Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 15:00 , Alytus
Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 17:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 19:00 , Gargždai
Tiesiogiai 13 turas / Geg 12 16:00 , Kaunas
Tiesiogiai 13 turas / Geg 12 18:25 , Kaunas
Tiesiogiai 14 turas / Geg 17 19:00 , Alytus
Tiesiogiai 14 turas / Geg 18 16:00 , Širvintos
Tiesiogiai 14 turas / Geg 18 18:00 , Panevėžys
2015-07-25 | 20 turas | Klaipėdos dirbtinės dangos st. | Teisėjas: Manfredas Lukjančukas | Žiūrovai: 200

Po Čempionų lygos atrankos kovų į „SMScredit.lt A lygą“ sugrįžę Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai neparodė sau įprasto žaidimo, tačiau pergalę iškovoti sugebėjo. Valdo Dambrausko kariauna išvykoje 2:1 (2:0) įveikė čempionams į atlapus kibusį „Klaipėdos granitą“.

Vilniečių ekipoje pasirodė Darvydas Šernas bei Donovanas Slijngardas, o taip pat ir stipriausiame šalies čempionate debiutavęs 18-metis gynėjas Dominykas Barauskas. Uostamiesčio komandos marškinėlius pirmą kartą apsivilko Pavle Sušičius ir kirgizas Tamirlanas Kozubajevas, praėjusiame sezone žaidęs „Šiauliuose“.

Nuo pat rungtynių pradžios veiksmas persikėlė į šeimininkų aikštės pusę. „Žalgiris“ turėjo akivaizdžią kamuolio kontrolės persvarą, tačiau nebūdingai strigo pozicinėse atakose.

Kėlinio viduryje klaipėdiečiai įsidrąsino ir kartas nuo karto priversdavo žalgiriečių gynėjus paplušėti. Sykį Marius Papšys pagrasino svečių vartams baudos smūgio metu, priversdamas Saulių Klevinską gaudyti kamuolį.

Klaipėdoje prasidėjo stipri liūtis, o vilniečiai pradėjo pavojingiau atakuoti. Pirmasis Tado Norbuto meistriškumą išbandė po septynerių metų pertraukos į aukščiausią šalies lygą sugrįžęs D. Šernas. Futbolininko smūgiuotą kamuolį vartų sargas sugavo tik iš antro karto.

Netrukus „Žalgirio“ naujokas turėjo dar geresnę progą pasižymėti, tačiau jam sutrukdė Dmitrijus Šiškinas. Klaipėdietis pasiaukojančiai sužaidė šalia savo vartų ir, puikiai apsigynęs, išgelbėjo komandą nuo pirmojo įvarčio.

Visgi kėlinio pabaigoje kamuolys „Klaipėdos granito“ vartuose suspurdėjo. Ir ne vieną, o du kartus. Abu įvarčiai buvo pelnyti po kampinių, kai perdavimus atliko D. Slijngardas. 41-ąją minutę galva taikliai smūgiavo Algis Jankauskas, o dar po trijų minučių – Jurijus Kendyšas.

Po pertraukos vaizdas kurį laiką nesikeitė: vilniečiai užtikrintai kontroliavo žaidimą, tačiau 59-ąją minutę šeimininkams pavyko sušvelninti rezultatą.

D. Slijngardas vaikiškai suklydo perduodamas kamuolį, o tuo pasinaudojęs ir vienas prieš vartininką iššokęs M. Papšys be vargo nuginklavo S. Klevinską.

Netrukus Lucasas Gaucho galėjo atstatyti dviejų įvarčių pranašumą, tačiau nepasinaudojo puikiu Serge‘o Nyuiadzio perdavimu ir smūgiavo šalia vartų. 72-ąją minutę svečiams teko atlikti priverstinį keitimą, kai traumą po susidūrimo su varžovu patyrė portugalas Jorge‘as Chula.

Šeimininkai vis labiau palikdavo erdvių gynyboje ir didesnėmis pajėgomis skuosdavo į priekį. Aktyviai dešiniajame krašte rungtyniavo Rokas Urbelis, kuris aukštu perdavimu surado Liutaurą Rimkų, galva smūgiavusį į vartų sargą.

„Žalgiris“ galėjo pelnyti trečią įvartį, bet klaipėdiečius išgelbėjo virpstas. D. Slijngardas po L. Gaucho perdavimo stipriai smūgiavo kaire koja, o kamuolį pirštų galais lietęs T. Norbutas išgelbėjo komandą.

Dvikovos pabaigoje šeimininkai galėjo išlyginti rezultatą, tad „Žalgiris“ už iškovotą pergalę turėtų būti dėkingas S. Klevinskui. Vartininkas pademonstravo puikią reakciją ir atrėmė P. Sušičiaus muštą kamuolį.

Per pridėtą laiką vilniečiai apsigynė nuo „Klaipėdos granito“ atakų ir šventė gana sunkią pergalę.

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Treneris Gediminas Jarmalavičius („Klaipėdos granitas“): „Reikia pasveikinti „Žalgirį“ su pergale. Manau, kad davėme mūšį, tikrai neblogos rungtynės iš mūsų pusės. Vyrams padėkojau, nes turėjome momentų. Praleidome du „standartus“, likimo ironija, bet vakar prie jų labai daug dirbome. Deja, „Žalgirio“ meistriškumas toks, kad jie gali tą padaryti. Manau, kad šiandien jiems nebuvo lengva. Mes tikimės, kad per šią savaitę ateis reikiami dokumentai ir mes galėsime žaisti pilna sudėtimi. Šiandien trūko keleto žaidėjų, bet tie, kurie išėjo, tikrai nenuvylė ir nekrito veidu į balą. Ačiū jiems.“

Marius Papšys („Klaipėdos granitas“): „Pralošėme – tai blogai. Po pertraukos žaidė du nauji žaidėjai, dar yra keturi. Įsilies ir viskas bus gerai. Kovojome, atidavėme visas jėgas, kiek galėjome. „Žalgiris“ pas mus atvažiuoja, mes duodame kovą, norime kovoti ir žiūrovams parodyti, kad nesame beviltiški. Prieš dešimt metų žaidžiau puolėju – sunku.“

Treneris Valdas Dambrauskas („Žalgiris“): „Svarbiausia – trys taškai. Žaidimu nei vienas žaidėjas, nei mes, treneriai, nesame patenkinti, bet suprantame, kad grįžimas į realybę niekada nebūna lengvas. Ne vieną kartą yra įrodyta, kad pavojingiausias etapas yra iš karto grįžtant ir žaidžiant, po to kai ruošiesi ir taip nesusiklosto, kaip mums Europoje. Antrame kėlinyje žaidėjai nusiramino, patikėjome lengva pergale. Padarėme klaidą ir, esant rezultatui 2:1 ir nepavykstant įmušti, visada išlieka įtampa iki rungtynių galo. Gerai, kad viskas gerai baigėsi ir iškovojome tris taškus.“

Jurijus Kendyšas („Žalgiris“): „Laimėjome 2:1, o tai yra gerai. Psichologiškai buvo sunku persiorientuoti iš Čempionų lygos į Lietuvos čempionatą. Pirmame kėlinyje įmušėme du įvarčius, išsiveržėme į priekį, o po to atsipalaidavome. Gerai, kad laimėjome. Tikėjomės šiandien lengvesnių rungtynių, bet varžovas neleido atsipalaiduoti. Viena klaida – 2:1 – ir nežinai į kokią pusę  žaidimas gali pakrypti.“