11 turas / Bal 28 , Gargždai
11 turas / Bal 28 , Marijampolė
2015-06-06 | 16 turas | Klaipėdos dirbtinės dangos st. | Teisėjas: Mindaugas Jackus | Žiūrovai: 200

Panašu, jog Utenos „Utenis“ – palankus varžovas „Klaipėdos granitui“. Šešioliktojo „SMScredit.lt A lygos“ turo akistatoje Gedimino Jarmalavičiaus treniruojami futbolininkai namuose nutraukė nesėkmių seriją bei nugalėjo varžovus rezultatu 2:1 (2:0). Granitiečiai uteniškius įveikė antrą kartą šiame sezone.

Nors pirmieji aštriau atakavo svečiai, tačiau 9-ąją minutę kilęs nesusipratimas „Uteniui“ kainavo įvartį. Uteniškis galva pamušė kamuolį į pavojingą zoną, o ten įkirtęs bei varžovą aplenkęs Marius Papšys tiksliu smūgiu nuginklavo Pavelą Leusą.

Granitiečiai surengė keletą pavojingų atakų, tačiau vėliau iniciatyvą perėmė uteniškiai. Dėkingą progą išlyginti rezultatą turėjo Valentinas Jeriomenka: saugo vienu lietimu smūgiuotą kamuolį atrėmė tinkamą poziciją užsiėmęs Tadas Simaitis. Netrukus galva pavojingai mušė Darius Kazubovičius, o po keitimo aikštėje pasirodęs Ilja Tračynskis taip pat pagrasino klaipėdiečių vartams.

Visgi 44-ąją minutę „Klaipėdos granitui“ pavyko padvigubinti rezultatą. Gero perdavimo iš aikštės gilumos sulaukęs Karolis Laukžemis pabėgo nuo varžovo ir meistriškai perkėlė kamuolį per patyrusį P.Leusą.

Po pertraukos uteniškiai perėmė iniciatyvą ir neišnaudojo kelių dėkingų epizodų. Arčiausiai tikslo buvo Linas Savastas, kurio smūgį iš arti atrėmė T.Simaitis. Netrukus „Utenio“ saugas pavojingai mušė galva.

Aštria ataka atsakė ir šeimininkai: M.Papšys pabėgo nuo kelių varžovų, o stipriai pažeme smūgiuotas kamuolys skriejo visai šalia vartų virpsto. Kurį laiką komandos keitėsi grėsmingais išpuoliais, bet rezultatas nesikeitė.

Nors „Utenis“ turėjo pranašumą, tačiau tik 88-ąją minutę po keitimo aikštėje pasirodęs Jurijus Vereščiakas tiksliu smūgiu atgaivino intrigą.

Maža to, po kelių akimirkų svečiai galėjo išlyginti rezultatą, tačiau dėkingoje padėtyje buvęs J.Vereščiakas smūgiavo virš vartų.

Rungtynes šeimininkai buvo priversti baigti mažumoje, kadangi 89-ąją minutę už susistumdymą su varžovu iš aikštės buvo pašalintas Dmitrijus Šiškinas.

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Treneris Gediminas Jarmalavičius („Klaipėdos granitas“): „Emocingos rungtynės. Galbūt ne visos rungtynės, bet pats galas buvo nenuspėjamas. Tai tik įrodo, kiek pas žaidėjus buvo susikaupusios vidinės energijos, noro laimėti, noro kautis, kovoti – ką matėme per visas rungtynes. Buvo momentų tiek prie „Utenio“ vartų, tiek prie mūsų vartų. Džiaugiamės trimis taškais, džiaugiamės pergale. Visi metodai yra teisingi, kokie jie bebūtų, jei paimi tris taškus. Šiandien mes tris taškus turime.“

Marius Papšys („Klaipėdos granitas“): „Manau, rungtynės buvo kovingos. Įmušėme du įvarčius, jie po to įmušė ir prasidėjo nervų karas. Labai gerai, kad laimėjome. Reikėjo pergalės. Gavome penkis nuo „Trakų“ – nemalonu, kai nelaimi. Dabar laimėjome, visi patenkinti. Tikėkimės ir toliau laimėsime. Komandos man neduoda erdvės, kokią aš mėgstu. Svarbiausia, kad mes laimėjome.“

Treneris Mindaugas Čepas („Utenis“): „Rungtynės buvo tokios, kokių ir tikėjomės. Sveikinu „Klaipėdos granito“ komandą su pergale. Praleistas greitas įvartis šiek tiek pakoregavo mūsų žaidimą. Planavome vienaip žaisti, bet po to reikėjo persigrupuoti. Praleidome dar vieną įvartį ir po pirmo kėlinio 0:2 pralaiminėdami, išėjome į pertrauką. Norėčiau padėkoti savo komandai, kuri prie tokio karščio nenuleido rankų, toliau žaidė, laikėsi žaidybinio plano, ką buvome šnekėję. Pelnė įvartį, galbūt galėjome ir dar vieną. Ką padarysi, toks yra futbolas. Dar kartą sveikinu varžovą su pergale.“

Pavelas Leusas („Utenis“): „Rungtynės buvo sunkios abiem komandom. Mes šiek tiek daugiau kontroliavome kamuolį, „Klaipėdos granitas“ stengėsi žaisti kontratakomis. Jiems pasisekė pirmame kėlinyje įmušti du įvarčius, o antrame mes žaidėme pavėjui ir stengemės paspausti, lyginti rezultatą. Vos nepavyko. Varžovai nenustebino. Žinojome, kad jie kovoja, stengiasi, niekam neleidžia žaisti. Važiavome per visą Lietuvą – toks mums papildomas sunkumas. Taip jau išėjo, futbolas susideda iš klaidų.“