2015-04-07 | 7 turas | Visagino sporto centro stadionas | Teisėjas: Jurij Paškovskij | Žiūrovai: 250

Po trijų pralaimėjimų iš eilės „Klaipėdos granito“ futbolininkai parodė charakterį ir septintajame „SMScredit.lt A lygos“ ture iškovojo svarbią pergalę. Gedimino Jarmalavičiaus treniruojama ekipa išvykoje 3:1 (2:0) nugalėjo turnyro lentelėje laipteliu aukščiau buvusį Utenos „Utenį“.

Nuo pat dvikovos pradžios uteniškiai perėmė iniciatyvą ir, žaisdami žemais bei tiksliais perdavimais, rezgė atakas. Vis dėlto kamuolio kontrolė apčiuopiamų dividendų neatnešė. „Utenio“ futbolininkai išsiskyrė tik tolimais smūgiais, kurie dažniausiai būdavo itin netikslūs.

Granitiečiai nuo kėlinio vidurio sugebėjo perkelti veiksmą į oponentų pusę ir pirmieji rimtai pagrasino varžovų vartams. Staigios kontratakos metu Karolis Laukžemis turėjo puikią galimybę išvesti komandą į priekį, tačiau puolėjo smūgis kaire koja buvo labai nevykęs.

Visgi „Klaipėdos granito“ suaktyvėjimas davė vaisių. 42-ą minutę kamuolys atšoko Titui Vitukynui, kuris puikiu tolimu smūgiu į apatinį vartų kampą išvedė svečius į priekį.

Maža to, G.Jarmalavičiaus kariauna prieš pertrauką uteniškiams sudavė dar vieną smūgį. Standartinės padėties metu kamuolys itin palankiai nuskriejo iki Kazimiero Gnedojaus, o centro gynėjas šia proga pasinaudojo idealiai. Granitiečių kapitonas pasižymėjo 44-ą dvikovos minutę.

Po pertraukos „Uteniui“ iniciatyvos perimti nepavyko, svečiai žaidė užtikrintai, tačiau kartą patys sau vos neprisidarė problemų.

Po Iljos Tračynskio smūgio Tadas Simaitis nesėkmingai sugavo kamuolį, kuris atsimušė į skersinį bei atšoko šalia vartų linijos. Vis dėlto paskutinę akimirką vartininkas ištaisė savo klaidą, neleisdamas Žilvinui Baniui sušvelninti rezultato.

Kėlinio viduryje komandos apsikeitė greitomis atakomis. Granitiečių atstovo Deivido Lukošiaus bandymas buvo kiek netikslus, o Ž.Banio smūgiuotą kamuolį puikiai į kampinį nukreipė T.Simaitis. Mindaugas Čepas 71-ą minutę atliko visus keitimus, kurie šeimininkų žaidime įplieskė dar didesnę ugnį.

„Utenio“ futbolininkai kurį laiką buvo prispaudę svečius, tačiau tiksli klaipėdiečių ataka 76-ą minutę sudėliojo visus taškus. Po savalaikio perdavimo į baudos aikštelę įsiveržė K.Laukžemis ir tiksliai smūgiavo kaire koja. I.Plūkas buvo nuginkluotas smūgiu į artimąjį vartų kampą.

Šeimininkai nepasidavė ir sugebėjo pelnyti garbės įvartį. Po Edgaro Mastianicos perdavimo 84-ą minutę pirmą sykį aukščiausioje šalies lygoje pasižymėjo po keitimo aikštėje pasirodęs Darius Kazubovičius. Uteniškiai ir toliau kovojo negailėdami savęs, tačiau daugiau itin aštrių progų nesukūrė. Klaipėdiečiai, turėję vos pora dienų poilsio, sužaidė geras rungtynes ir pelnytai nugalėjo.

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Treneris Mindaugas Čepas („Utenis“): „Trūko agresyvumo, ypač ginantis. Per daug suteikėme erdvės jų greitiems priekinės grandies žaidėjams. Taip neapdairiai klysti ir taip paprastai leisti pasiekti įvarčius aukščiausios lygos komanda neturi teisės. Negalėčiau pasakyti, kad vaikinai šiandien nesistengė, nežaidė, nekovojo. Jie efektingiau išnaudojo momentus, kuriuos susikūrė, mes savo neišnaudojome, pelnėme tik vieną įvartį ir dėl to pralaimėjimas. Per daug suteikėme laisvės jų žaidėjams ir taip gintis mes neturime teisės.“

Treneris Gediminas Jarmalavičius („Klaipėdos granitas“): „Pergalę lėmė visų nusiteikimas, noras. Pavyko keletas dalykų, kuriuos mes tobulinome ir tuo džiaugiamės. Gana emocingos rungtynės. Utena – truputį mes jos bijojome, buvome atsargūs, aš vaikinus perspėjau. Mes matėme jų rungtynes, o jie mus. Mums šiandien pavyko, tuo ir džiaugiamės. Jeigu sprendžiant iš to, kad buvo įmušti trys įvarčiai, tai – geriausios rungtynės šį sezoną. Buvo dalykų, kuriuos verkiant reikia taisyti, nedaryti tokių klaidų, gerai, kad varžovas neišnaudojo. Norėjome baigti „ant nulio“, bet „Utenis“ turėjo momentų – neišnaudojo. Galbūt šiandien mus lydėjo sėkmė. Neblogai išeidavome į atakas, atakuodavome, buvo dar gerų progų. Džiaugiamės pergale.“