2018-07-03 | 19 turas | Dariaus ir Girėno stadionas | Teisėjas: Vijūnas Vasiliauskas | Žiūrovai: 50

Kauno „Stumbro“ treneris Mariano Barreto nevengdavo skambių frazių savo komandos atžvilgiu ir tie žodžiai po truputį virsta realybe.

Kauniečiai per pastarąsias šešerias rungtynes iškovojo penktą pergalę, kai Lietuvos futbolo A lygos 19-ojo turo susitikime namuose 2:0 (0:0) įveikė „Palangą“. Šis laimėjimas leido kauniečiams pakilti iki trečios turnyro lentelės vietos – aukštumos, kuri ankstesnių sezonų pusiaukelėje atrodė gana utopiškai.

Visgi kelias link pergalės akistatoje su „Palanga“ šeimininkams buvo itin nelengvas. Jau 13-ąją susitikimo minutę „Stumbro“ vartininkas Rodrigo Josviaki buvo pašalintas iš aikštės už paskutinės vilties pražangą, bet kauniečiai atgal neatsitraukė.

Kėlinio viduryje pavojingą Kgaogelo Sekgotos smūgį blokavo Waly Dioufas, netrukus po pakelto kampinio galva virš vartų smūgiavo Matheusas Bissi. Kiek vėliau pavojingą „Palangos“ saugo Valentino Furdui smūgį atrėmė šiame sezone debiutavęs vartininkas Giedrius Kvedaras, o kitoje aikštės pusėje Tadą Norbutą privertė paplušėti Lucasas Villela.

Šiame susitikime įvyko ir keli debiutai. Su „Palangos“ marškinėliais A lygoje pirmą kartą rungtyniavo iš Klaipėdos „Atlanto“ persikėlę Gerardas Žukauskas bei Simonas Juška, „Stumbre“ debiutavo legionierius iš Kinijos Yuhao Liu.

Antro kėlinio pradžioje puikios progos neišnaudojo galva pro šalį mušęs Simonas Urbys, o 55-ąją minutę „Palanga“ už tai buvo nubausta. K. Sekgota pakėlė kampinį ir pernelyg daug laisvės baudos aikštelėje sulaukęs Andre Almeida sėkmingai smūgiavo galva.

Komandos vėl apsikeitė progomis: Y. Liu debiutinio įvarčio pelnyti neleido į tuščius vartus skriejantį kamuolį blokavęs Ričardas Šveikauskas, savo ruožtu, S. Juška galva mušė greta virpsto.

67-ąją minutę Brice‘as Goupy atliko netikslų perdavimą, po kurio „Stumbras“ surengė antru įvarčiu pasibaigusią kontrataką. Jardelis Nazare pamatė po keitimo aikštėje pasirodžiusį Nasro Boucharebą ir šis galingu smūgiu padėjo tašką šiame mače.

„Palanga“ dar bandė gelbėtis, tačiau patyrė trečią nesėkmę iš eilės. Savo ruožtu „Stumbras“, savo sąskaitoje turintis 25 taškus, tašku lenkia „Trakus“, kurie yra sužaidę maču daugiau.