11 turas / Bal 27 , Telšiai
2015-04-09 | 7 turas | Marijampolės futbolo arenos stadionas | Teisėjas: Mindaugas Jackus | Žiūrovai: 1000

Trečiąją iš eilės pergalę „SMScredit.lt A lygoje“ iškovojo Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai. Aleksandro Veselinovičiaus treniruojama ekipa parodė charakterį ir po įspūdingo antrojo kėlinio 5:1 (0:1) sutriuškino ketvirtąją nesėkmę paeiliui patyrusį Kauno „Spyrį“.

Dvikovos pradžioje šeimininkai užgulė varžovų vartus, kurie tik atsimušinėjo ir rengė pavienes bei nepavojingas atakas. Kai jau atrodydavo, jog kauniečiams niekas nebegali padėti, savo meistriškumą parodydavo Modestas Stonys.

Nors po Vaidoto Šilėno galingo smūgio į tolimąjį vartų kampą vartininkui padėjo tik keli centimetrai, kurių pritrūko „Sūduvos“ naujokui, tačiau dviejuose epizoduose M.Stonys puikiai išgelbėjo savo komandą. Tomas Radzinevičius ir Karolis Chvedukas jau tikėjosi išvysti savo pavardę įmuštų įvarčių grafoje, bet vartų sargas atrėmė du pavojingus oponentų lyderių smūgius.

22-ą akistatos minutę nutiko itin netikėtas įvykių posūkis – vienas pirmųjų svečių apsilankymų varžovų baudos aikštelės prieigose baigėsi įvarčiu. Jevgenijus Morozas surado laisvą Marių Miškinį, gynėjas perdavė kamuolį į baudos aikštelę, tačiau šis klastinga trajektorija atsimušė nuo virpsto bei įskriejo į vartus. Džiugas Bartkus tam nebuvo pasiruošęs ir žaidimo įrankio nepasiekė.

Šeimininkai įsikūrė „Spyrio“ aikštės pusėje ir turėjo keletą gerų progų išlyginti rezultatą. V.Šilėnas kelis sykius nepataikė į vartų plotą, o kartą įspūdingu šuoliu, sugaudamas „Sūduvos“ futbolininko galva smūgiuotą kamuolį, kauniečius išgelbėjo M.Stonys.

Dešimt pirmųjų antrojo kėlinio minučių svečiai gana sėkmingai gynėsi, tačiau varžovų aikštės pusėje kurti atakų nesisekė.

Vis tik Suvalkijos ekipa nutraukė tylą. Po K.Chveduko baudos smūgio kamuolys pakeitė kryptį ir sudrebino vartų konstrukciją, o pakartotiniu bandymu V.Šilėnas smūgiavo virš vartų.

59-ą minutę šeimininkams pagaliau pavyko įtvirtinti savo dominavimą. Po keitimo aikštėje pasirodęs ir komandą į šturmą nuvedęs Valentinas Baranovskis prasiveržė dešiniuoju kraštu ir perdavė kamuolį arčiau vartų, kur savo šanso tykojo Tomas Radzinevičius. Patyręs puolėjas nesuklydo ir išlygino rezultatą.

Nors po kelių akimirkų V.Šilėnas neišnaudojo auksinės progos, tačiau „Sūduvos“ gerbėjai netrukus vėl pašoko iš savo vietų. T.Radzinevičius privertė varžovą prasižengti kvailoje situacijoje baudos aikštelėje, o Maximiliano Ugge šaltakraujiškai realizavo 11 metrų baudinį.

Rungtynių pabaigoje svečiai atrodė tarsi mušami berniukai, kurių šeimininkai negailėjo. Suvalkiečiai, net ir pirmaudami, kovojo kiekviename metre ir dar trimis įvarčiais palepino ištikimuosius sirgalius.

Po puikaus perdavimo pavyko pasižymėti V.Šilenui, savo progą, atlikęs tikslų smūgį į artimąjį vartų kampą, išnaudojo K.Chvedukas, o galutinį vinį į „Spyrio“ karstą įsegė dublį atlikęs T.Radzinevičius. „Sūduvos“ puolimo lyderis rezultatyviausių žaidėjų sąraše tik vienu įvarčiu atsilieka nuo Andrejaus Paniukovo.

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Karolis Chvedukas („Sūduva“): „Rungtynės buvo sunkios, pirmas kėlinys mums buvo nenusisekęs. Įkrito toks kuriozinis įvartis, bet ir mes pirmame kėlinyje turėjome progų. Antras kėlinys – turėjome išeiti, parodyti charakterį, ko ir prašė treneris. Manau, tiek patys sau įrodėme, kad turime charakterius ir iškovojome pelnytą pergalę. Tokie įvarčiai išmuša iš vėžių, bet čia futbolas, visko pasitaiko. Reikia parodyti charakterį, kad šiuo metu esame geresni. Sunku prisiminti tokį antrą kėlinį, kad laimėtume 5:0, manau, tokių rungtynių dar nebuvo. Po tokių praleistų įvarčių mums sunkiai rutuliodavosi žaidimas.“

Treneris Aleksandras Veselinovičius („Sūduva“): „Dar kartą pamatėme, kodėl futbolas yra įdomiausias žaidimas pasaulyje. Net apie rungtynes, kurios šiandien įvyko, galima parašyti romaną. Futbolas – nenuspėjamas žaidimas. Žaidėme su komanda, kuri atvyksta į Marijampolę ir kovoja dėl savo tikslų, organizuotai gina vartus. Manau, organizuotai pradėjome rungtynes, atsirado momentas, kai varžovai įmušė ne įvartinėje situacijoje. Tas epizodas labai įtakojo mūsų žaidimą ir psichologiją. Ačiū futbolininkams už charakterį, išmintį ir žaidimo organizavimą. Džiaugiuosi, kai komanda žaidžia devyniasdešimt minučių iki galo. Net kai atsilikome 0:1, mūsų filosofija buvo, jog rezultatas vis dar 0:0. Kai įmušėme penktą, norėjome pelnyti šeštą įvartį ir žaisti iki galo. Antrame kėlinyje komanda parodė labai aukštą rungtynių spartą.“

Treneris Laimis Bičkauskas („Spyris“): „Perėjimas nuo dirbtinės dangos ant natūralios vejos mums buvo pagrindinė priežastis, dėl ko mes antrajame kėlinyje tikrai pavargome. Žaidėjai patys prašė keitimo, pradėjo traukti raumenis, dėl to jie negalėjo toliau priešintis tokiai pajėgiai komandai kaip šiais metais yra Marijampolės „Sūduva“. Vaikiškos klaidos ginantis privedė prie tokio mums gana skaudaus pralaimėjimo. Penki įvarčiai per kėlinį daugoka, mėginsime analizuoti, nes po dviejų dienų laukia kitos rungtynės. Stengiausi vyrams rūbinėje pasakyti, kad būna visko. Komandos ne tokiais rezultatais pralaimi, reikia žiūrėti į priekį ir mobilizuotis kitoms rungtynėms. Ateičiai turėsime patirties, kad perėjimai nuo vienos dangos ant kitos yra gana skausmingi.“