2019-04-19 | 7 turas | „Žemynos“ progimnazijos stadionas | Teisėjas: Donatas Šimėnas | Žiūrovai: 500

Penktadienį Lietuvos futbolo A lygos pirmojo rato paskutiniąsias rungtynes „Panevėžys“ žaidė namuose su šalies čempione Marijampolės „Sūduvos“ komanda. 7-ojo turo susitikimą panevėžiečiai pralaimėjo rezultatu 1:2 (1:1).

Šį kartą, lyginant su ankstesniais susitikimais, „Panevėžio“ komandos starto sudėtyje įvyko keli pasikeitimai. Pirmą kartą šiame A lygos sezone komandos vartus gynė Šarūnas Jurevičius, o atakos smaigalyje žaidė kolumbietis Sebastianas Vasquezas.

Mačo pradžioje aikštėje vyko daug mikrodvikovų ir kietos kovos, bet pavojingų momentų nei prie svečių, nei prie šeimininkų vartų gausiai susirinkę žiūrovai neišvydo. Abiejų ekipų gynėjai žaidė labai patikimai, todėl vartininkai darbo beveik neturėjo. Sužaidus pusvalandį šiame mače komandos nebuvo atlikusios nė vieno smūgio į varžovų vartų plotą.

31-ąją mačo minutę panevėžiečiai buvo labai arti įvarčio į Lietuvos čempionų vartus. S. Vasquezas įsiveržė į svečių baudos aikštelę, atliko tikslų perdavimą Tautvydui Eliošiui, tačiau šio žaidėjo smūgiuotas kamuolys sudrebino „Sūduvos“ vartų skersinį.

Po dviejų minučių krito įvartis į „Panevėžio“ komandos vartus. Sulaukęs tikslaus perdavimo iš komandos draugo, šeimininkų vartininką Š. Jurevičių iš arti nuginklavo Eligijus Jankauskas.

40-ąją mačo minutę rezultatas tapo lygus. Po Luko Čerkausko pakelto kampinio galva kamuolį į svečių komandos vartus nukreipė gynėjas Vytas Gašpuitis.

Po pertraukos marijampoliečiai žaidė aktyviau ir ilgiau kontroliavo kamuolį. Panevėžiečiai neblogai gynėsi, o pasitaikius progai patys rengė kontratakas. Sužaidus pusę laiko antrajame kėlinyje, šalies čempionai rimtai užgulė šeimininkų vartus ir turėjo dvi geras progas persverti rezultatą.

74-ąją susitikimo minutę „Sūduvos“ žaidėjas Sandro Gotalas pasinaudojo tuo, kad Š. Jurevičius nesugavo kamuolio bei iš arti įmušė įvartį, atlikdamas pergalingą smūgį.

Nepaisant abiejų komandų žaidėjų pastangų, rezultatas nepasikeitė iki susitikimo pabaigos. „Panevėžys“ nusileido „Sūduvai“ rezultatu 1:2 bei savo sąskaitoje ir toliau turi vos vieną tašką.