9 turas / Bal 20 , Šiauliai
9 turas / Bal 21 , Panevėžys
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 19:00 , Kaunas
Tiesiogiai 10 turas / Bal 24 20:00 , Vilnius
2015-03-18 | 4 turas | Visagino sporto centro stadionas | Teisėjas: Saulius Karka | Žiūrovai: 300

Pirmąjį tašką šio sezono „SMScredit.lt A lygoje“ iškovojo Utenos „Utenio“ ekipa, kuri laikiname namų stadione Visagine sužaidė lygiosiomis 1:1 (0:0) su Marijampolės „Sūduva“. Mindaugo Čepo auklėtiniai buvo išsiveržę į priekį, tačiau rungtynių pabaigoje Suvalkijos atstovai rezultatą išlygino.

Nuo pat rungtynių pradžios svečiai užvaldė aikštės vidurį ir rezgė atakas. Dviejų neblogų galimybių pasižymėti neišnaudojo Karolis Chvedukas – saugo smūgiai tiek galva, tiek koja buvo nesėkmingi.

Sūduviečiai turėjo dar kelias pusproges, bet iš jų naudos išpešti nepavyko. Uteniškiai atlaikė pirmąjį varžovų šturmą ir sugebėjo veiksmą perkelti į kitą pusę.

Po kelių smūgių iš toli „Utenio“ futbolininkai surengė ataką po kurios galėjo kristi pirmasis dvikovos įvartis. 30 minutę buvęs „Sūduvos“ atstovas Mindaugas Grigaravičius aplenkė oponentą baudos aikštelėje ir pavojingai smūgiavo iš arti. Marijampoliečius išgelbėjo tik solidus vartų sargo Džiugo Bartkaus žaidimas.

Kėlinio pabaigoje svečiai turėjo kelias puikias progas pelnyti įvartį „į rūbinę“. Tomas Radzinevičius neišnaudojo dviejų puikių galimybių, o Maximiliano Ugge netiksliai smūgiavo standartinės padėties metu.

Kiek netikėtai antrojo kėlinio pradžioje į priekį išsiveržę „Utenio“ futbolininkai nubaudė varžovus už prastą progų realizaciją. Po gero perdavimo 49 minutę atakos smaigalyje atsidūręs Vitalijus Kavaliauskas meistriškai perkėlė vartininką ir pelnė antrąjį Utenos klubo įvartį šiame sezone. Marijampolės komandos gynybos linija buvo padrika ir tuo patyręs puolėjas puikiai pasinaudojo.

„Utenis“ atsitraukė į gynybą ir labai užtikrintai gynėsi nuo svečių atakų. Aleksandro Veselinovičiaus auklėtinių žaidime buvo neįprastai daug techninio broko, todėl išpuoliai buvo statiški ir nepavojingi.

„Sūduvą“ nuo pralaimėjimo 84 minutę išgelbėjo po keitimo aikštėje pasirodęs Ernestas Veliulis. Saugas baudos aikštelėje sulaukė T.Radzinevičiaus perdavimo ir galingu smūgiu į tolimąjį vartų kampą atstatė pusiausvyrą. Prie E.Veliulio pribėgęs Robertas Freidgeimas tokios įvykių sekos tikrai nesitikėjo.

Po poros minučių pavojingai „Utenio“ vartams pagrasino tas pats įvarčio autorius. Klastingai E.Veliulio smūgiuotą kamuolį į tolimąjį vartų kampą pasiekė ir į kampinį nukreipė Ignas Plūkas.

Pirmajame kėlinyje puikiomis galimybėmis nepasinaudojusi „Sūduva“ gali graužtis nagus. Tokią prastą progų realizaciją buvo galima matyti ir praėjusiame sezone.

