Tiesiogiai 12 turas / Geg 02 18:00 , Telšiai
Tiesiogiai 12 turas / Geg 02 19:00 , Panevėžys
Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 15:00 , Alytus
Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 17:00 , Marijampolė
Tiesiogiai 13 turas / Geg 11 19:00 , Gargždai
Tiesiogiai 13 turas / Geg 12 16:00 , Kaunas
Tiesiogiai 13 turas / Geg 12 18:25 , Kaunas
2015-08-06 | 22 turas | Klaipėdos dirbtinės dangos st. | Teisėjas: Vijūnas Vasiliauskas | Žiūrovai: 150

Itin svarbią pergalę „SMScredit.lt A lygos“ 22-ojo turo rungtynėse iškovojo „Klaipėdos granito“ futbolininkai. Gedimino Jarmalavičiaus treniruojama ekipa namuose po atkaklios kovos 2:0 (0:0) įveikė turnyro lentelės kaimynę Pakruojo „Kruoją“.

Po ketvirtosios pergalės šiame sezone uostamiesčio futbolininkai atstatė septynių taškų pranašumą nuo paskutinėje turnyro lentelės vietoje žengiančių „Šiaulių“. Pakruojiečiai pralaimėjo dešimtą kartą ir nepasinaudojo proga pakilti aukščiau. Nikolajaus Trubačiovo kariauna šiuo metu užima aštuntą poziciją, lenkdama „Klaipėdos granitą“ vos vienu tašku.

Pirmame kėlinyje vienuolikėms nepavyko sirgalių palepinti aštriais epizodais. Klaipėdiečiai turėjo nežymią kamuolio kontrolės persvarą ir dažniausiai varžovų vartams grasino tik nepavojingais tolimais smūgiais.

Savo ruožtu „Kruojos“ futbolininkai keletą sykių įsiveržė į šeimininkų baudos aikštelę, bet paskutinėje atakos stadijoje svečiams pritrūkdavo tikslumo.

Antrą kėlinį aktyviau pradėjo „Klaipėdos granito“ atstovai, o pirmasis progą pasižymėti turėjo Pavle Sušičius. Legionierius įsiveržė į baudos aikštelę, netrukus jam palankiai atšoko kamuolys, bet geros galimybės sulaukęs puolėjas smūgiavo į išorinę vartų tinklo dalį.

Po dešimties minučių „Kruoja“ galėjo būti dėkinga Martynui Matuzui: vartininkas laiku paliko savo poziciją ir sutrukdė Dragomirui Duminikai išvesti savo komandą į priekį. M. Matuzas atmušė iš arti saugo smūgiuotą kamuolį.

Granitiečiai antrame kėlinyje rezgė pavojingesnes atakas, turėjo kamuolio kontrolės persvarą, tad 82-ąją minutę šeimininkams vis tik pavyko pelnyti įvartį. Po keitimo aikštėje pasirodęs Deividas Lukošius išvengė nuošalės ir perdavė kamuolį link P. Sušičiaus, kuriam beliko jį pasiųsti į tuščius vartus. Tai – debiutinis serbo įvartis atstovaujant Klaipėdos klubui.

Visų rungtynių metu vangiai rungtyniavę svečiai per paskutines akistatos minutes turėjo dvi geras progas išlyginti rezultatą. Pirmojo šanso neišnaudojo Donatas Navikas, buvęs laisvas baudos aikštelėje, bet kaire koja mušęs virš vartų.

Netrukus galimybę atstatyti pusiausvyrą turėjo Tautvydas Eliošius, tačiau saugas, kaip ir jo vyresnis kolega, kamuolį pasiuntė virš skersinio.

Ketvirtą pridėto laiko minutę šeimininkai šiame mače padėjo tašką. Marius Papšys įsiveržė į baudos aikštelę, suklaidino M. Matuzą ir galingu smūgiu įtvirtino savo komandos pergalę.

Antroje rungtynių pusėje klaipėdiečiai buvo kovingesni ir labiau troško pergalės. Šį kartą už kovingumą bei azartą jiems buvo atsilyginta.

„Klaipėdos granitas“ pakruojiečius „SMScredit.lt A lygoje“ įveikė pirmą kartą per klubo istoriją.

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Treneris Gediminas Jarmalavičius („Klaipėdos granitas“): „Manau, kad tai buvo gero lygio dvikova. Reikia padėkoti abiejų komandų žaidėjams. „Kruoja“ – gerai subalansuota komanda ir tikrai buvo nelengva, davė kovą. Aišku, mes nenorėjome nusileisti. Pasakiau vaikinams, kad žaidžiame namuose, savo tvirtovėje. Kai kas nelabai pavyko, bet kada laimi – tas užsimiršta. Padarysime analizę, pasižiūrėsime. Pirmas kėlinys manęs netenkino, antrame kėlinyje perėmėme žaidimo gijas į savo rankas. Buvo geras tarpas, kada kontroliavome, kamuolys judėjo greitai ir tiksliai, pasirinkti sprendimai būdavo teisingi. Dėl to įmušėme gražius įvarčius ir laimėjome.“

Marius Papšys („Klaipėdos granitas“): „Geros, įtemptos rungtynės. Visi mūsų vaikinai kovojo, šiandien mums pasisekė, labai džiaugiamės. Pavojingi momentai – gerai, bet juos reikia paversti įvarčiais. Kai mes įmušėme įvartį, jie iš karto galėjo išlyginti. Daug kas gali sutikti, kad futbolas būna neteisingas. Atrodo, komanda turi laimėti, bet sužaidžia lygiosiomis arba pralošia. Toks futbolas – nieko nepadarysi.“

Treneris Nikolajus Trubačiovas („Kruoja“): „Komentuoti nėra ką, rungtynės pralaimėtos. Varžovas mus apžaidė. Deja, nesugebėjome motyvuoti savo žaidėjų, nors įspėjome, jog komanda atsinaujinusi, žaidžia kombinacinį ir greitą futbolą. Bet pas juos įkyriai galvoje buvo mintis, kad ekipa yra priešpaskutinėje vietoje ir juos galima apžaisti. Antras momentas: įvertinus, jog žaidėme ant dirbtinės aikštės, atlikome keletą pakeitimų, siekiant pasaugoti kai kurių futbolininkų sveikatą. Ant šios aikštės traumos galėjo atsinaujinti, dėl to mes kai kurių žaidėjų neišleidome į aikštę, tad teko pakeisti schemą.“

Tautvydas Eliošius („Kruoja“): „Prastos rungtynės, jeigu toks rezultatas. Atvažiavome čia laimėti, pralaimėjome 0:2. Jeigu pralaimime rungtynes, niekas nepasiteisina. Neišeiname į atakas, nieko nesukuriame, neišeina palaikyti kamuolio – čia didžiausios problemos. Mes sukūrėme du momentus per paskutines penkias–šešias minutes. Sunku tikėtis, kad gali laimėti rungtynes sukūręs du momentus.“