2015-03-08 | 2 turas | Klaipėdos dirbtinės dangos st. | Teisėjas: Mindaugas Jackus | Žiūrovai: 500

„Klaipėdos granitui“ nepavyko padovanoti pergalės gimtadienį šventusiam vyriausiam komandos treneriui Gediminui Jarmalavičiui. „SMScredit.lt A lygos“ čempionato II ture uostamiesčio komanda savo žiūrovų akivaizdoje nusileido čempiono titulą ginančiam Vilniaus „Žalgiriui“ – 0:2 (0:0). Sostinės ekipa išlieka vienintele nepraleidusia įvarčio komanda lygoje.

Atkakliame pirmajame kėlinyje abi komandos sukūrė ne vieną pavojingą momentą, tačiau įvarčių stadione susirinkę žiūrovai neišvydo. Prie to labiausiai prisidėjo puikiai žaidęs „Klaipėdos granito“ vartininkas Tadas Simaitis. Darbo turėjo ir jo kolega kitoje aikštės pusėje Armantas Vitkauskas. Vilniečių vartus šiose rungtynėse turėjo ginti Giedrius Klevinskas, tačiau jis apšilimo metu patyrė traumą.

Dvikovą „Žalgiris“ pradėjo labai aktyviai ir jau 13-ąją minutę galėjo išsiveržti į priekį, bet po Edvino Baniulio perdavimo vienas prieš vartus iššokęs ir pro vartininką prasimetęs kamuolį Elivelto iš aštraus kampo įmušti nesugebėjo.

Atlaikęs pirmąją atakų bangą, „Klaipėdos granitas“ taip pat ėmė ieškoti kelių link varžovų vartų. 19-ąją minutę progą pasižymėti turėjo Deividas Lukošius, bet, Mariui Papšiui galva numetus kamuolį, puolėjas pataikė tiesiai į A.Vitkauską.

30-ąją minutę Mantas Kuklys puikiu tolimu perdavimu į baudos aikštelę surado į ją įkirtusį Andro Švrljugą. Kroato labai stiprų smūgį iš aštraus kampo atrėmė T.Simaitis.

Po kelių minučių klaipėdiečių vartininkui darsyk teko gelbėti komandą nuo garantuoto įvarčio. Po pražangos ir perdavimo link vartų, Semiras Kerla numetė kamuolį E.Baniuliui, kuriam beliko pataikyti į vartus. Tačiau T.Simaitis pademonstravo neįtikėtiną reakciją ir smūgį viena ranka atrėmė.

Sėkmė uostamiesčio komandą lydėjo 38-ąją minutę. Po Jakubo Wilko pakelto kampinio Jurijus Kendyšas labai stipriu smūgiu „paglostė“ vartų skersinį.

„Žalgirio“ vartų sargui A.Vitkauskui teko pademonstruoti šuolio galimybes bei reakciją 40-ąją minutę, kai labai pavojingai iš toli smūgiavo Titas Vitukynas.

Antrajame kėlinyje progų komandos sukūrė ženkliai mažiau, tačiau į vartus krito įvarčiai. Iškart po pertraukos svečiai išsiveržė į priekį po puikios atakos. J.Wilkas sužaidė „sienelę“ su Elivelto ir tiksliu perdavimu vieną prieš vartus išvedė Vytautą Lukšą, kuris šaltakraujiškai pasiuntė kamuolį į tinklą.

Po dešimties minučių į uostamiesčio komandos vartus krito antrasis įvartis. Po standartinės situacijos prie savo vartų „Žalgiris“ surengė žaibišką kontrataką. Jos metu V.Lukša puikiu perdavimu atsilygino J.Wilkui padarydamas viską, kad legionieriui iš Lenkijos beliktų pasiųsti kamuolį į vartus iš kelių metrų.

Dviejų įvarčių deficitas privertė klaipėdiečius aktyviau skubėti į puolimą, tačiau atvėrė erdves greitiems svečių išpuoliams. Kamuolys praktiškai neužsilaikydavo aikštės viduryje, bet aštrių momentų komandoms sukurti nesisekė. Iš toli bandė smūgiuoti vilniečiai M.Kuklys, Justas Lasickas, baudos smūgiu į svečių vartus nepataikė M.Papšys.

