2015-09-23 | 28 turas | Dariaus ir Girėno stadionas | Teisėjas: Saulius Atmanavičius | Žiūrovai: 150

Pirmavę, o dvikovos pabaigoje ir išlyginę rezultatą „Šiauliai“ vėl paliko aikštę nuleistomis galvomis. Artūras Rimkevičius įvartis per pridėtą laiką nulėmė antrąją iš eilės Kauno „Stumbro“ pergalę „SMScredit.lt A lygoje“ ir padidino Saulės miesto  pralaimėtų rungtynių seriją iki penkių rungtynių – 3:2 (0:0).

Dusyk pasižymėjęs A.Rimkevičius čempionato snaiperių klasifikacijoje pasivijo „Trakų“ puolėją Davidą Aršakianą. Abiejų futbolininkų sąskaitoje – po 18 taiklių smūgių.

Rungtynių pradžioje kiek aktyvesni buvo aikštės šeimininkai. Jau 5-ą mačo minutę plojimų susilaukė A.Rimkevičius pabandęs įmušti efektintu smūgiu per save, Lukui Čerkauskui grąžinus kamuolį į žaidimą iš užribio.

Didžiąją dalį savo atakų „Stumbras“ rengė dešiniu kraštu, kur Adomui Mikai daug nemalonumų kėlė Klaudijus Upstas. Dešiniu kraštu buvo surengta ir pavojinga ataka, kurios metu L.Čerkauskas pasiuntė kamuolį į vartininko aikštelę, bet kelių varžovų apsuptyje buvęs A.Rimkevičius taikliai smūgiuoti nesugebėjo.

Kėlinio viduryje tik arbitro asistentas išgelbėjo „Šiaulius“ nuo nemalonumų. Erikas Skripkinas labai stipriu tolimu šūviu privertė Povilą Valinčių prieš save atremti kamuolį. Pirmasis prie jo suskubo Mindaugas Grigaravičius, bet pakartoti smūgio nespėjo, buvo pakelta nuošalę užfiksavusi vėliavėlė.

Artėjant pertraukai, svečiai perėmė iniciatyvą. „Šiauliams“ pavyko uždaryti kauniečius jų aikštės pusėje, tačiau itin pavojingų progų sukurti nesisekė, pritrūkdavo tikslaus paskutinio perdavimo. Iš aštraus kampo į vartus nepataikė Dovydas Medžiaušis, vėliau Edvardo Tamulevičiaus smūgį Giedrius Kvedaras atmušė prieš save, o šalia buvęs Laurynas Jurevičius neleido mušti atskubėjusiam Aleksejui Godinui.

Iškart po pertraukos „Stumbras“ sukūrė puikią progą. Perdavimo baudos aikštelėje sulaukęs Nerijus Mačiulis gražiai suklaidino gynėją ir pasiuntė kamuolį pro P.Valinčių. Šiauliečius išgelbėjo ant vartų linijos stovėjęs ir kamuolį sugebėjęs atmušti Vytas Gašpuitis.

56-ą minutę „Šiauliai“ išsiveržė į priekį. A.Godinas aštriu perdavimu baudos aikštelėje surado Roką Gedminą. Šio perdavimą turėjęs „uždaryti“ D.Medžiaušis griuvo kovodamas su varžovu, bet jau gulėdamas ant žemės sugebėjo pasiųsti kamuolį į vartus.

Praleistas įvartis pažadino „Stumbrą“. Kauniečiams išlyginti rezultatą prireikė tik septynių minučių. L.Jurevičius idealiu perdavimu prieš vartus išvedė A.Rimkevičių, rezultatyviausias aikštės šeimininkų žaidėjas savo šansą išnaudojo.

Aikštės šeimininkų atakų lavina nesumažėjo. Sužaidus 70 minučių, jie išsiveržė į priekį, taikliai po kampinio galva smūgiavus Audriui Račkui. Komandos kapitonas buvo paliktas visiškai be priežiūros baudos aikštelėje.

Ir antrasis įvartis neatvėsino įsibėgėjusio „Stumbro“. Netrukus šalia baudos aikštelės buvo nugriautas prieš vartus galėjęs iššokti N.Mačiulis. Eriko Skripkino baudos smūgis privertė P.Valinčių šuoliu nukreipti kamuolį už galinės linijos. Vėliau labai pavojingai įsukti kamuolį į tolimą vartų kampą pabandė M.Grigaravičius.

Pusę kėlinio labai retai prie svečių vartų priartėję svečiai labai netikėtai išlygino rezultatą  88-ą minutę. A.Mika tolimu perdavimu užklupo varžovų gynybą nepasiruošusią ir sugebėjo prieš vartus išvesti A.Godiną. Ukrainietis išvengė jam į nugarą kvėpavusio Tomo Snapkausko priežiūros ir tiksliai mušė į tolimą kampą.

Nutraukti pralaimėjimų serijos apie iškovotą tašką pradėjusiems galvoti šiauliečiams neleido A.Rimkevičius. Puolėjas tiksliu smūgiu vienu lietimu užbaigė greitą „Stumbro“ ataką po M.Grigaravičiaus perdavimo iš krašto.

Martynas Pocius/alyga.lt

Andrius Račkus („Stumbras“): „Jų įvartis kažkiek mus pažadino. Ėjome užsivedę, gal perdegėme, nes buvo reikalingi trys taškai, o žaidėme prieš paskutinę komandą. Jie visiems duoda kovą, su „Trakais“ laimėjo 3:1. Čia - A lyga, su visais reikia kovoti. Reikėjo laimėti, lygiosios netenkino, tai pasisekė. Treneris nebuvo patenkintas mūsu žaidimu ir patys nepatenkinti. Ne taip turime žaisti prieš paskutinę vietą. Viską darome, atrodo, kaip reikia daryti. Pritrūksta sėkmės - N.Mačiulis neįmušė. Sėkmę savo paleidę. Be A.Rimkevičiaus pas mus niekas daugiau 5 įvarčių nėra įmušęs. Mūsų žaidimas ant A.Rimkevičiaus pastatytas.“