31 turas / Spa 03 , Gargždai
23 turas / Spa 14 , Vilnius
32 turas / Spa 15 , Marijampolė
32 turas / Spa 16 , Kaunas
32 turas / Spa 16 , Telšiai
32 turas / Spa 17 , Gargždai
Tiesiogiai 32 turas / Spa 18 17:00 , Kėdainiai
Tiesiogiai 25 turas / Spa 20 18:00 , Kaunas
Tiesiogiai 23 turas / Spa 24 17:00 , Alytus
Tiesiogiai 20 turas / Spa 27 18:00 , Kaunas
Tiesiogiai 20 turas / Spa 27 20:00 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 29 18:00 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 30 13:00 , Kėdainiai
Tiesiogiai 33 turas / Spa 30 15:00 , Vilnius
2015-03-14 | 3 turas | „Hikvision“ arena | Teisėjas: Nerijus Dunauskas | Žiūrovų: 1200

Po dviejų mačų išvykoje pirmąsias „SMScredit.lt A lygos“ čempionato rungtynes Marijampolėje žaidusi „Sūduva“ nenudžiugino savo aistruolių. Blankiai rungtyniavusi Suvalkijos komanda buvo priversta pripažinti „Trakų“ pranašumą po Tomo Radzinevičiaus įvarčio į savo vartus – 0:1 (0:1). Riteriams tai buvo pirmoji pergalė sezone.

Dvikovos pradžia aikštės šeimininkams susiklostė labai nesėkmingai. 5-ąją minutę Jurijui Mamajevui pakėlus kampinį, T.Radzinevičius galva nukreipė kamuolį į savo vartų tinklą, nepalikdamas Džiugui Bartkui jokių šansų.

Praleistas įvartis „Sūduvą“ išmušė iš ritmo. Komanda stengėsi atakuoti, tačiau daug klydo perduodama kamuolį, o atsitraukusi prie savo vartų svečių ekipa nesudarė daug progų greitiems išpuoliams.

Kėlinio viduryje po dvikovos ant Donato Šėgždos netyčia užgriuvo Maximiliano Ugge. Kol futbolininkui už aikštės ribų daugiau nei 5 minutes buvo suteikiama medicininė pagalba ir buvo neaišku, ar jis gales tęsti kovą, trakiškiai žaidė mažumoje.

30-ąją minutę po kampinio iki įvarčio labai nedaug pritrūko prieš vartus atsidūrusiam Mariui Šoblinskui. Futbolininkas koja nepasiekė kamuolio ir „neuždarė“ pavojingo Vaidoto Šilėno perdavimo.

Kėlinio pabaigoje „Sūduva“ privalėjo išlyginti rezultatą, kai neleistinai suklydo Artiomas Gurenko, paridenęs kamuolį T.Radzinevičiui. Tačiau „Trakus“ iš pradžių išgelbėjo puikią reakciją pademonstravęs ir stiprų puolėjo smūgį atrėmęs Marius Rapalis, o pakartotinį Valentino Baranovskio bandymą blokavo vartininkui į pagalbą suskubęs Linas Klimavičius.

M.Rapalis darsyk turėjo gelbėti komandą iškart po pertraukos. T.Radzinevičius puikiu reidu pro porą varžovų patikrino svečių vartininko reakciją smūgiu iš baudos aikštelės prieigų. Tačiau po to riterių vartams grasino labai retai.

62-ąją minutę kamuolio užribyje nepasidalino Milošas Kovačevičius ir Povilas Malinauskas. Į šių žaidėjų susistumdymą įsivėlė ir šalia stovėjęs „Trakų“ vyr. treneris Valdas Urbonas. Kilusias aistras arbitrui pavyko sutramdyti be kortelių pagalbos.

Nors, likus žaisti mažiau nei 10 minučių, „Sūduvos“ treneriai į aikštę metė dar vieną puolėją. Į žaidimą įsijungęs Edvardas Tamulevičius pasižymėjo tik netaikliu tolimu smūgiu jau pirmuoju savo prisilietimu prie kamuolio.

Jau per pridėtą laiką vienas prieš vartus po perdavimo iš aikštės gilumos iššoko Karolis Chvedukas, bet fantastiškai sužaidė jį pasivijęs ir iš nugaros kamuolį sugebėjęs išmušti L.Klimavičius. Stadione susirinkę žiūrovai reikalavo skirti baudinį, arbitras pražangos neįžvelgė.

