artūrą Rimkevičių. Pirmą kartą puolėjas apibėgo Justiną Januševskį ir atliko stiprų smūgį į vartų plotą, bet senosios sostinės riterius išgelbėjo patikimas Mariaus Rapalio žaidimas.

Vis dėlto jau kitame išpuolyje Rimvydas Sadauskas atliko perdavimą link A.Rimkevičiaus ir šį kartą puolėjas nesuklydo. Galingas smūgis 38 minutę į artimąjį kampą „Trakų“ vartų sargui nepaliko jokių vilčių.

Po pertraukos svečiai neleido varžovams iš karto perimti akistatos vadelių į savo rankas. Visgi 55 minutę grubiai aikštės viduryje prasižengęs Vilius Armanavičius užsidirbo antrą geltoną kortelę ir buvo pašalintas iš aikštės.

„Stumbro“ futbolininkai rungtyniaudami mažumoje atidavė iniciatyvą šeimininkams ir paliko priekyje tik A.Rimkevičių link kurio siuntė tolimus perdavimus.

Beveik 20 minučių „Trakams“ nepavyko rimčiau pragrasinti ir pralaužti tankią svečių gynybą. Progą Dariaus Gvildžio auklėtiniai taip pat turėjo: Mohamedas-Emi Džabrailovas pradėjo ataką dešiniuoju kraštu, o jos smaigalyje atsidūręs A.Rimkevičius smūgiavo tiesiai į vartininką.

Tik 80 minutę senosios sostinės riteriams pavyko persverti šių rungtynių rezultatą. Ronaldas Solominas uždirbo 11 metrų baudinį, kurį realizavo J.Mamajevas.

Kauniečiai bandė išplėšti tašką, tačiau nieko pavojingo nesukūrė, o V.Urbono kariauna neišnaudojo kelių puikių progų įtvirtinti rezultatą. Vis dėlto jau per teisėjo pridėtą laiką J.Mamajevas atliko puikų tolimą smūgį ir įtvirtino „Trakų“ pergalę.

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Treneris Valdas Urbonas („Trakai“): „Sunki pergalė iš tikro, bet vertingi trys taškai. „Stumbras“ demonstruoja tikrai neblogą žaidimą ir, matyt, šiandien atvažiavo taškų. Rungtynių eigai atsiliepė trumpa pertrauka nuo šeštadienio. Galima vienaip ar kitaip diskutuoti ir kalbėti, bet perėjimas nuo natūralios dangos ant sintetinės buvo ganėtinai sunkus. Ypač tas pasijuto antrame kėlinyje, bet džiaugiuosi, kad radome jėgų. Psichologijoj perlaužėme save – pavyko rasti situacijas, įmušti įvarčius ir iškovoti pergalę. Norėtųsi, kad progų realizacija būtų didesnė. Buvo situacijų, kai reikalingas tikslesnis išpildymas, paskutinėje stadijoje žaidėjams trūksta šaltakraujiškumo ir neišpildo atrodytų elementarių dalykų. Kol neįmušėme trečio įvarčio, kiekvienas smūgis ar perdavimas link mūsų vartų kelia įtampą. Žinant, kad pas juos Rimkevičius traumuotas gal kiek ir pasisekė, bet davėme laisvės dviejuose momentuose, vienas baigėsi įvarčiu, kitas – Rapalio sėkmingas žaidimas. Antrame kėlinyje esant rezultatui 1:1 prie mūsų kamuolio kontrolės Rimkevičius turėjo puikią progą – ir vėl Marius pagelbėjo. Norisi, kad gynėjai atliktų savo darbą ir nereikėtų Mariui demonstruoti savo sugebėjimų.“

Davidas Aršakianas („Trakai“): „Nuo pirmų minučių vienareikšmiškai kontroliavome žaidimą, varžovas žaidė „antru numeriu“. Mes jų gynybą stengėmės ištampyti, ne iš karto viskas gavosi. Įmušėme, pravėrėme gynybą ir po to greitai praleidome. Susinervinome, bet antrame kėlinyje pridėjome. Pašalinimas davė savo, paspaudėme varžovą, galėjome ir dar įmušti bei galutinį rezultatą įtvirtinti. Įvartis turėjo būti dar anksčiau, stengsiuosi mušti dar – tai mano užduotis, nėra ko pridurti. Komandos progų realizacija verčia tikėtis geresnio, galėjome įmušti penkis, šešis įvarčius, įmušėme tris. Dirbsime ties tuo.“

Treneris Darius Gvildys („Stumbras“): „Sunku komentuoti, rungtynės pralaimėtos. Be abejo tikėjomės kito rezultato. Pirmą kėlinį mėginsime analizuoti, išėjome truputį išsigandę, susikaustę. Labai trūko Upsto ir Čerkausko, įėjo du nauji žmonės. Penkiolika minučių buvo netikslių perdavimų ir tas persidavė komandai. Po to Artūras įmušė įvartį, lyg ir antrame kėlinyje vienu momentu buvome perėmę iniciatyvą, bet ta raudona kortelė iš karto pakeitė situaciją. Artūras pirmą kėlinį skausmus jautė. Jis patyręs žaidėjas, sako: aš atidirbsiu. Gale rungtynių nuovargis davė savo ir jaučia, kad raumuo yra įtemptas. Žiūrėsime kaip bus toliau.“