2015-04-03 | 6 turas | LFF Kauno treniruočių centro st. | Teisėjas: Robertas Valikonis | Žiūrovai: 200

Pirmąjį kartą pergalės skonį „SMScredit.lt A lygoje“ pajautė ir Utenos „Utenio“ futbolininkai. Mindaugo Čepo auklėtiniai išvykoje 1:0 (0:0) nugalėjo dar vieną debiutantę, Kauno „Stumbro“ ekipą. Uteniškiai pirmą sykį šiame sezone nepraleido nė vieno įvarčio.

Aštrią progą jau pačioje mačo pradžioje sukūrė šeimininkai. Po Mohamedo Emi Djabrailovo perdavimo iš dešiniojo krašto, kamuolys atšoko Erikui Skripkinui, tačiau saugas iš dėkingos padėties smūgiavo virš vartų.

Visai netikėtai net du svarbūs „Stumbro“ futbolininkai buvo priversti palikti aikštę dėl traumų. Lyderį Artūrą Rimkevičių ir E.Skripkiną pakeitė jaunesni komandos draugai. Dėl šių netekčių kauniečiai atidavė kamuolio kontrolę svečiams ir savo šansų laukė kontratakose.

Uteniškiai dažnai atakuodavo kairiuoju kraštu, kuriame rungtyniavo Mindaugas Grigaravičius. Vis dėlto paskutinėse išpuolių stadijose svečiams pritrūkdavo aštrumo, o tolimi smūgiai „Stumbro“ vartininkui problemų nesukeldavo.

Gana nykus žaidimas tęsėsi ir po pertraukos, tačiau 55 minutę ledus pagaliau išjudino svečiai. Po Edgaro Mastianicos perdavimo iš dešiniojo krašto, kamuolys atskriejo prie M.Grigaravičiaus, kuriam galingu smūgiu pavyko pravalyti vartų voratinklius.

„Uteniui“ išsiveržus į priekį, žaidimas tapo kur kas atviresnis, o svečiai turėjo dvi puikias progas padvigubinti rezultatą. Pirmajame epizode pro šalį smūgiavo E.Mastianica ir netrukus tas pats saugas atliko gerą perdavimą link M.Grigaravičiaus, tačiau futbolininkui dublio pasiekti nepavyko. Uteniškio silpnai smūgiuotas kamuolys skriejo tiesiai į Giedrių Kvedarą.

Dvikovos pabaigoje kauniečiai perėmė iniciatyvą ir pradėjo dažnai lankytis varžovų aikštės pusėje. 72 minutę Romualdas Blaževičius stipriai smūgiavo kamuolį iš baudos aikštelės prieigų, bet Ignas Plūkas buvo savo vietoje.

Šeimininkai metė į priekį visas pajėgas, tačiau išlyginti rezultato nepavyko. Komandos žaidime itin jautėsi A.Rimkevičiaus ir kitų ekipos lyderių trūkumas.

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Treneris Darius Gvildys („Stumbras“): „Praradome aštrumo priekyje, dvi traumos, turint omenyje Artūrą (Rimkevičių) ir Eriką Skripkiną, kuris neblogai judėjo, išmušė iš vėžių. „Utenis“ žaidžia neblogą, gražų futbolą, pasveikinsime su pirma pergale. Bus progų grąžinti skolą. Šiai dienai neturime lygiaverčio keitimo Artūrui Rimkevičiui, su jo patirtimi, fizine jėga ir noru. Jis ir komandą užveda. Djabrailovui kol kas sunkiai sekasi adaptuotis, perlaiko kamuolius. Viena kalbame, kitą darome. Gana neblogai momentais sužaidė 17 metų Blaževičius kairėje pusėje, bet nėra šalto proto, kažkur perdegame. Per treniruotes įžaidinėjame, bet viskas pataisoma. Reikia laiko, kad patirtis kauptųsi ir viskas bus gerai. Dar daugeliui bus progų skolą grąžinti.“

Treneris Mindaugas Čepas („Utenis“): „Galų gale Dievas išklausė mūsų maldas ir pasiekėme taip ilgai lauktą pergalę. Iškovojome tris taškus, tai yra vaikinų pergalė. Jie atidavė labai daug jėgų. Ypač norėčiau akcentuoti dvi savaites. Mes kruopščiai ir kryptingai padirbėjome, ir šiandien pasiekėme lauktą pergalę. Džiugina ne tiek trys taškai, o tai kad sužaidėme „ant nulio“. Jeigu sužaistume 0:0 – jau yra taškas, ne pralaimėjimas. Kitas dalykas, kuris įtakojo rungtynių baigtį – du „Stumbro“ komandos pagrindiniai žaidėjai – Skripkinas ir Rimkevičius rungtynių eigoje gavo traumas, ir paliko aikštę. Įvertinus objektyviai, neaišku kaip būtų susiklosčiusios rungtynės, jeigu jie būtų aikštėje. Bet aš džiaugiuosi už komandą, mūsų klubą, kad galų gale iškovojome pergalę ir turbūt mes jos nusipelnėme.“

Mindaugas Grigaravičius („Utenis“): „Noriu pasveikinti visos Utenos futbolo gerbėjus, kas palaiko „Utenio“ klubą, su pirmąja pergale A lygoje. Kovojome, stengėmės, manau, nenuvylėme savo gerbėjų. Svarbiausia šiandien buvo laimėti, nes praeitame ture labai negražiai pasirodėme. Nebuvome panašūs į save ir turėjome šiose rungtynėse reabilituotis. Laimėjome, todėl ir šypsena tokia. Numačiau, kur turėtų būti perdavimas, bet kamuolys pakeitė trajektoriją, per giliai neįbėgau ir iš eigos sušaudžiau.“