32 turas / Spa 16 , Kaunas
32 turas / Spa 16 , Telšiai
32 turas / Spa 17 , Gargždai
32 turas / Spa 18 , Kėdainiai
25 turas / Spa 20 , Kaunas
23 turas / Spa 24 , Alytus
Tiesiogiai 20 turas / Spa 27 18:00 , Kaunas
Tiesiogiai 20 turas / Spa 27 20:00 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 29 18:00 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 30 13:00 , Kėdainiai
Tiesiogiai 33 turas / Spa 30 19:00 , Vilnius
Tiesiogiai 33 turas / Spa 31 13:00 , Kaunas
Tiesiogiai 33 turas / Spa 31 15:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 29 turas / Lap 03 18:00 , Marijampolė
2015-03-14 | 3 turas | Klaipėdos dirbtinės dangos st. | Teisėjas: Edmundas Gaigalas | Žiūrovų: 1000

Nei karto nesugebėjęs įkąsti „Atlantui“ praėjusiame „SMScredit.lt A lygos“ čempionate, „Klaipėdos granitas“ triumfavo pirmajame naujojo sezono uostamiesčio derbyje. Atkakliose rungtynėse pirmuosius tris taškus turnyro lentelėje granitiečiams garantavo taiklus Tito Vitukyno smūgis antrajame kėlinyje – 1:0 (0:0).

Nors rungtynes kiek aktyviau pradėjo nominalūs svečiai, kuriam laikui įsikūrę varžovų aikštės pusėje, pirmąjį pavojingą momentą sukūrė „Atlantas“, kurio atakos smaigalyje atsidūrė ne kas kitas, o Andrejus Paniukovas. Rezultatyviausias lygos futbolininkas prasiveržė po du varžovus, tačiau jo smūgį paskutiniu momentu blokavo po kojomis kritęs gynėjas.

Dešiniajame atakos krašte labai aktyviai žaidė Marius Papšys, praėjusiame sezone atstovavęs „Atlantui“. Būtent po jo perdavimo 19-ąją minutę progą įmušti turėjo Karolis Laukžemis, tačiau krūtine per toli nusimetė kamuolį ir smūgiuoti iš aštraus kampo neleido suskubę gynėjai.

Po trijų minučių meistriškumą teko pademonstruoti Tadui Simaičiui. „Klaipėdos granito“ vartininkas kumščiais atrėmė klastingą Dovydo Norvilo baudos smūgį. Nors buvo tikėtasi perdavimo link vartų, saugas patikrino svečių vartininko budrumą.

Kėlinio viduryje „Atlantas“ sukūrė dar porą progų. Pavojingai galva smūgiavo Maksimas Maksimovas, vėliau į vartus nepataikė Robertas Vėževičius, pirmasis atsidūręs prie kamuolio po perdavimo link vartų standartinės situacijos metu.

Artėjant pertraukai, pavojingi momentai kilo prie aikštės šeimininkų vartų. 35-ąją minutę už galvos griebėsi „Klaipėdos granito“ treneriai. Surengus greitą ataką, po M.Papšio perdavimo D.Lukošius buvo visiškai laisvas, tačiau vietoje smūgio nusprendė veržtis arčiau vartų. Suskubus gynėjams, gaisras buvo užgesintas.

Vėliau Edvinui Gertmonui teko palikti baudos aikštelę ir nutraukti svečių išpuolį po perdavimo iš gilumos. Pasinaudojęs tuo, kad vartai liko tušti, iš labai toli savo laimę pabandė Gediminas Kruša, bet kamuolys praskriejo šalia virpsto.

Paskutinę kėlinio minutę bent jau smūgiuoti privalėjo D.Lukošius. Tačiau be priežiūros visai šalia vartų paliktas saugas nesitikėjo, kad dviejų varžovų apsuptyje buvusiam K.Laukžemiui pavyks atlikti tikslų perdavimą.

Po pertraukos „Atlantas“ užgulė svečių vartus, tačiau aukšti padavimai link vartų tiek po kampinių, tiek standartinių situacijų metų naudos neatnešė, svečių gynyba didelių klaidų nedarė.

Kėliniui įpusėjus, neatsargiai sužaidęs Mindaugas Strauka prarado kamuolį netoli baudos aikštelės, bet jį perėmęs Robertas Vėževičius smūgiavo tiesiai į T.Simaitį.

71-ąją minutę „Klaipėdos granitas“ neišnaudojo puikios progos. M.Papšys idealiu perdavimu perpjovė aikštės šeimininkų gynybą, vieną prieš vartus išvesdamas M.Strauką, tačiau šis pirmuoju lietimu per toli atleido kamuolį ir E.Gertmonas spėjo jį sugriebti.