Vyr. treneris Aleksandras Veselinovičius („Sūduva“): „Noriu pasveikinti „Trakus“ iškovojus tris taškus ir linkiu jiems sėkmės. Nesu patenkintas rezultatu, bet futbole yra ir pergalės, ir pralaimėjimai. Privalau padėkoti savo futbolininkams už atsidavimą ir aikštėje nuveiktą darbą. Rungtynių pradžioje nepasisekė, įsimušėme įvartį. Jis įtakojo rungtynių eigą, bet noriu pasakyti, kad pagal žaidimą, tai parodys ir statistika, buvome pranašesni. Sveikinau „Trakus“, bet pagal kokybę, žaidimo organizaciją ir ritmą bei progas turėjome laimėti. Tačiau taip būna, kad vienas momentas nulemia rungtynes. Esu tikras, kad jei toliau taip dirbsime ir taip žaisime, tuos tris taškus susigrąžinsime. A.Vaskelos netektis jaučiasi, nes jis labai geras žaidėjas. Mūsų žaidimas labai daug nuo jo priklausė. Yra skirtumas žaisti su juo ir be jo.“

Marius Šoblinskas („Sūduva“): „Atsiprašome savo sirgalių, kuriuos nuvylėme. Ne to iš mūsų tikėjosi, bet ateity, tikiuosi, pasitaisysime ir viskas bus gerai, džiuginsime pergalėmis. Visada būna sunku, kai prasileidi ankstyvą įvartį. Ypatingai dabar, kai žaidžiame ant sunkios aikštės. Norint kontroliuoti kamuolį, reikia įdėti daugiau pastangų, kamuolys šokinėja. Besiginančiai komandai buvo lengviau gintis, to jie, manau, ir siekė - greito įvarčio, o po to apsiginti. Darėme daug klaidų, daug atsikirtimų. Jaudulys prisidėjo - pirmos rungtynes namie, norisi geriau, bet ne visada gaunasi.“

Vyr. treneris Valdas Urbonas („Trakai“): „Neslėpsiu, tai mums - labai svarbi pergalė po nelabai malonaus starto. Nesinorėjo likti be taškų, kai kitos komandos renkasi taškus. „Sūduva“ tikrai demonstruoja organizuotą, gerą, technišką futbolą. Buvo nerimo, bet džiaugiuosi, kad žaidėjai pilnai atsidavė šioms rungtynėms, įvykdė tas užduotis, apie ką kalbėjome, ir visas rungtynes papuošė ta pergalė. Tas greitas įvartis yra gerai, duoda psichologinį pranašumą ir tvirtumą, bet visų rungtynių metu buvo situacijų, kontratakų, kai galėjome kažkiek tai sukurti. „Sūduva“ stengėsi, pirmos rungtynės namuose. Kai kuriais momentais nusišypsojo sėkmė, padėjo ir M.Rapalio žaidimas. Jis sugebėjo pavojingose situacijose apginti vartus. Rungtynės buvo intensyvios, daug dvikovų, daug judėjimo, bet abiejų komandų žaidėjai parodė kovingumą, užsivedimą. Buvo graži kova.“

Justinas Januševskis („Trakai“): „Džiaugiuosi pergale būtent prieš „Sūduvą“, nes bent jau man pernai „Sūduva“ buvo stipriausia, prieš ją žaisti buvo sunkiausia. Negalvojau, kad bus lengva, laukiau kovos ir ją parodėme aikštėje. „Sūduvos“ žaidimo braižas tas pats - duoda į kraštą, spaudžia. Išlaikė branduolį, pasipildė keliais. Išliko ta pati stipri komanda.“

Martynas Pocius/alyga.lt

5'
Tomas Radzinevičius
35'
Linas Klimavičius
43'
Eugen Zasavitchi
45' +3
Donatas Šėgžda
Pirmojo kėlinio pabaiga
Ernestas Veliulis
(Valentin Baranovskij)
46'
Audrius Brokas
(Vaidotas Šilėnas)
68'
Edvardas Tamulevičius
(Nikola Prebiračevič)
82'
85'
Ronald Solomin
(Artiom Gurenko)
93'
Andrius Lipskis
(Lukas Kochanauskas)
Rungtynių pabaiga