11 turas / Bal 28 , Gargždai
11 turas / Bal 28 , Marijampolė
2015-05-26 | 14 turas | Klaipėdos dirbtinės dangos st. | Teisėjas: Andris Treimanis | Žiūrovai: 200

Dvi nesėkmes paeiliui patyrusi Marijampolės „Sūduva“ sugrįžo į pergalių kelią. Pirmoji praleidusi įvartį ir daug progų neišnaudojusi Suvalkijos komanda svečiuose palaužė „Klaipėdos granitą“, pralaimėjusį trečiąsyk per ketverias rungtynes – 2:1 (1:1). Rezultatyviausių futbolininkų sąrašo viršuje esantis Tomas Radzinevičius prie komandos pergalės prisidėjo rezultatyviu perdavimu.

Svečiai mačą pradėjo labai aktyviai ir jau 7-ą minutę kamuolys atsidūrė „Klaipėdos granito“ vartuose, taikliai smūgiavus Karoliui Chvedukui, tačiau įvartis nebuvo įskaitytas, kadangi T.Radzinevičius perdavimą komandos draugui atliko būdamas nuošalėje.

Atidavusi kamuolio kontrolę varžovui uostamiesčio komanda laukė progų greitiems išpuoliams. 12-ą minutę po svečių kampinio klaipėdiečiai surengė žaibišką ataką. Titas Vitukynas tolimu perdavimu prieš vartus išvedė Marių Papšį. Saugas griuvo baudos aikštelėje po kontakto su jį pasivijusiu Vilmantu Bagdanavičiumi. Teisėjas reikalauto baudinio neskyrė bei ištraukė geltoną kortelę už pražangos simuliaciją.

Įvartis į „Sūduvos“ vartus krito dar po keturių minučių. Grubiai suklydus V.Bagdanavičiui, Karolis Laukžemis perėmė kamuolį ir iššoko prieš vartus. Išvengęs Džiugo Bartkaus, jis savo šansą išnaudojo ir išvedė aikštės šeimininkus į priekį.

Kėlinio viduryje stadione susirinkę žiūrovai liko labai nepatenkinti teisėjo sprendimu už vaidybą nerodyti geltonos kortelės K.Chvedukui, kuris griuvo baudos aikštelėje ir tikėjosi skirto baudinio.

33-ą minutę „Klaipėdos granitas“ sukūrė dar vieną gerą progą įvarčiui įmušti. T.Vitukynas tiksliai įmetė kamuolį į baudos aikštelę laisvam K.Laukžemiui, tačiau šįkart futbolininkui nepavyko pergudrauti jį pasitikusio D.Bartkaus, smūgis į vartus buvo netikslus.

Suvalkiečiai atsakė pavojinga ataka, po kurios kamuolys antrą kartą atsidūrė aikštės šeimininkų vartuose, tačiau ir vėl teisėjas užfiksavo nuošalę T.Radzinevičiui, kurį tiksliu perdavimu surado K.Chvedukas.

Trečias kartas „Sūduvai“ nemelavo 40-ą minutę. Ernestas Veliulis prasimetė kamuolį gilyn link baudos aikštelės. Jo smūgiuotas kamuolys po rikošeto pakeitė skriejimo kryptį, tačiau  puikią reakciją pademonstravęs Tadas Simaitis sugebėjo smūgį atremti viena ranka. Tai komandos neišgelbėjo, nes pirmasis prie vartų atsidūrė Valentinas Baranovskis ir pasiuntė kamuolį į tinklą.

Po pertraukos sužaidus vos 9-ias minutes, nuolat atakavusi „Sūduva“ išsiveržė į priekį. V.Bagdanavičius metimu iš užribio į baudos aikštelę pradėjo svečių ataką, kurią tiksliu smūgiu pažeme į tolimą vartų kampą užbaigė E.Veliulis po T.Radzinevičiaus perdavimo.

Prieš vėją antrajame kėlinyje žaidusi uostamiesčio komanda vis labiau klydo Netrukus puikią progas padidinti persvarą turėjo K.Chvedukas, kurio smūgį atrėmė fantastiškai sužaidęs T.Simaitis. Vėliau privalėjo įmušti prieš vartus ne kartą iššokę T.Radzinevičius ir E.Veliulis, bet savo progų neišnaudojo.

„Sūduvos“ gerbėjai galėjo lengviau atsikvėpti 82-ą minutę, kai puikiai su dviem gynėjais susitvarkiusio K.Laukžemio šūvį šuoliu atrėmė D.Bartkus. Vartininkas kamuolį atmušė prieš save, bet galėjusių pakartoti smūgį varžovų arti nebuvo.

Rungtynėms baigiantis, „Klaipėdos granitas“ užgulė svečių vartus, tačiau grėsmės suvalkiečių vartams nekilo.

Martynas Pocius/alyga.lt

Vyr. treneris Aleksandras Veselinovičius („Sūduva“): „Po kelių nesėkmingų rungtynių ši pergalė yra pelnyta, bet buvo labai sunki. Žaidėjai buvo prislėgti psichologiškai. Juos spaudėme ne mes, bet jie patys yra žmonės su savo jausmais ir norais. Manau, „Sūduva“ sužaidė gerą mačą. „Klaipėdos granitas“ pagal savo žaidimo lygį nusipelno daugiau. Šią pergalę norime skirti Maximiliano Uggei, kuris šiandien pateko į ligoninę, bet labai norėjo padėti komandai. Nėra kada džiaugtis, sekmadienį jau kitos rungtynės. Esu patenkintas, nes jautėsi, jog šiandien aikštėje buvo vienuolika vienos sielos žaidėjų.“

Ernestas Veliulis („Sūduva“): „Sunkios rungtynės, daug kovos. Svarbiausia 3 taškai. Manau, tikrai gerai žaidėme, ypač pirmą kėlinį. Antrajame jau toks atviresnis futbolas vyko. Tiesiog reikėjo išnaudoti progas ir būtume ramiai pabaigę rungtynes. Smagu, kad įmušiau įvartį, bet svarbiausia iškovojome pergalę po tokios prastų rungtynių serijos. Treneris sakė, kad žaisiu, ir jau statė treniruotėse su pagrindine sudėtimi. Pirmo kėlinio pabaigą labai gerai presingavome. Stengėmes ir toliau presinguoti, neduoti jiems žaisti ir, manau, tai pavyko.“

Vyr. treneris Gedeminas Jarmalavičius („Klaipėdos granitas“): „Pirmi įmušėme, pirmos 15 minučių buvo tikrai neblogos, turėjome momentų. Paskui „Sūduva“ perėmė iniciatyvą, leidome jiems laisvai priėminėti kamuolius, neišsirinkome žmonių. Pirmojo kėlinio pabaiga buvo kraupi: jie žaidė, mes bėgome. Sakiau vyrams, kodėl tik baigiantis rugntynėms pradedame žaisti, pradedame laikyti kamuoliuką. Šiandien mums buvo sunku. Nors K.Laukžemis tą momentą būtų išpildęs, jis ten gražiai tą momentą sužaidė, bet „Sūduva“ šiandien turėjo labai daug momentų. Rūbinėje pasakiau, kad nesu patenkintas gynybos linija, nes leidome laisvai įkirsti, leidome laisvai gauti kamuolius. Tas įvartis irgi - išmeta kamuolį iš „auto“, mes kažkur žiopsome, kažką darome. Mums įmuša įvartį, tada mes atsibundame. Du pagrindiniai žaidėjai gavo korteles, turės praleisti rungtynes, todėl su „Trakais“ mums bus labai, labai sunku.“