2015-03-15 | 3 turas | Panevėžio FA stadionas | Teisėjas: Vijūnas Vasiliauskas | Žiūrovai: 200

Pirmąją, tačiau nelengvą pergalę šio sezono „SMScredit.lt A lygoje“ iškovojo Pakruojo „Kruojos“ ekipa. 2014 metų čempionato sidabro medalininkai Panevėžyje 1:0 (1:0) įveikė debiutantę Utenos „Utenio“ komandą.

„Kruojos“ vienuolikės gretose po traumos pasirodė sugrįžęs Tautvydas Eliošius, kuris iš karto aikštės viduryje įnešė gyvumo. Vis dėlto svečiai oponentams nenusileido ir pirmieji sukūrė aštrų epizodą prie varžovų vartų.

Po Lino Savasto perdavimo iš kairiojo krašto laiku į baudos aikštelę įkirtęs Robertas Freidgeimas pavojingai smūgiavo galva – kamuolys skriejo virš skersinio.

Gana vangioje akistatoje ledai buvo išjudinti 34 minutę. Po tolimo perdavimo Diarra Boubakary atmetė kamuolį Aivarui Bagočiui, o šis nuostabiu smūgiu vienu lietimu į tolimąjį vartų kampą išvedė šeimininkus į priekį.

Kėlinio pabaigoje Mindaugo Čepo auklėtiniai aštrių atakų nesurengė, o išsiskyrė tik tolimu smūgiu su kuriuo Martynas Matuzas susitvarkė.

Svečiams kurį laiką po pertraukos taip pat sunkiai sekėsi ieškoti kelių link varžovų vartų, tačiau antrajam kėliniui įpusėjus „Utenio“ futbolininkai perėmė iniciatyvą. Labai aktyviai dešiniajame krašte rungtyniavo Mindaugas Grigaravičius, po kurio aštrių perdavimų „Kruojos“ baudos aikštelėje kildavo gaisrai.

Taip pat išsiskyrė ir uteniškių kapitonas Žilvinas Banys. Saugas atliko du smūgius į vartų plotą, kurie privertė paplušėti M.Matuzą.

Aktyviai rungtyniavusiems svečiams kortas gerokai sumaišė žaidėjo pašalinimas iš aikštės. Po keitimo aikštėje pasirodęs Andrius Arlauskas 77 minutę pavojingame epizode sustabdė D.Boubakary ir užsidirbo antrąją geltoną kortelę.

Vis dėlto net ir žaisdami mažumoje M.Čepo auklėtiniai sugebėjo keletą sykių aštriai atakuoti. Arčiausiai tikslo buvo M.Grigaravičius, tačiau saugo smūgiuotą kamuolį atrėmė „Kruojos“ vartininkas.

Šeimininkų gretose smūgiais į vartų plotą atsakė Tomas Birškys ir Ričardas Beniušis – abu futbolininkų bandymai Ignui Plūkui didelių problemų nesukėlė. Paskutinės atakos metu M.Matuzas antruoju mėginimu sugavo varžovo iš sudėtingos padėties smūgiuotą kamuolį ir įtvirtino klubo pergalę.

Karolis Tretjakas/alyga.lt

Treneris Mindaugas Čepas („Utenis“): „Noriu pasveikinti „Kruoją“ su pergale. Neapsigynėme po standartinės padėties – „antri kamuoliai“, leidome lengvai pramušti iš baudos aikštelės prieigų. Nesužaidėme tame momente taip, kaip turėjome, dėl to praleidome įvartį. „Kruoja“ žaidė savo žaidimą, buvome juos puikiai išanalizavę, bet to neužteko, kad šiandien pasiektume bent jau tašką. Per daug laikome kamuolį aikštės viduryje, kai galėtume aštrinti, imti žaidimą ant savęs ir atiduoti vieną kitą aštresnį perdavimą. Vertinant pagal trejas rungtynes – trūksta aštrumo priekyje. Žaidėme trimis gynėjais, nes rezultatas mus spaudė. Ar praloši 0:1, ar 0:2 – nuo to taškų niekas neprideda.“

Mindaugas Grigaravičius („Utenis“): „Rungtynes galima skirstyti į du kėlinius. Pirmame žaidėme pasyviau, antrame – nebuvo kur trauktis. Bėgome, puolėme, spaudėme, iš paskutiniųjų stengėmės pelnyti išlyginamąjį įvartį, bet tik bandėme. Šimtaprocentinių progų neturėjome, momentais kažką sukurdavome baudos aikštelėje, prasmūgiavome ir kažkur bėgome, bet pritrūko paskutinio taškelio. Trūksta susižaidimo. Kai kurie žaidėjai atėjo į komandą likus keturioms dienoms iki čempionato. Reikia, kad komanda dar susižaistų, žinotų kas kur bėga, kur kam patogiau kamuolį priimti.“

Treneris Aidas Dambrauskas („Kruoja“): „Utenis“ niekuo mūsų nenustebino, mes tikėjomės tokio žaidimo. Gerai išanalizavome varžovą. Šiais metais bus daug tokių rungtynių, nes yra daug apylygių komandų, jos susiformavusios prieš sezoną, daug naujų žaidėjų, trūksta susižaidimo. Galvoju, kad po truputį žaidimas įsibėgės. Įmušėme įvartį ir neatsitraukėme, turėjome ir dar progų, bet sušlubavo realizacija. Kai kuriems žaidėjams rungtynių pabaigoje trūksta fizinio pasirengimo, truputį „sėdome“, bet galvoju, kad rezultatas atspindėjo rungtynes. Žaidėjai palengva pradeda vienas kitą suprasti, šiandien daug pridėjo Tautvydas Eliošius, kuris praeitais metais buvo mūsų komandos variklis. Šiandien žaidime ryškiai matėsi jo buvimas aikštėje.“

Aivaras Bagočius („Kruoja“): „Pirmi trys taškai „Kruojai“ – ateityje po truputį įsibėgėsime, forma vis gėrės. Tautvydas Eliošius gerai kontroliavo centrą, paskirstė kamuolių, dar ne pilnai atsigavęs, bet su laiku įsibėgės. Rungtynės buvo geros, tiek „Utenis“ nustebino geru, gražiu žaidimu. Klubas gal užregistruos naujų žmonių – bus lengviau žaisti, keitimų bus. Kai Andrius Arlauskas gavo raudoną kortelę tapo sunkiau psichologiškai, nes komanda galvojo, kad lengviau bus, bet futbole taip būna. Įvartis gerai išsipildė, pasisekė.“