2015-06-30 | 19 turas | Šiaulių sav. stadionas | Teisėjas: Saulius Atmanavičius | Žiūrovai: 300

Svarbią pergalę „SMScredit.lt A lygoje“ iškovojo Kauno „Stumbro“ ekipa. Devynioliktojo turo akistatoje kauniečiai, vedami dublį pelniusio Artūro Rimkevičiaus, išvykoje 2:1 (0:1) nugalėjo turnyro autsaiderę „Šiaulių“ komandą.

Dariaus Gvildžio kariauna iškovojo penktą pergalę šiame sezone ir pakilo į šeštą turnyro lentelės poziciją. Savo ruožtu Saulės miesto atstovai patyrė dvyliktąjį pralaimėjimą ir nuo priešpaskutinėje vietoje žengiančio „Klaipėdos granito“ atsilieka šešiais taškais.

Rungtynes abi komandos pradėjo vangiai, o nežymi kamuolio kontrolės persvara priklausė šiauliečiams. Šeimininkų gynėjas Sergejus Kožanas du kartus grasino varžovams standartinių padėčių metu, tačiau latvio smūgiai būdavo nepavojingi.

Visgi 23-ąją minutę Tomo Ražanausko treniruojamai ekipai pavyko pasinaudoti svečių klaida bei pelnyti įvartį. Edvinas Jasaitis perėmė kamuolį, įsiveržė į baudos aikštelę ir puikiai smūgiavo į tolimąjį vartų kampą. „Stumbro“ vartininkas Giedrius Kvedaras šį kartą neturėjo jokių vilčių.

Netrukus kauniečiai pavojingai suklydo, o šiauliečiai greito išpuolio metu galėjo padvigubinti rezultatą. Atakos smaigalyje atsidūręs Rokas Gedminas mušė dešine koja, bet kamuolys skriejo tiesiai į svečių vartų sargą.

„Stumbro“ futbolininkai pirmame kėlinyje atrodė prastai ir išsiskyrė tik keliais tolimais smūgiais, kurių autorius – Nerijus Mačiulis. Šeimininkų gynėjai užtikrintai tvarkėsi su buvusiu „Šiaulių“ puolėju A.Rimkevičiumi.

Kurį laiką po pertraukos Saulės miesto atstovams pavyko gana drausmingai gintis, tačiau vėliau prie jų vartų prasidėjo tikras svečių atakų škvalas. Nors ne visi išpuoliai pasibaigdavo sėkmingai, bet tiek gynėjai, tiek „Šiaulių“ vartininkas Povilas Valinčius turėjo daug darbo.

Ypač išsiskyrė šeimininkų vartų sargas: P.Valinčius parodė savo aukštą meistriškumą, atremdamas pavojingus Eriko Skripkino bei A.Rimkevičiaus smūgius.

Visgi 72-ąją minutę kauniečiams pavyko išlyginti rezultatą. E.Skripkinas baudos aikštelėje išprovokavo Donato Pertrausko pražangą, o teisėjo skirtą 11 metrų baudinį šaltakraujiškai realizavo A.Rimkevičius.

Netrukus rezultatyvusis puolėjas galėjo išvesti savo komandą į priekį, kai puikiai suklaidino du varžovus ir mušė į artimąjį vartų kampą. Vis dėlto „Šiaulių“ gerbėjai galėjo lengviau atsikvėpti – jų mylimą komandą išgelbėjo virpstas.

A.Rimkevičius ir toliau šiauliečių baudos aikštelėje sukosi tarsi viesulas bei dar du kartus puikiai smūgiavo galva. Visgi abu kauniečio bandymus atrėmė tiesiog fantastišką reakciją pademonstravęs P.Valinčius.

Kad ir kaip stengėsi „Šiaulių“ vartininkas, 83-ąją minutę jam komandos išgelbėti nepavyko. A.Rimkevičius sulaukė labai daug laisvės baudos aikštelėje ir savo proga pasinaudojo, pelnydamas jau keturioliktąjį įvartį šiame „SMScredit.lt A lygos“ sezone.

Šiauliečiai antro kėlinio metu atrodė pavargę, o aštrumo jų atakose itin trūko. Situaciją mėgino gelbėti po keitimo aikštėje pasirodęs Rolandas Leščius: judrus bei nedidukas saugas smūgiavo iš toli, priversdamas G.Kvedarą nukreipti kamuolį už galinės linijos. Per pridėtą laiką „Stumbras“ užtikrintai gynėsi ir iškovojo svarbią pergalę.

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Treneris Tomas Ražanauskas („Šiauliai“): „Rungtynės susideda iš dviejų kėlinių. Pirmas kėlinys dalinai mus tenkino – įmušėme įvartį, buvo dar keletas progų – neišnaudojome, nedavėme „Stumbrui“ visiškai nieko sukurti. Antrame kėlinyje viskas apsikeitė aukštyn kojomis. Kodėl tai įvyko, sunku dabar pasakyti, manau, gal kai kurie žaidėjai patikėjo, kad pergalė mūsų ir sustojo, ko negalima daryti. Pirma pusė – sunki, ne to visi tikėjomės. Dabar visiems reikia pailsėti nuo futbolo ir žiūrėsime kas bus toliau.“

Rokas Gedminas („Šiauliai“): „Rungtynės sunkios, buvo du skirtingi kėliniai. Pirmas kėlinys: mes geriau atrodėme, bet truputį pavargome. Antrame kėlinyje buvo daug klaidų gynyboje, neturėjome progų, gal kelias pusproges. Gaila, pralošėme. Gal antro kėlinio pabaigoje pavargome, žaidėjai nebeturėjo energijos. Pirmą kėlinį išsikrovėme, kiek galėjome, nes mes geriau atrodėme. Atsirado tarpai ir Rimkevičius tuo pasinaudojo. Vienuolikos metrų baudinio tikrai nebuvo: žaidėjas prašoko ir krito, manau, tai mus palaužė.“

Treneris Darius Gvildys („Stumbras“): „Iš tikro kalbėti nėra ką: po pirmo kėlinio vyrams pasakiau, ką apie juos galvoju. Išėjo „atostoginis“ variantas savo numerį atlikti. Palyginus, kas buvo su „Kruoja“ ir šiandien, tai išvis nėra net ką lyginti. Antrą kėlinį vyrai mėgino susiimti, bet pirmo kėlinio paleistas ritmas matosi: ir įvartis nekrenta, ir broko daug – taip žaisti negalima. Džiugina tik trys taškai, daugiau komentuoti nėra ką.“

Artūras Rimkevičius („Stumbras“): „Rungtynės buvo sunkios, „Šiauliai“ tikrai davė kovą – gal nesitikėjome, neįvertinome. Pirmas kėlinys gal po kelionės mums buvo labai vangus, sunkus. Treneris rūbinėje davė žaidėjams pastabų ir antrame kėlinyje sukovojome. Sunkiai sekėsi realizuoti progas, buvo momentų, bet svarbu iškovojome mums reikalingus tris taškus, ko čia važiavome ir tuo džiaugiamės.“