2015-04-04 | 6 turas | Klaipėdos dirbtinės dangos st. | Teisėjas: Robertas Šmitas | Žiūrovai: 200

Ketvirtąją pergalę iš eilės „SMScredit.lt A lygoje“ iškovojo „Trakų“ futbolininkai. Valdo Urbono kariauna išvykoje 4:2 (2:0) nugalėjo trečiąją nesėkmę iš eilės patyrusią „Klaipėdos granito“ ekipą. Granitiečiai vienu metu atsiliko net keturiais įvarčiais, tačiau dvikovos pabaigoje privertė oponentus paprakaituoti.

Traumų kamuojamai šeimininkų ekipai rungtynių pradžioje teko susidurti su varžovų spaudimu, o jį įveikti sekėsi sunkiai. Svečiai, naudodamiesi klaipėdiečių klaidomis, rengė atakas ir gana greitai išsiveržė į priekį.

Standartinės padėties metu Jurijus Mamajevas pakėlė kamuolį į baudos aikštelę ir ten oponento globos atsikratęs Davidas Aršakianas galva smūgiavo tiksliai. Legionierius pasižymėjo 16-ąją dvikovos minutę.

Aikštėje vyravo atviras futbolas, komandos nevengė atakuoti didelėmis pajėgomis. Šeimininkų gretose į vartus smūgiavo Zigmantas Jesipovas bei Karolis Laukžemis, tačiau Marius Rapalis rimtų išbandymų nesulaukė.

Šeimininkų gynyba buvo itin skylėta, bet V.Urbono auklėtiniai kurį laiką tuo nepasinaudodavo. Dvi puikias progas turėjo Lukas Kochanauskas. Pirmajame epizode puolėjo smūgiuotas kamuolys skriejo šalia vartų, o antrajame savo meistriškumą parodė Tadas Simaitis.

Vis dėlto vartininkas buvo bejėgis 43 minutę. Būtent tada „Trakai“ padvigubino rungtynių rezultatą. D.Aršakianas atsidūrė su kamuoliu baudos aikštelėje ir netrukus jį perdavė link Deivido Česnauskio. Šeimininkų gynėjai veteraną pražiopsojo, o šis laiku įkirto į laisvą plotą ir vienu lietimu nukreipė kamuolį į vartų tinklą.

Iš karto po pertraukos, 48-ąją bei 53-ąją minutę, svečiai džiaugėsi įvarčiais. Standartinės padėties metu galva pasižymėjo Justinas Januševskis, o netrukus savo progą realizavo ir L.Kochanauskas.

Puikiai pirmąją valandą rungtyniavę „Trakai“ per paskutinį pusvalandį atsipalaidavo. 63 minutę „Klaipėdos granito“ įvarčių sąskaitą atidarė Marius Papšys, kuris idealiai išpildė baudos smūgį.

Po 7 minučių Gedimino Jarmalavičiaus auklėtiniai pelnė dar vieną įvartį. Standartinės padėties metu M.Rapalis neapdairiai paliko vartus, o tuo pasinaudojęs K.Laukžemis dar labiau sušvelnino šeimininkų deficitą.

„Klaipėdos granito“ futbolininkai parodė charakterį ir norą, bet dar kartą pasižymėti jiems nepavyko. Pora sykių arti tikslo buvo M.Papšys, o svečių gretose D.Aršakianas galėjo pelnyti dublį.

„Trakai“ iškovojo pelnytą pergalę, tačiau paskutiniojo akistatos pusvalandžio pasirodymas buvo išties prastas. Senosios sostinės riterių gretose debiutavo legionierius iš Baltarusijos Aleksandras Byčionokas, kuris aikštėje pasirodė nuo 56 minutės.

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Treneris Gediminas Jarmalavičius („Klaipėdos granitas“): „Paklausiau komandos: ar mums reikėjo šešiasdešimt minučių, kad mes pabustume ir atsirastų kovotojo fonas? – gauti keturis įvarčius – tikrai labai daug. Pikčiausia tai, kad įvarčius gavome iš standartų, kur žaidžia vieni labiausiai patyrusių žaidėjų. Reikia nusiimti kepurę prieš „Trakus“, nes jie tą puikiai išnaudojo. Mane maloniai nustebino jų komanda, nes tą, ką mačiau pirmose rungtynėse su „Atlantu“ stipriai pasikeitė. Jie turi daug gerų žaidėjų. Pralaimėjimas skaudus, bet reikia nuryti piliulę, žiūrėti tolyn ir taisyti klaidas, kurių taisyti praktiškai neturime kada. Antradienį laukia kitos rungtynės. Dirbame daug ant standartų ir akcentavome, šiandien viskas atvirkščiai.“

Marius Papšys („Klaipėdos granitas“): „Trakai“ atsipalaidavo ir pradėjo raičioti kamuolį. Mes įmušėme vieną, antrą, dar turėjome progelių. Turėjo ir jie, bet neįmušėme ir taip baigėme. Rungtynių pradžia buvo normali. Kiekvienas padaro po klaidą ir gauname keturis įvarčius, dėl to čia yra futbolas, vienuolika žmonių žaidžia. Galiu išpildyti baudos smūgį, šį kartą gavosi. Galėjau antrą – neįmušiau. Įvartis man nesvarbus, svarbiausia – komandos rezultatas. Nuotaikos ne kokios prieš Velykas.“

Treneris Valdas Urbonas („Trakai“): „Rezultatas buvo pasiektas ir nieko blogo nežadėjo. Tas kartėlis liko, kadangi praleidome bereikalingus du įvarčius. Manęs netenkina toks žaidimas, kad varžovas įmuš tiek, kiek gali, o mes įmušime kiek norime. Esame čempionate pakankamai praleidę įvarčių. Nors įmušame, bet vis tik norėtųsi daugiau atsakingumo ir geresnės pozicijos ginant savo vartus.“

Linas Klimavičius („Trakai“): „Malonu pratęsti pergalių seriją ir sutikti šventes pergalinga nuotaika. Buvo malonumas žaisti, bet iš to malonumo gavosi vienas kitas įvartis ir nemaloni mums intriga. Yra kur pridėti, reikia ramiau žaisti. Po antro praleisto įvarčio neramumo šiek tiek buvo, nes jie nesitraukė ir toliau puolė. Jiems gerai sekėsi kontratakuoti. Neskaitant mūsų progų, jie irgi turėjo dar keletą standartų. Mūsų žaidimas gerėja, po „Atlanto“ nebegalėjome žemiau kristi, mums pergalė Marijampolėje padėjo pasitikėti savo jėgomis. Dabar viskas gerai.“