2015-04-11 | 8 turas | LFF Kauno treniruočių centro st. | Teisėjas: Vijūnas Vasiliauskas | Žiūrovai: 800

Prieš aštuntąjį „SMScredit.lt A lygos“ turą po šešis taškus turėjusios Kauno „Stumbro“ bei „Klaipėdos granito“ ekipos ir toliau žengia koja kojon. Abu klubai Laikinojoje sostinėje sužaidė lygiosiomis 1:1 (1:1) ir savo sąskaitoje turi po septynis taškus. Tiek kauniečiai, tiek uostamiesčio futbolininkai rungtynes taikiai baigė pirmąjį kartą. Tai buvo vos ketvirtosios lygiosios šiame sezone.

Pirmasis gaisras šiose rungtynėse kilo šeimininkų aikštės pusėje. Po Mariaus Papšio pakelto kampinio „Stumbro“ vartininkas Giedrius Kvedaras sužaidė nesėkmingai, tačiau antruoju bandymu sugebėjo išmušti kamuolį beveik nuo pat vartų linijos.

Kauniečių ekipoje solidžiu žaidimu ir gera kamuolio valdymo technika išsiskyrė Mohamedas Emi Djabrailovas ir Martynas Dapkus. Būtent šių futbolininkų duetas 12-ą minutę sukūrė pirmąjį šeimininkų įvartį.

Legionierius iš Rusijos standartinės padėties metu perdavė kamuolį į baudos aikštelę, o varžovo globos išvengęs M.Dapkus tiksliai smūgiavo galva į tolimąjį vartų kampą.

Vis dėlto šeimininkai persvara ilgai džiaugtis negalėjo. Vos po šešių minučių Titas Vitukynas suklaidino kelis varžovus ir perdavė kamuolį į baudos aikštelės vidurį, kur visiškai laisvas Jegoras Potapovas iš arti smūgiavo tiksliai.

Antroje pirmojo kėlinio dalyje žaidimo sparta krito ir komandos aštrių epizodų nesukurdavo. Arti tikslo buvo M.E.Djabrailovas, tačiau saugui kamuolio šalia vartų pasiekti nepavyko. Granitiečiai atsakė stipriu, bet netiksliu Deivido Lukošiaus smūgiu pažeme.

Po pertraukos komandoms sunkiai sekėsi rasti kelių link varžovų vartų. Visgi vos po keitimo aikštėje pasirodęs Nerijus Mačiulis surado į baudos aikštelę kertantį Mantą Varanauską, kurio akcentuotą smūgį kaire koja atrėmė įspūdingus refleksus pademonstravęs Tadas Simaitis.

Rungtynėms artėjant į pabaigą, aikštėje netruko emocijų. Šeimininkai pradėjo rinktis geltonas korteles, svečiai taip pat nebuvo šventieji. Kartą po D.Lukošiaus perdavimo atakos smaigalyje atsidūrė Alisonas Silva, tačiau brazilo smūgiuotą kamuolį sugavo G.Kvedaras.

Akistatos paskutinėmis minutėmis komandos didelių pretenzijų į pergalę neparodė. Galutinis teisėjo švilpukas užfiksavo dėsningas lygiąsias tarp komandų, turnyro lentelėje žengiančių koja kojon.

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Treneris Darius Gvildys („Stumbras“): „Po „Atlanto“ buvo psichologinė duobė, turėjome trečiadienį pokalbį su vaikinais. Teko nuraminti, kažkiek įpūsti energijos, kolektyviškumo, nes Rimkevičiaus, Skripkino ir Upsto traumos įnešė disbalanso psichologinėje būsenoje. Vaikinai šiandien žaidė kaip komanda ir momentais visai neblogai. Turint omenyje, kad 60–70 procentų komandos 18–19 metų, tai trūksta šalto proto. Džiaugiuosi kaip šiandien jie sužaidė. Dėkingas vaikinams.“

Mantvydas Eiza („Stumbras“): „Geros rungtynės. Komanda psichologiškai atsigavo, norėjome trijų taškų, bet nepavyko. Truputį pritrūko kūrybiškumo atakoje, nes „Klaipėdos granitas“ buvo gana daug atsitraukę, leido mums kurti, bet taip jau gavosi – 1:1. Iškritę žaidėjai labai įtakoja komandos žaidimą. Rimkevičius mūsų puolimo varikliukas, aštrina atakas. Mums trūksta aštrumo ir užbaigimo.“

Treneris Gediminas Jarmalavičius („Klaipėdos granitas“): „Kovingos lygiosios, bet neįdomios. Vyrams pasakiau, kad eilę metų turiu karčią patirtį – kai tik atšyla, komandos nepažaidžia. Turėjome sėkmės. Reikia pripažinti, kad „Stumbras“ buvo šviežesnis, truputį labiau norėjo. Mes ir norėjome, bet taškas svečiuose yra visai neblogas rezultatas. Tai, ką šiai dienai mes čia demonstravome, bėgome ir kaip judėjome, taškas visai neblogai. Turėjome didžiulių problemų aikštės viduryje, Vitukynas šiandien labai sunkus, Kurbangalijevui nepavyko žaidimas. Galbūt išėjęs Jerošenko gynybinius veiksmus atliko. Ne veltui sakoma, kai pralaimi aikštės vidurį – pralaimi ir žaidimą. Reiktų džiaugtis, kad šiandien mes nepralaimėjome. Kad ir nedideliu laimėjimu – taškeliu, reikia džiaugtis.“

Tadas Simaitis („Klaipėdos granitas“): „Rungtynės buvo pakankamai sunkios. Lygiosios teisingas rezultatas – nei mes, nei jie neturėjo daugiau ypatingų progų. Šiandien buvo kovinis, pavasarinis futbolas. Dvi išvykos, keturi taškai – neblogas pasirodymas. Palyginus, ką turėjome prieš tai – tikrai neblogas pasirodymas. Šiandien galvojome tik apie pergalę, bet taškas išvykoje yra taip pat gerai.“