Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 15:00 , Alytus
Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 17:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 19:00 , Gargždai
Tiesiogiai 13 turas / Geg 12 16:00 , Kaunas
Tiesiogiai 13 turas / Geg 12 18:25 , Kaunas
Tiesiogiai 14 turas / Geg 17 19:00 , Alytus
Tiesiogiai 14 turas / Geg 18 16:00 , Širvintos
Tiesiogiai 14 turas / Geg 18 18:00 , Panevėžys
2015-05-16 | 13 turas | Marijampolės futbolo arenos stadionas | Teisėjas: Donatas Rumšas | Žiūrovai: 600

Vos kartą į vartų stačiakampį pataikęs „Utenis“ iškovojo kiek netikėtą pergalę „SMScredit.lt A lygoje“. Pusvalandį mažumoje žaidusi Aukštaitijos komanda svečiuose atlaikė Marijampolės „Sūduvos“ spaudimą ir Povilo Krasnovskio įvarčio dėka į Uteną parsivežė tris taškus – 1:0 (0:0).

Pirmajame kėlinyje stadione daugiausiai aidėjo žiūrovų nusivylimo šūksniai, kadangi jų palaikoma „Sūduva“ nerado vaistų prieš mobilizuotą svečių gynybą. Pirmasis pavojingas epizodas įvyko vos 19-ą mačo minutę, kai gražiai sužaidęs su Tomu Radzinevičiumi prieš vartus iššoko Valentinas Baranovskis, bet buvo užfiksuota nuošalė.

Kėlinio viduryje po perdavimo į baudos aikštelę grubiai suklydo į kamuolį nepataikę abu „Utenio“ vidurio gynėjai. Jų laimei, T.Radzinevičius smūgiuoti nespėjo, nes laiku prie jo prišoko ir gaisrą užgesino Aurimas Tručinskas.

Sužaidus 35-ias minutes, „Sūduvos“ komandos treneriai į aikštę metė Ernestą Veliulį, o į pakeisto Povilo Kiselevskio vietą iš krašto buvo perstumtas Vaidotas Šilėnas.

Šie taktiniai manevrai pagyvino aikštės šeimininkų atakas. Netrukus adresatų nesurado labai pavojingas T.Radzinevičiaus perdavimas link vartų, po to pats puolėjas smūgiu galva nepataikė į vartus po aukšto V.Baranovskio perdavimo. Kėlinio pabaigoje po kampinio prie uteniškių vartų kilo sumaištis, bet Marius Šoblinskas iš aštraus kampo pasiuntė kamuolį virš vartų.

Pirmajame kėlinyje nei viena komanda nesugebėjo pataikyti į vartų stačiakampį, tiek Pavelui Leusui, tiek Džiugui Bartkui nereikėjo nei karto įsijungti į žaidimą.

Po pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė. Aikštės šeimininkai didelėmis pajėgomis užgulė uteniškių vartus, tačiau ir toliau nieko pavojingo sukurti nesisekė.

57-ą minutę teisėjui užfiksavus pražangą prieš T.Radzinevičių, stipriu smūgiu į jau gulintį puolėją kamuolį pasiuntė Gabrielius Zagurskas, užsidirbdamas antrą geltoną kortelę, ir buvo priverstas anksčiau laiko baigti rungtynes.

Tačiau ir be vieno žaidėjo likęs „Utenis“ jau po kelių minučių išsiveržė į priekį. Uždirbus kampinį, pirmuoju tiksliu svečių smūgiu į vartus įvartį įmušė Povilas Krasnovskis.

Atsakomosios „Sūduvos“ atakos metu žiūrovai ėmė reikalauti skirti baudinį po to, kai T.Radzinevičiaus smūgiuotas kamuolys pataikė į visiškai šalia buvusio Juliaus Aleksandravičiaus ranką. Teisėjo švilpukas tylėjo.

71-ą minutę už galvų griebėsi visa Marijampolės komanda. Po perdavimo iš krašto T.Radzinevičius numetė kamuolį visiškai laisvam M.Šoblinskui, tačiau šio smūgį paskutiniu momentu sugebėjo blokuoti Mantas Fridrikas.

