26 turas / Lap 20 , Vilnius
36 turas / Lap 23 , Gargždai
36 turas / Lap 23 , Marijampolė
36 turas / Lap 23 , Panevėžys
36 turas / Lap 23 , Kaunas
36 turas / Lap 23 , Vilnius
2015-09-17 | 27 turas | Klaipėdos dirbtinės dangos st. | Teisėjas: Robertas Šmitas | Žiūrovai: 300

Žaidėjų perėjimų lango metu pastebimai sustiprėjęs „Klaipėdos granitas“ nepaliko jokių vilčių čempionato autsaideriams „Šiauliams“. Dusyk „SMScredit.lt A lygoje“ lygiosiomis sužaidusių ekipų trečioji akistata baigėsi užtikrinta uostamiesčio komandos pergale – 4:1 (2:0). Po du įvarčius nugalėtojams pelnė Marius Papšys ir Titas Vitukynas, o Klaipėdos komanda turnyro lentelėje pakilo į aštuntąją vietą.

Dėl gautų kortelių ir traumų išretintos abi komandos mačą pradėjo nestandartinėmis sudėtimis. Klaipėdiečių gynybos linijos viduryje teko žaisti Gediminas Kruša, jų varžovų gretose atakas stabdė ne dažnai starto sudėtyje pasirodantys Adomas Mika ir Simonas Jurgilas.

„Klaipėdos granitas“ savo ketinimus rungtynėse ėmė demonstruoti nuo pirmųjų minučių ir pirmą kartą kamuolį į tinklą pasiuntė 6-ą minutę, kai Pavlės Sušičiaus perdavimą, įžaidus kampinį, į vartus nukreipė Tamirlanas Kozubajevas, bet, šiauliečių laimei, teisėjo asistentas užfiksavo nuošalę.

Ne už ilgo kamuolys darsyk atsidūrė vartuose, bet ir šis įvartis nebuvo įskaitytas. Dragomiras Duminika aštriu reidu įsiveržė į baudos aikštelę. Jo smūgį Povilas Valinčius sugebėjo atremti. Nors Marius Papšys pakartotiniu bandymu galva mušė tiksliai, bet vėl buvo pakelta nuošalę signalizuojanti arbitro asistento vėliavėlė.

Didžiulę persvarą „Klaipėdos granitas“ įvarčiu pavertė kėlinio viduryje. D.Duminika ir R.Urbelis supainiojo svečių gynybą dešiniame krašte. Lietuvio perdavimas pasiekė be priežiūros paliktą Titą Vitukyną, kuris smūgiu nuo virpsto išvedė uostamiesčio komandą į priekį 24-ą minutę.

Artėjant pertraukai, laiku vartus palikęs P.Valinčius išgelbėjo komandą nuo nemalonumų, kai prieš vartus iššoko Deividas Lukošius. Tačiau „Šiaulių“ vartininkas buvo bejėgis 40-ą minutę, kai prieš jį buvo išvestas M.Papšys. Klaipėdietis savo šansą išnaudojo, padvigubindamas persvarą.

Kėlinio pabaigoje galimybės sušvelninti rezultatą neišnaudojo Edvardas Tamulevičius. Prieš vartus iššokusio šiauliečio ataką nutraukė užtikrintai sužaidęs Franko Laličius, laiku palikęs vartus ir drąsiai kritęs po varžovo kojomis.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui M.Papšys į savo sąskaitą įsirašė dublį. Svečiams praradus kamuolį aikštės viduryje, „Klaipėdos granitas“ surengė kontrataką. D.Duminika atidavė perdavimą puolėjui į kraštą, kuris įsiveržė į baudos aikštelę, suklaidino gynėją ir technišku smūgiu į tolimą kampą įmušė trečią aikštės šeimininkų įvartį.

Neturėdami ko prarasti „Šiauliai“ metėsi į priekį. Įžaidus kampinį, pavojingai iš toli smūgiavo Aleksejus Godinas, padirbėti aikštės šeimininkų vartininką ir atremti stiprų šūvį privertė į baudos aikštelę įsiveržęs Deividas Šešplaukis.