Netrukus dar viena greita svečių ataka buvo sėkminga. M.Papšys prasiveržė dešiniu kraštu ir stipriu smūgiu pataikė į virpstą. Prie į aikštę atšokusio kamuolio pirmasis atsidūrė T.Vitukynas ir pasiuntė jį į vartų tinklą, išvesdamas savo komandą į priekį.

Surengti lemiamą šturmą „Atlantui“ pavyko tik per teisėjo pridėtą laiką, tačiau realios grėsmės T.Simaičio ginamiems vartams nekilo.

Vyr. treneris Gediminas Jarmalavičius („Klaipėdos granitas“): „Kada susitinka dvi to paties miesto komandos, tai emocijos, padidintas noras ir ažiotažas yra neišvengiami. Tą puikiai matėme ir šiandieną. Reikia padėkoti abiejų komandų žaidėjams. Buvo daug noro, daug azarto, buvo daug kovos, buvo ir gražių momentų, buvo ir futbolo. Džiaugiamės, kad pavyko. Prieš šios dienos dvikovą vyrams sakiau, kad per pirmas rungtynes mes buvome atskirti penki ar kiek ten pirštų, su „Žalgiriu“ mes jau po truputį gniaužėmės. Šiandien pasakiau, kad atėjo laikas - turime susigniaužti ir būti kaip kumštis. Ačiū vyrams, kad išgirdo.“

Marius Papšys („Klaipėdos granitas“): „Rungtynės turėjo būti karštos - derbis vis dėlto. Du metus žaidžiau už „Atlantą“, dabar - už „Klaipėdos granitą“. Papildomo užsivedimo nereikėjo. Visada nori laimėti, niekada nenori pralošti. Nesvarbu iš tikro, ar „Atlantas“, ar „Kruoja“, ar „Sūduva“, tu visada išeini, nori laimėt. Šiandien taip gavosi, kad dar labiau norėjome laimėti, tai ir laimėjome. Buvome kovingesni, turėjome daugiau progų. Neutralizavome jų lyderį A.Paniukovą. Jie realių progų neturėjo, gal kokią pusprogėlę. Mes jau pirmajame kėlinyje turėjome būti priekyje. Svarbu pergalė.“

Vyr. treneris Konstantinas Sarsanija („Atlantas“): „Visų pirma, sveikinu „Klaipėdos granitą“ su pergale. Tokių rungtynių būna - kiek savo vaikinams besakiau, jie norėjo labiau. Tokiose rungtynėse  paprastai laimi tas, kas nori labiau. Mes pralaimėjome kovą. Kai kurie žaidėjai per anksti pasijuto kokiais tai žaidėjais. Mūsų laukia dar daug rungtynių ir šis pralaimėjimas komandai padės judėti į priekį, kaip keistai tai beskambėtų. Geriau pralaimėti dabar. Panašios rungtynės buvo užpernai, kai žaidėme prieš „Bangą“. Tada sužaidėme lygiosiomis, bet jos mums prilygo pralaimėjimui. Gerai, kad pralaimėjome dabar, kol dar niekas galutinai nesusirgo žvaigždžių liga. Su tuo padirbėsime ir situaciją pataisysime. Rungtynės buvo nervingos. Jų gretose žaidžia 5-6 mums dėl įvairių priežasčių netikę žaidėjai. Jie stengėsi ir norėjo įrodyti, kad yra ne silpnesni už tuos, kurie liko. Vaikinus dėl to įspėjau, bet kai kurie buvo tiesiog nepasiruošę kovai. Visų pirma tai ir A.Paniukovas, ir M.Maksimovas, ir D.Norvilas - visa atakos grupė. Net ir R.Vėževičius, kuris pirmą kėlinį prastovėjo kartu su visais. Kai jau norėjome šiek tiek „Klaipėdos granitą“ prispausti, gavome tą įvartį. Nežinau, ar jie dar ką nors apžais, bet mus jie šiandien apžaidė.“ 

Martynas Pocius/alyga.lt

Andrius Bartkus
3'
23'
Egor Potapov
Marius Kazlauskas
42'
Pirmojo kėlinio pabaiga
Simonas Urbys
(Maksim Maksimov)
64'
Markas Beneta
69'
69'
Liutauras Rimkus
(Karolis Laukžemis)
72'
Rokas Borusas
72'
Artiom Jerošenko
(Gediminas Kruša)
74'
Titas Vitukynas
75'
Karolis Laukžemis
75'
Zigmantas Jesipov
(Deividas Lukošius)
78'
Kazimieras Gnedojus
Aurimas Jurgelevičius
(Robertas Vėževičius)
81'
Dovydas Virkšas
(Gerardas Žukauskas)
81'
90'
Artiom Jerošenko
Rungtynių pabaiga