2015-08-19 | 24 turas | Šiaulių sav. stadionas | Teisėjas: Robertas Šmitas | Žiūrovai: 300

Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai daug vargo, tačiau Šiauliuose sugebėjo išplėšti sunkią pergalę. Aleksandro Veselinovičiaus treniruojama komanda „SMScredit.lt A lygos“ 24-o turo dvikovoje išvykoje 2:0 (0:0) nugalėjo čempionato autsaiderius „Šiaulius“.

Marijampoliečiai iškovojo trečią pergalę iš eilės ir šiuo metu nuo Klaipėdos „Atlanto“ atsilieka dviem taškais. Šiauliečiai patyrė šešioliktą pralaimėjimą ir savo sąskaitoje vis dar turi keturiolika taškų. Šiame mače „SMScredit.lt A lygoje“ debiutavo 16 metų Saulės miesto atstovas Rokas Lekiatas. Dvikovos pabaigoje kaklo traumą patyrė Suvalkijos klubo gynėjas Nikola Prebiračevičius. Serbas rungtynių tęsti negalėjo, tad buvo išneštas ant neštuvų.

„Sūduva“ iš karto perėmė iniciatyvą ir turėjo akivaizdžią kamuolio kontrolės persvarą. Visgi šeimininkai, rungtyniavę be Donato Petrausko ir Ramūno Radavičiaus, patikimai gynėsi ir laukė savo galimybių kontratakose.

„Šiaulių“ išpuoliai buvo pavieniai ir nepavojingi. Aštriausias epizodas prie svečių vartų kilo kėlinio viduryje, kai iš toli pro šalį kaire koja smūgiavo komandos kapitonas Edvinas Jasaitis.

Marijampoliečių ekipoje keletą kartų savo laimę tolimais smūgiais pabandė Tomas Radzinevičius bei Ernestas Veliulis. Šių futbolininkų bandymai arba skriedavo pro šalį, arba Povilui Valinčiui problemų nesukeldavo.

Pirmą puikią progą „Sūduva“ susikūrė antro kėlinio pradžioje. Atakos smaigalyje atsidūręs E. Veliulis visiškai laisvas smūgiavo vienu lietimu, bet kamuolį pasiuntė virš vartų.

„Šiauliai“ gana patikimai gynėsi daugiau nei valandą, tačiau 72-ą minutę individualus žaidėjo meistriškumas leido Marijampolės klubui pasiekti pirmą įvartį.

Admiras Kecapas suklaidino du varžovus ir, įsiveržęs į baudos aikštelę, neatremiamai smūgiavo į artimąjį vartų kampą. Serbas pasižymėjo jau antroje dvikovoje iš eilės.

„Šiauliai“ siekė išlyginti rezultatą ir atvėrė savo gynybą. Sykį pavojingai iš 16 metrų mušė A. Kecapas, savo ruožtu, net dvi puikias galimybes įtvirtinti komandos persvarą turėjo Karolis Laukžemis.

Abu kartus po keitimo aikštėje pasirodęs puolėjas iš idealių padėčių smūgiavo į tolimą vartų kampą, bet tiek pirmame, tiek antrame epizode kamuolys skriejo visiškai šalia virpsto.

Taškas šiame mače buvo padėtas 90-ą minutę. Po pakelto kampinio nuo varžovo atitrūkęs Maximiliano Ugge galva smūgiavo tiksliai ir įtvirtino savo komandos pergalę.

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Treneris Deivis Kančelskis („Šiauliai“): „Šiandien buvo sunkios rungtynės. Deja, jos tęsėsi ne 70 minučių, bet 90. 70 minučių mes gana pagirtinai, išskyrus keletą momentų, gynėmės, turėjome neblogų išėjimų į ataką. Galbūt pritrūko tikslumo paskutinėje fazėje, užbaigime. Keletą smūgių padarėme, kampinių turėjome, taip kad aš buvau patenkintas. Tuo labiau, kad žaidėme prieš dvi dienas, o „Sūduva“ – prieš tris. Deja, paskui palūžome. Surizikavome, paėjome į priekį. Paskutinis standartas, deja, praleidome įvartį. Ypač antrame kėlinyje esu patenkintas vyrų kovingumu, noru ir atsidavimu aikštėje. Aš jiems rūbinėje padėkojau.“

Deividas Šešplaukis („Šiauliai“): „Gynėmės gerai iki 70 minutės. Buvo sunku, „Sūduva“ spaudė mus, bet vis dėlto nepavyko atsilaikyti. „Sūduva“ turnyro lentelėje aukščiau nei mes, mums gintis reikia. Esame jauni žaidėjai, nekaip susižaidę. Buvo keletas momentų kontratakose, bet nepavyko išnaudoti. Stengėmės, kovojome. Jautėsi, kad rungtynių pabaigoje varžovai buvo šviežesni, nes pas mus iš atsarginių visi jauni išėjo, o „Sūduva“ turi labiau patyrusių žaidėjų.“

Treneris Aleksandras Veselinovičius („Sūduva“): „Kiekvienos rungtynės – naujas testas. Turiu pasveikinti mūsų futbolininkus už jų požiūrį. Manau, „Sūduva“ žaidė kokybiškai, bet ne man apie tai reikia kalbėti. Nusprendėme, jog kiekvienerioms rungtynėms atsakingai ruošimės, iš savo pusės padarydami viską, kad sėkmingai jas baigtume. Žaidėme su gerai organizuota komanda, kuri turėjo savo idėją, kaip pasiekti teigiamą rezultatą. Kai kuriuose epizoduose mums buvo labai sunku. Varžovų komandai ir kolegai linkiu sėkmės.“

Džiugas Bartkus („Sūduva“): „Sunkios rungtynės. Ne dėl to, kad „Šiauliai“ turėjo progų, ar žaidė labai gerai, bet dėl to, jog gerai gynėsi. Jie tikrai buvo pasiruošę gintis ir mus pasitiko atsitraukę. Pradžioje buvo labai sunku įmušti įvartį ir jeigu neįmuši, atsiranda lengva panikėlė. Nebuvo lengva. „Šiauliai“ kovojo, bet užtikrintai kontroliavome žaidimą ir pasiekėme savo tikslą.“