Per likusį laiką iki rungtynių pabaigos arčiausiai įvarčio buvo „Žalgiris“, bet po J.Lasicko perdavimo pasižymėti galėjusio Serge Nyuiadzio smūgis pažeme nebuvo labai stiprus ir T.Simaitis kamuolį sugauti sugebėjo.

Vyr. treneris Valdas Dambrauskas („Žalgiris“): „Vertinti minutėmis nereikėtų. Tiek pirmomis minutėmis, tiek paskutinėmis, tiek vidury yra tų atkarpų, kuriomis esu patenkintas. Labiausiai nepatenkintas tuo, kad neįmušame įvarčio. Per pirmas 15 minučių rezultatas galėjo būti 3:0 mūsų naudai - galime rinktis daiktus ir važiuoti namo. Bet neįmuši, priešininkas pakelia galvą, atsiranda nervigumas, užsidedi sau spaudimą ir darosi sunkiau. Bet žaidėjų klasė, su visa pagarba, yra aukštesnė ir antrą kėlinį pavyksta tą įrodyti. Norėtųsi, kad progų realizaciją pagerintume jau kitose rungtynėse. Svarbiausias dalykas yra tai, kad, lyginant su pirmomis rungtynėmis, tų progų turėjome ženkliai daugiau.“

Mantas Kuklys („Žalgiris“): „Visų pirma reikėtų sumušti įvarčius ir nebūtų taip sunku. Treneris sakė - 15 minučių, trys progos. Įmušk - ir viskas, laikyk tą kamuolį ir ramiai rungtyniauk. Neįmušome, viskas persikėlė į antrą kėlinį. Antrajame kėlinyje, manau, dominavome ir pelnytai laimėjome. Galėjome gal didesniu skirtumu, bet, svarbiausia, trys taškai kišenėje. Visos komandos prieš „Žalgirį“ žaidžia „ant emocijų“, užsivedusios, nori įrodyti čempionams. „Klaipėdos granitas“ - ne išimtis. Aišku, pirmas 20 minučių mes dominavome, paskui jie parodė tikrai neblogą žaidimą. Antrajame kėlinyje mes perėmėme iniciatyvą į savo rankas ir pelnytai nugalėjome.“

Vyr. treneris Gediminas Jarmalavičius („Klaipėdos granitas“): „Matėme du kėlinius. Mes kol kas dar esama vieno kėlinio komanda. Panašu buvo su „Spyriu“: pirmas kėlinys neblogas, antrajame sulūžome. Lygiai tas pats su „Žalgiriu“. Turėjome sėkmės rungtynių pradžioje. „Žalgiris“ turėjo keletą gerų momentų. Galėjome juos ir nubausti. Turėjome dvi puikias progas. Slapčia tikėjau, kad permušime tą antrojo kėlinio sindromą ir jis bus geresnis žaidybine prasme. Bet, matomai, šiandienai dar negalime žaisti du kėlinius vienu tempu ir vienodai neblogai. O ir varžovas šiandien buvo toks, kuris neleido žaisti. Tikėjausi ir galvojau, kad T.Simaičiui bus daug darbo. Mano baimės pasitvirtino, jam tikrai buvo daug darbo. Jis padirbėjo iš peties ir mus gelbėjo ne vieną kartą. Kaip komanda dar nesame geriausios formos, trūksta galbūt dviejų savaičių. Fizinas ir atletinis pasiruošimas šlubuoja.“

Mindaugas Strauka („Klaipėdos granitas“): „Atvirai sakant, šiek tiek nusivylėme, nes pirmas kėlinys neblogai gavosi. Aišku, „Žalgiris“ kontroliavo žaidimą. Pirmas minutes sunkiau sekėsi prisitaikyti, bet vėliau prisitaikėme, patys išėjome į atakas. Turėjome kelias tikrai geras progas. Ypač aš. Turėjau pasižymėti, bet nepavyko, atlaikė. Pirmas kėlinys gerai gavosi, bet antras - vėl ta pati problema. Praleidome greitą įvartį ir gal tai mus palaužė. Sekė antras, po grubios mūsų klaidos. Po to buvo sunku ir psichologiškai, ir fiziškai. “