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Valentinas Baranovskis („Sūduva“): „Turėjome progelių, būtume įmušę tuos įvarčius pirmame kėlinyje galbūt rungtynės būtų susiklosčiusios visai kitaip. Nežinau kas buvo, bet praleidome įvartį, po to reikėjo lyginti rezultatą. Maža aikštelė, erdvės mažiau stumdant kamuolį – buvo tikrai sunku. Kai komanda kompaktiškai ginasi, tikrai yra sunku įmušti įvartį. Jį pasiekėme, norėjome įmušti antrą, bet taip gavosi. Taškas visada geriau negu nulis, bet pagal žaidimą, pirmą kėlinį, atvažiavome trijų taškų. „Utenis“ nebloga komanda, nors iki šiol nebuvo iškovojusi taškų, bet kažkada turėjo iškovoti. Pagal žaidimą viskas matėsi aikštėje, jie kovojo, stengėsi. Mes irgi stengėmės ir kovojome, gavosi išlyginti, bet gaila, kad neatsivežėme trijų taškų.“

Treneris Aleksandras Veselinovičius („Sūduva“): „Varžovas įmušė įvartį ir psichologiškai buvo labai sunku po to žaisti. Viskas buvo „Utenio“ pusėje, bet spėjome valios pastangomis grįžti ir įmušti vieną gražų įvartį. Po rungtynių galiu pasakyti, kad turime vienu tašku daugiau, bet mūsų planas buvo trys taškai ir pergalė. Noriu pasveikinti „Utenio“ komandą. Jeigu jie ir toliau stengsis bei žais su tokiu noru, jie bus labai nepatogus varžovas visiems su kuriais žais. Jie atsilaikė epizoduose, kurių mes nerealizavome. Jiems pavyko įmušti antrame kėlinyje ir persvarą išsaugoti iki rungtynių pabaigos. Noriu palinkėti „Uteniui“ sėkmės čempionate.“

Treneris Mindaugas Čepas („Utenis“): „Visų pirma turėdamas progą norėčiau pasveikinti visą komandą, administraciją su taip lauktu iškovotu tašku. Šiandien turėjome priešininką, kuris labai gerai sukomplektuotas, turintis savo braižą, šiai dienai net palyginus su „Žalgiriu“ demonstruoja labai gražų, protingą futbolą. Vertinant dviem kėliniais, pirmame kėlinyje mes šiek tiek „prasižaidėme“, suteikėme pakankamai daug erdvės jų kraštams, nespėjome persiorientuoti. Prašydavau žaidėjų, kad dvigubintų gynybą, nes visas žaidimas vyksta per kraštus. Pasikartosiu, kad per daug erdvės buvo suteikta, komanda per pirmą kėlinį į mūsų vartus pramušė 12 kartų – tai daug ką pasako. Antrame kėlinyje įnešėme korektyvas ir šiek tiek žemiau pradėjome pasitikinėti varžovą. Pasiekėme įvartį – gražuolį ir toliau šiek tiek atsiraukę žaidėme pagal rezultatą. Stengėmės gaudyti varžovą kontratakose. Nuteikinėjame komandą siekti pergalės, bet praleidome įvartį gale kėlinio ir geriau taškas negu nieko. Laukiame nesulaukiame, kada galėsime varžovus priimti savo namuose – stadione. Dabar mes čia kaip nuomininkai, bet norime padėkoti Visaginui, kuris mus priėmė ir leido sužaisti rungtynes. Tikrai visiems ačiū ir dar kartą visą Uteną sveikinu su taip lauktu tašku.“

Mantas Fridrikas („Utenis“): „Džiaugiamės pirmu tašku, bet iš tikrųjų galėjome iškovoti tris taškus – pirmąją pergalę. Yra nuo ko atsispirti ir judėti į priekį. Su Tomo Radzinevičiumi tvarkytis nėra lengva, pas jį didžiulė patirtis. Aukšto lygio puolėjas, vienas iš geriausių puolėjų šiuo metu Lietuvoje ir tikrai buvo sunku. Iš tikrųjų buvo ir baudų, ir nespėjimų, ir dvikovų. Mes apie lygiąsias niekada negalvojame, einame tik dėl trijų taškų, dėl pergalės. Kai baigiasi laikas – devyniasdešimt minučių, tada mes žiūrime. Jokių minčių nėra apie lygiąsias.“