2015-08-11 | 19 turas | Pakruojo m. stadionas | Teisėjas: Saulius Atmanavičius | Žiūrovai: 250

Marijampolės „Sūduvos“ futbolininkai Pakruojo „Kruojos“ ekipai šiame „SMScredit.lt A lygos“ sezone vis dar neįveikiami. Aleksandro Veselinovičiaus kariauna 19-ojo turo atidėtame mače išvykoje po atkaklios kovos 2:1 (1:1) nugalėjo vicečempionų komandą.

Suvalkijos atstovai iškovojo dešimtą pergalę ir, savo sąskaitoje surinkę 34 taškus, vis dar žengia penktoje turnyro lentelės vietoje. Nikolajaus Trubačiovo treniruojama komanda užima aštuntą vietą.

Dvikovos pradžioje kamuolio kontrolės persvarą turėjo svečiai, tačiau pavojingų progų prie „Kruojos“ vartų nebuvo. Pakruojiečių ekipoje išsiskyrė Tomas Birškys – saugas pora sykių tolimais smūgiais bandydavo pasižymėti.

Kiek netikėtai 19-ą minutę šeimininkai išsiveržė į priekį. Kamuolys palankiai atšoko Valdui Pocevičiui, kuris vienu lietimu nepriekaištingai smūgiavo į tolimą vartų kampą.

Visgi po minutės rezultatas tapo lygus. Po perdavimo iš kairiojo krašto „Kruojos“ baudos aikštelėje kilo menka sumaištis, o kiekybinę persvarą šalia vartų turėję svečiai ja pasinaudojo. Kamuolys nuo Martyno Matuzo atšoko tiesiai Karoliui Chvedukui, kuriam beliko tiksliu smūgiu išlyginti rezultatą.

Iki pertraukos ekipoms nepavyko pavojingiau pagrasinti varžovų vartams. Vis dėlto šeimininkai buvo perėmę iniciatyvą ir ne kartą vertė „Sūduvos“ gynėjus plušėti baudos aikštelėje bei jos prieigose.

Antro kėlinio pradžioje iš toli smūgiavo du aktyviai rungtyniavę „Kruojos“ žaidėjai – T. Birškys ir V. Pocevičius. Pirmasis futbolininkas nepataikė į vartų plotą, o gynėjo muštą kamuolį sugavo Džiugas Bartkus.

Kėliniui įpusėjus, Tomas Radzinevičius galva mušė virš skersinio, tačiau 66-ą minutę savo progą išnaudojo. K. Chvedukas perdavė kamuolį link puolėjo, kuris tiksliu smūgiu pelnė jau aštuonioliktą įvartį šiame sezone. Futbolininkas aplenkė Andrejų Paniukovą ir tapo rezultatyviausiu čempionato žaidėju.

Po praleisto įvarčio „Kruojai“ nepavyko perimti iniciatyvos. Maža to, M. Matuzui du sykius teko gelbėti komandą nuo įvarčio. Vartininkas atrėmė tiek Marko Živkovičiaus, tiek T. Radzinevičiaus pavojingus smūgius.

Per pridėtą laiką šeimininkai įsitvirtino „Sūduvos“ aikštės pusėje, tačiau galutinio šturmo surengti nepavyko. Marijampoliečiai užtikrintai apsigynė ir šventė itin svarbią pergalę.

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Treneris Nikolajus Trubačiovas („Kruoja“): „Tiesą pasakius, sunku komentuoti tokias rungtynes, kai pralaimi. Pirmame kėlinyje parodėme gerą futbolą, garbingai priešinomės, o antrame kėlinyje turėjome kitokį žaidimo planą. Planavome sustiprinti puolimą, žaisti dviem puolėjais. Mano asistentas (Ruslanas Burdeinijus – alyga.lt past.) ruošėsi žaisti antru puolėju, bet du priverstiniai keitimai sugriovė viską, ką mes ruošėme. Nesitikėjau, jog rungtynių pabaigoje du žaidėjai sulūš, vieną poziciją galėjome pilnavertiškai pakeisti,  kitos – ne. Dėl to rezultatas dėsningas. Noriu pasveikinti varžovus už jų gražų žaidimą. Sąlygos buvo sunkios, dėl to žaidėjams pretenzijų neturiu. Ačiū, kad atsilaikė tokiomis sąlygomis.“

Valdas Pocevičius („Kruoja“): „Šiandien sunkios, kovingos rungtynės. Labai karštas oras trukdė komandoms pademonstruoti gražų futbolą. Šiandien aikštė buvo „sunkoka“, gal per sausa, reikėtų dažniau palaistyti. Atšoko kamuolys, reikėjo smūgiuoti, smūgiavau ir buvo. Dažniausiai taip būna, kad po įmušto įvarčio komanda atsipalaiduoja ir už tai varžovas nubaudžia. Marijampolėje buvo padaryta daug klaidų, šiandien norėjosi save parodyti iš geriausios pusės, reabilituotis prieš žiūrovus ir įrodyti treneriui, kad tai buvo tik atsitiktinumas.“

Treneris Aleksandras Veselinovičius („Sūduva“): „Labai sunkios rungtynės. Pirmiausia, noriu iš visos širdies pasveikinti savo futbolininkus, kurie labai sudėtingomis sąlygomis sugebėjo atlaikyti keletą varžovų – orą ir nuovargį. Tai buvo trečios rungtynės per devynias dienas. Sugebėjome įveikti labai gerai organizuotą „Kruojos“ komandą. Akivaizdu, jog dėl kolegos darbo ši ekipa atrodo gerokai rimčiau. Buvo sunkus pirmas kėlinys, nes jautėsi nuovargis. Varžovas pirmavo ir tai buvo dar vienas stresas, bet „Sūduva“ jau ne pirmose rungtynėse įrodė, kad gali atlaikyti didelį spaudimą ir persverti rezultatą.“

Karolis Chvedukas („Sūduva“): „Rungtynės buvo sunkios, varginančios, nes orai nekokie – karšta. Aikštė buvo labai „sunki“. Malonu, kad sukovojome, pasiekėme pergalę. Mes daugiau kontroliavome kamuolį, praleidome kuriozinį, greitą įvartį – išmušė gal šiek tiek iš vėžių. Ačiū Dievui, kad greitai sugebėjome pelnyti išlyginamąjį įvartį. Esminis momentas, kad visi vyrai stengėsi. Sukovojome ir vežamės tris taškus namo. Malonu, kada laimi komanda.“