2015-11-22 | 35 turas | Marijampolės futbolo arenos stadionas | Teisėjas: Gediminas Mažeika | Žiūrovai: 600

Nors Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai trečią kartą iš eilės tapo stipriausiais Lietuvoje, tačiau žalgiriečiai net ir nieko nelemiančiame mače parodė nugalėtojų charakterį. 35-ojo „SMScredit.lt A lygos“ turo akistatoje Darvydas Šernas įformino „hetriką“ ir rezultatu 3:1 (2:1) svečiuose padėjo įveikti dėl bronzos kovojančią Marijampolės „Sūduvą“.

Likus paskutiniajam turui, marijampoliečiai yra surinkę po 67 taškus su Klaipėdos „Atlantu“, bet dėl geresnių tarpusavio rungtynių rezultatų uostamiesčio ekipą lenkia, tad lemiamame mače „Sūduvą“ tenkina ir lygiosios.

Rungtynės šeimininkams prasidėjo katastrofiškai: itin prastai aikštės viduryje atrodę marijampoliečiai mačo pradžioje net du kartus buvo priversti traukti kamuolį iš savo vartų tinklo.

4-ą minutę po puikaus Vytauto Lukšos perdavimo iš dešiniojo krašto D. Šernas baudos aikštelėje aplenkė varžovą ir tiksliai smūgiavo vienu lietimu. Alytiškių tandemas suveikė nepriekaištingai.

Netrukus nuo D. Šerno išpuolio apsigynė Džiugas Bartkus, tačiau 17-ą minutę „Sūduvos“ vartų sargas buvo bejėgis. Po pakelto kampinio pirmojo įvarčio autoriui kamuolys atšoko po kojomis ir šis įformino dublį.

Vis dėlto „Žalgirio“ dominavimas neužsitęsė – marijampoliečiai efektingai sugrįžo į rungtynes. 30-ą minutę Karolis Chvedukas parideno kamuolį Ernestui Veliuliui, kuris puikiu tolimu smūgiu nepaliko vilčių Armantui Vitkauskui.

Po poros minučių šeimininkų sirgaliai galėjo triumfuoti, bet to jiems neleido padaryti A. Vitkauskas. Vartininkas sugebėjo paliesti iš arti E. Veliulio spirtą kamuolį, o šis atsimušęs į virpstą, paliko aikštės ribas.

Po pertraukos kiek ilgiau nei pusvalandį „Sūduva“ turėjo iniciatyvą, tačiau po dar vieno D. Šerno smūgio galutinai tapo aišku, kad bronzos likimas bus nuspręstas mače Klaipėdoje.

Žalgirietis 76-ą minutę po pakelto kampinio tiksliai mušė galva ir pelnė 16-ą įvartį šiame sezone – tiek pat, kiek ir traumą besigydantis Linas Pilibaitis.

D. Šernas vos po poros minučių galėjo tapti rezultatyviausiu „Žalgirio“ futbolininku šiais metais, tačiau šį kartą bandymas mušti galva buvo šiek tiek nesėkmingas. Maža to, „hetriko“ autorius neatlyžo ir toliau atakavo – po dar vieno smūgio „Sūduvą“ buvo priverstas gelbėti Dž. Bartkus.

Paskutinėmis minutėmis marijampoliečiai turėjo dvi dėkingas situacijas sušvelninti rezultatą, tačiau jomis nepasinaudojo. Nermino Jamako ir rezultatyviausio „SMScredit.lt A lygos“ snaiperio Tomo Radzinevičiaus smūgiai tikslo nepasiekė.

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Treneris Aleksandras Veselinovičius („Sūduva“): „Sveikinu „Žalgirį“ su pergale, šiandien geresnė komanda laimėjo pelnytai. Jie taurės bei čempionato nugalėtojai ir tą pilnai pateisino. Linkiu jiems kitais metais Europos taurėse patekti į Čempionų lygą. Džiaugiausi skaitydamas, kai Kuklys pasakė, jog iki galo žaisime rimtai. Blogai pradėjome rungtynes, pirmas 25 minutes buvome susitarę žaisti visiškai kitaip – agresyviai atakuoti „Žalgirį“ arti jų vartų. Manau, mes neišlaikėme psichologinio spaudimo.“

Karolis Chvedukas („Sūduva“): „Rungtynės buvo nelengvos, rezultatas taip pat netenkina – pralaimėjome. Bet nepralaimėjome kovos, viską aiškinsimės paskutinėse rungtynėse. Jeigu norime kovoti ir laimėti – negalime taip greitai praleisti tokių lengvų įvarčių. Praleidome du ir dėl to patiems žaisti sunku. Apsunkinome savo žaidimą ir pralaimėjome rungtynes. „Žalgiris“ parodė gerą žaidimą. Parodė, kad jie yra čempionai ir geresnė komanda. Sveikinu „Žalgirį“.

Treneris Valdas Dambrauskas („Žalgiris“): „Norėčiau pasididžiuoti savo žaidėjais, kurie net ir tada, kai, atrodo, nėra didelės motyvacijos turnyro lentelėje, bet supranta, kam jie atstovauja, už kokį klubą žaidžia ir sugeba nusiteikti visoms rungtynėms, ir iškovoti gražią pergalę. Malonu, kad atsivežėme keturis jaunus žaidėjus, du iš kurių pasirodė aikštėje. Tai – pirmas kartas naujoje „Žalgirio“ istorijoje, kada keturi jauni žaidėjai patenka į komandos aštuonioliktuką A lygoje, todėl šiandien visomis prasmėmis tikslas įvykdytas.“

Algis Jankauskas („Žalgiris“): „Įrodėme, kad esame šiai dienai stipresni ir čempionai. Mūsų neslėgė psichologinė įtampa, atvažiavome žaisti futbolo ir, aišku, laimėti. „Sūduvai“, manau, reikėjo laimėti, norint užsitikrinti trečią vietą. Jie pradėjo rungtynes agresyviai ir buvo nubausti, kad ėjo didelėmis pajėgomis į priekį, palikdami neapsaugotą užnugarį. Laimėti prieš „Trakus“ bus principo reikalas, kovos pirma vieta prieš antrą. „Trakai“ norės parodyti, kad nebuvo blogesni, mes norėsime įrodyti, kad buvome geresni. Manau, bus geros rungtynės.“