2023-03-05 | 1 turas | „Sportima“ | Teisėjas: Donatas Rumšas | Žiūrovai: 480

„Optibet A lygos“ 1-asis turas buvo įprasmintas labai netikėtu rezultatu sostinėje, kur staigmenos autoriais tapo Telšių „Džiugo“ futbolininkai.

Žemaičiai antrą kartą klubo istorijoje nugalėjo praėjusių metų čempioną Vilniaus „Žalgirį“ – 3:2 (2:2).

Per pirmąsias 20 minučių žaidimas vyko į vieną pusę ir žiūrovų neturėjo nustebinti, jog žaliai balti išsiveržė į priekį. 11-ąją minutę po Petaro Mamičiaus perdavimo taikliu smūgiu vienu lietimu pasižymėjo Billalas Sebaihi.

Po šio epizodo džiugiečiai atkuto ir neužtruko išlyginti rezultatą. 26-ąją minutę po gerai įžaisto kampinio Tomas Rapalavičius sėkmingai smūgiavo galva. Tai nebuvo viskas – jau netrukus Motiejus Burba vos nenubaudė Nicolaso Gorobsovo už grubią klaidą, tačiau „Žalgirį“ išgelbėjo Tomislavas Duka.

Vis dėlto 31-ąją minutę vartininkas iš Kroatijos buvo bejėgis, kai iš arti po M. Burbos perdavimo kamuolį į vartus nukreipė Juozas Lubas. „Džiugas“ ilgai persvara nesidžiaugė, kadangi po 6 minučių Mathiasas Oyewusi rezultatą išlygino.

Antrame kėlinyje „Žalgiris“ kontroliavo situaciją, tačiau 65 minutę nesėkmingas T. Dukos perdavimas virto dar vienu J. Lubo įvarčiu. Netrukus šeimininkai vos nepasižymėjo – vienos atakos metu kamuolį į skersinį sukirto tiek Paulius Golubickas, tiek Nauris Petkevičius.

Likęs laikas virto vartininko Mariaus Paukštės šlovės akimirkomis. Pastarasis apsigynė nuo Arni Vilhjalmssono ir N. Petkevičiaus smūgių, be to, išgelbėjo komandą, kai kamuolio vos į savo vartus nenukreipė Lukas Ankudinovas.