2019-03-03 | 1 turas | „Sportima“ | Teisėjas: Mindaugas Jackus | Žiūrovai: 700

Vicečempionas Vilniaus „Žalgiris“ sėkmingai pradėjo 2019 metų Lietuvos futbolo A lygos sezoną.

Mareko Zubo kariauna 1-ojo turo susitikime „Sportimos“ manieže rezultatu 5:1 (1:1) sutriuškino „Palangą“.

Vilniečiai, būdami mačo favoritais, susitikimą pradėjo ganėtinai vangiai. Tiesa, kėlinio viduryje žalgirietis Tomislavas Kišas buvo arti pirmojo įvarčio. Labai dažnai nuošalės spąstuose atsidurdavęs kroatas po Donovano Slijngardo perdavimo iš kairiojo krašto galva smūgiavo šalia virpsto.

35-ąją minutę atviriau pradėjusi žaisti „Palanga“ pelnė pirmą įvartį ir tą padarė išties puikiu stiliumi. Labai aktyviai rungtyniavęs Idrisas Umajevas įspūdingai išpildė baudos smūgį bei išvedė svečius į priekį.

Po praleisto įvarčio „Žalgiris“ išsijudino ir netrukus išlygino rezultatą. Pau Moreris perdavė kamuolį link taip pat baudos aikštelėje buvusio Liviu Antalio, tad rezultatyviausiam praėjusio sezono futbolininkui beliko jį tik pasiųsti į tuščius vartus.

Po pertraukos vilniečiai užtikrintai perėmė iniciatyvą ir varžovams nepaliko šansų. 56-ąją minutę po L. Antalio perdavimo tiksliai smūgiavo P. Moreris, o vos po 2 minučių Saulius Mikoliūnas pasinaudojo grubia Christoso Intzidžio klaida bei nuginklavo Tadą Norbutą.

79-ąją minutę dominavę šeimininkai pelnė ketvirtą įvartį – po Victoro Perezo perdavimo pagaliau savo šansu pasinaudojo T.Kišas.

„Palangos“ vienuolikė antrame kėlinyje atsakė tik viena aštresne ataka, kai jos smaigalyje atsidūręs I. Umajevas smūgiavo pro šalį. Vis dėlto Grozno „Achmat“ ekipos Lietuvos kurorto klubui paskolintas saugas rungtynių nebaigė, kadangi už dar vieną pražangą 90-ąją minutę užsidirbo antrą geltoną kortelę ir buvo pašalintas iš aikštės.

Galutinį tašką šiame mače padėjo T. Kišas, penktą pridėto laiko minutę nukreipęs kamuolį į tolimąjį vartų kampą. Tokiu būdu dviem įvarčiais pasižymėjęs legionierius iš Kroatijos tapo rezultatyviausiu šio sezono A lygos futbolininku.