Į puolimą nuskubėję svečiai paliko pernelyg daug erdvės prie savo vartų ir buvo nubausti. Greito išpuolio metu M.Papšys sulaukė perdavimo baudos aikštelėje, galėjo smūgiuoti pats, bet nesavanaudiškai parideno kamuolį atskubėjusiam ir antrąjį savo įvartį pelniusiam T.Vitukynui.

„Šiauliams“ pavyko įmušti garbės įvartį 81-ą minutę. Vytas Gašpuitis labai tolimu perdavimu kone per visą aikštę prieš vartus išvedė G.Krušą aplenkusį D.Šešplaukį. Jaunasis šiaulietis savo šansą išnaudojo.

Martynas Pocius/alyga.lt

Vyr. treneris Gedeminas Jarmalavičius („Klaipėdos granitas“): „Kai laimi, gal tos mintys - pozityvios. Beabejo, reikės peržiūrėti. Buvo klaidų, nesinorėjo to įvarčio praleisti. Iš kitos pusės, žaidi taip, kaip leidžia varžovas. Man toks susidarė įspūdis, kad „Šiauliai“ šiandien mums leido. Norėčiau tikėti, kad mes taip neblogai atrodėme. Patiko, kad vyrai stengėsi daryti tai, ką mes prašėme, ypatingai pirmajame kėlinyje. Buvo labai geras vienas tarpas, kai viskas ant žemės, viskas greitai ir tiksliai. Įmušėme įvarčius, dar galėjome įmušti. Susirūpinimą kelia, kad turime labai mažai laiko - sekmadienį teks su „Spyriu“. Gerai, kad šiandien be traumų, be kortelių ir rezultatas neblogas.“

Titas Vitukynas („Klaipėdos granitas“): „Dominavome nuo pirmųjų minučių, kontroliavome kamuolį. Svarbiausia buvo įsimušti greitą įvartį. Įsimušėme, tapo lengviau. Antrajame kėlinyje atsipalaidavome ir taip jau gavosi savaime - neišlaikėme rezultato, sušvelnino. Mes prieš kiekvieną oponentą stengiamės laikyti kamuolį. Gerai sekasi, tai tą ir darome, ką treneris liepia. Lyginant su pirma sezono puse, dabar viduryje jaučiuosi daug geriau.“

Vyr. treneris Deivis Kančelskis („Šiauliai“): „Nelabai yra ką komentuoti. Eilinį kartą pralošėme aikštės vidurį ir gynyboje nesusitvarkėme. Vienas pliusas, kad D.Šešplaukis įmušė įvartį. Daugiau pliusų nematau. Planavome pirmą kėlinį atsilaikyti, antrą kėlinį kažką daugiau gale sukurti. Deja, nepavyko to įgyvendinti. Kas išeina į aikštę, tie turi žaisti, kovoti. Gal nusiteikimo trūksta. Kaip treniruojamės, taip ir žaidžiame. Yra keletas problemų. Tas išveda, išbalansuoja, nėra susikaupimo, pasitikėjimo savimi. To labiausiai trūksta.“

Rokas Lekiatas („Šiauliai“): „Gintis buvo sunkoka - jie visi spartūs, greitai iš vietos startuoja. Reikėjo išeiti ir žaisti. Nebuvo svarbių užduočių. Rezultatas jau buvo aiškus. Vyrų futbolas ir jaunių futbolas žymiai skiriasi: viskas greičiau, viskas tiksliau ir sunkiau.“

Titas Vitukynas
(Rokas Urbelis)
24'
Marius Papšys
(Pavle Sušič)
40'
Pirmojo kėlinio pabaiga
46'
Deividas Šešplaukis
(Rokas Gedminas)
Juro Pejič
48'
Marius Papšys
(Dragomir Duminika)
49'
Titas Vitukynas
(Marius Papšys)
57'
62'
Justas Petravičius
(Aleksej Godin)
Nikita Peretiatko
(Marius Papšys)
66'
70'
Rokas Lekiatas
(Dovydas Medžiaušis)
Andrew Samuels
(Pavle Sušič)
73'
Lev Son
(Dragomir Duminika)
77'
81'
Deividas Šešplaukis
(Vytas Gašpuitis)
Rungtynių pabaiga