Per likusį laiką pasiaukojančiai žaidęs „Utenis“ atlaikė suvalkiečių milžinišką, tačiau bedantę atakų laviną ir iškovojo kiek netikėtą trečiąją pergalę sezone.

Nusivylę rungtynių eiga Marijampolės komandos žiūrovai jau per arbitro pridėtą laiką svečių komandą „pagerbė“ link jų suolelio mestais žiebtuvėliais.

Martynas Pocius/alyga.lt

Vyr. treneris Mindaugas Čepas („Utenis“): „Po rungtynių užėjęs į persirengimo kambarį vaikinams pasakiau, kad dėl tokių akimirkų mes, treneriai, ir dirbame. Aš didžiuojuosi savo vaikinais. Jie šiandien sunkiai dirbo, atidavė daug valios ir moralinių jėgų. Sunkios rungtynės. Pasakysiu atvirai, man asmeniškai imponuoja tai, kokį futbolą demonstruoja „Sūduva“, kaip dirba jų treneris, kokis jų futbolo matymas. Galime pripažinti, kad neapsieita be sėkmės, bet sėkmę reikia užsidirbti. Ruošėmės sunkioms rungtynėms, tokios ir buvo. Šiandien džiaugiamės, nuo rytojaus pradedame ruoštis „Trakams“.“

Povilas Krasnovskis („Utenis“): „Labai džiaugiuosi, kad pagaliau pavyko laimėti, nes prieš tai dvejose rugntynėse buvome verti daugiau nei taško. Šiandien nepasakyčiau, kad pasisekė, nes sėkmė yra mūsų priimami sprendimai. To pasekoje pavyko išplėšti dramatišką pergalę. Labai džiaugiuosi, kad pavyko pasižymėti. Labai ilgą laiką teko praleisti dėl traumos. Tikrai buvo sunkus metas. Džiaugiuosi, kad su kiekvienomis rungtynėmis jaučiuosi vis geriau.“

Vyr. treneris Aleksandras Veselinovičius („Sūduva“): „Jeigu būtų galima, nieko nekalbėčiau. Tačiau privalau net ir po tokių rugntynių. Labai nesėkminga diena mano komandai. Laikas parodys, kiek turėsime jėgų atsikelti. Mano žaidėjai labai kokybiškai ir sąžiningai dirba. Gaila, šiandien nesisekė tai, ko norėjome. Reikia pailsėti, rytoj bus nauja diena. Negalime nusiminti, tačiau po tokio pralaimėjimo mums yra labai sunku. Prieš rungtynes galvojome, kad iškovosime tris taškus, bet visi kovoja dėl savo tikslų. Galime išleisti nors ir 10 puolėjų, bet tai buvo rungtynės, per kurias sukūrėme mažiausiai momentų. Nebuvo momentų, po kurių galėtume įmušti. Kai pralaimi, nereikia ieškoti pasiteisinimų, reikia ieškoti sprendimų, kaip išlipti iš tokių situacijų.“

Džiugas Bartkus („Sūduva“): „Jaučiamės negerai. Visa komanda yra nusivylus po tokių rungtynių. Stengėmės, bet niekas nesigavo. Tokios vienos ne pačių sėkmingiausių rungtynių. Labai gaila prarastų taškų. Ir pernai, ir kitais metais, nepasakysiu kodėl, bet nesame namų komanda. Įvarčio metu kamuolį mačiau, bet paslydau. Taip gavosi. Prisijamu šiek tiek kaltės sau. Tokios rungtynės vartininkams nėra pačios maloniausios, mažai momentų. Atrodo jie visiškai nieko nesukūrė, bet pralošėme. Reikia pakelt galvas. Gėda prieš žiūrovus. Stengsimės, kas belieka. Tai nėra galas čempionato, viskas priešaky. Dabar nėra lengvas momentas, bandysime kaip nors iš jo išlipti.“