2021-09-12 | 26 turas | „Kauno Žalgirio“ FA stadionas | Teisėjas: Manfredas Lukjančukas | Žiūrovai: 100

26-ojo turo kulminacijoje Vilniaus „Žalgiris“ iškovojo svarbius tris taškus įrodydamas pranašumą prieš „Kauno Žalgirio“ futbolininkus 2:0 (1:0).

Vladimiro Čeburino auklėtiniai pergalę iškovojo po įvarčių, įmuštų abiejuose kėliniuose. Pergalę jiems nukalė Hugo Videmonto septintas įvartis čempionate bei po keitimo aikštėje pasirodžiusio Josipo Tadičiaus tikslus smūgis.

Dvikova prasidėjo aktyviu žaidimu abiejose aikštės pusėse. Šeimininkų vartams kelis kartus pagrasino Ovidijus Verbickas, bet jo bandymai nebuvo efektyvūs. „Kauno Žalgirio“ gretose pastebimiausias buvo Divine‘as Naah, kuris kelis kartus aštriais perdavimais raižė varžovų gynybos liniją, o taip pat privertė padirbėti vartininką Edviną Gertmoną.

Visgi Lietuvos čempionai potencialą atakose išnaudojo geriau. 21 minutę O. Verbickas atliko perdavimą baudos aikštelės prieigose buvusiam H. Videmontui, o šis smūgiavo stipriai ir tiksliai į kairjįį vartų kampą.

Po pertraukos progų pasižymėti turėjo abi ekipos. 57 minutę „Žalgirio“ talentas Gustas Jarusevičius kontratakoje sėkmingai sprintavo link baudos aikštelės, o iš jo perdavimo sulaukęs H. Videmontas nesugebėjo įveikti vartininko Deivido Mikelionio. Po kelių minučių pavojingą galimybę susikūrė ir kauniečiai, kai Linas Pilibaitis baudos aikštelėje smūgiavo virš vartų.

Rungtynėms einant į pabaigą kauniečių viltys išplėšti taškus subyrėjo. 84 minutę už pavojingą žaidimą arbitras raudoną kortelę parodė šeimininkų žaidėjui Deividui Šešplaukiui. O jau kitoje atakoje Lietuvos čempionai padvigubino pranašumą, kai J. Tadičius iš arti nuginklavo du smūgius iš eilės atrėmusį D. Mikelionį.

Pergalę iškovojęs „Žalgiris“ (51 tšk.) išlieka antroje vietoje ir atsilieka nuo pirmaujančios „Sūduvos“ keturiais taškais. Tiesa, Lietuvos čempionai yra sužaidę trejomis rungtynėmis mažiau. „Kauno Žalgiris“ (45 tšk.) žengia ketvirtas.